استفاده از پوشش های نانویی برای محافظت از بال هلیکوپتر

به گزارش فروشگاه کوچک، نووا گرافن (Nova Graphene) دو قرارداد برای توسعه پوشش های تقویت شده با گرافن برای روتور های هلیکوپتر منعقد کرد.

استفاده از پوشش های نانویی برای محافظت از بال هلیکوپتر

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، نووا گرافن (Nova Graphene) دو قرارداد برای توسعه پوشش های تقویت شده با گرافن برای روتور های هلیکوپتر منعقد کرد.

شرکت کانادایی نووا گرافن دو قرارداد با برنامه نوآوری برای تعالی دفاعی و امنیت (IDEaS) وزارت دفاع ملی کانادا برای توسعه مواد تقویت شده با گرافن برای محافظت از روتور های هلیکوپتر در برابر فرسایش و سایش ناشی از قرار گرفتن در معرض شن، یخ و آب منعقد کرد.

توانایی پرواز در محیط های نامساعد نظیر هوای باران یا طوفان های شن، از نظر عملیاتی برای اهداف مختلف سودمند است، اما پرواز ها منجر به افزایش آسیب به هواپیما، به ویژه فرسایش پره های بال چرخشی می شود. هر تیغه بال دوار دارای یک لبه اصلی است که درصورت آسیب دیدن، نیاز به تعویض کل تیغه دارد.

برای افزایش طول عمر تیغه ها در محیط های حاوی شن و ماسه خشک، روکش های پلیمری و نواری روی لبه جلویی بال های هلیکوپتر استفاده شده است. با این حال، این پوشش ها برای محافظت در برابر مواجهه های اتفاقی با چنین شرایطی در نظر گرفته شده اند و در صورتی که بین پرواز ها مکررا چنین شرایطی تجربه شود، افزایش بار تعمیر و نگهداری به هلیکوپتر تحمیل شده و برای مدتی امکان استفاده از این هلیکوپتر ها وجود نخواهد داشت. دوام پوشش محافظ یکی از ملاحظات کلیدی است، زیرا خرابی پوشش ها منجر به افزایش ارتعاشات روتور می شود که بر ایمنی پرواز تأثیر می گذارد و اغلب منجر به توقف مأموریت می شود.

از طریق برنامه IDEaS، شرکت نووا گرافن از فناوری های گرافن اختصاصی خود استفاده می کند تا ابزاری را برای بهبود قابل توجه حفاظت از این روتور ها ارائه کند. با توسعه چنین فناوری، نووا گرافن قابلیت پرواز را افزایش می دهد و در عین حال زمان توقف به دلیل تعمیر و نگهداری را به حداقل می رساند.

اولین قرارداد نووا گرافن برای توسعه پوشش های حفاظتی تقویت شده با گرافن برای کل تیغه روتور است، در حالی که قرارداد دوم توسعه یک نوار محافظ لبه پیشرفته بهبود یافته است.

پاول بیسنات، مدیر ارشد اجرایی نووا گرافن، گفت: ما مفتخریم که با ارائه قابلیت پروازی بهبود یافته برای هلیکوپتر ها برای ارتش کار می کنیم. همان طور که قابلیت تولید ما همچنان در حال توسعه است، مشتاقانه منتظر هستیم تا محصولات خود را در دسترس متحدان خود ببینیم و همچنین برای کاربرد های تجاری آن را عرضه کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2153

به "استفاده از پوشش های نانویی برای محافظت از بال هلیکوپتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پوشش های نانویی برای محافظت از بال هلیکوپتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید