این موجود سمی 24تا چشم دارد!، عکس

به گزارش فروشگاه کوچک، فرادید نوشت: شکل مکعبی، اندازۀ کوچک، سرعت بالا، سم خطرناک و تعداد چشم های این جانور، آن را به یکی از عجیب ترین گونه های تازه شناخته شده تبدیل نموده است.

این موجود سمی 24تا چشم دارد!، عکس

دانشمندانی که مشغول کاوش در سواحل هنگ کنگ بوده اند، در طی سه سال اخیر به صورت مکرر به جانوری برخورد نموده اند که به خاطر شکل مکعبی بدنش و داشتن 24 چشم، شگفت انگیز و خیره کننده به نظر رسیده است.

این دانشمندان نهایتا در سال 2023 نتایج مطالعه شان دربارۀ این جانور را در ژورنال مطالعات حیوان شناسی منتشر کردند و اعلام کردند که این یک گونۀ تازه و قبلا شناسایی نشده از عروس های دریایی است.

این گونۀ تازه به خاطر شکل بدنش عروس دریایی مکعبی لقب گرفته است. دانشمندان در مقالۀ منتشر شده، آن را یکی از سمی ترین حیوانات دریایی در تمام جهان توصیف نموده اند.

تریپدالیا مایپوئنسیس (نام علمی جانور) آنطور که در عکس ها دیده می گردد، بدنی کاملا شفاف با یک ته رنگ سفید دارد و اندازۀ طول آن در کمال شگفتی کمتر از یک اینچ است. اما عجیب ترین ویژگی این جانور این است که در شش ناحیه از بدنش 24 چشم دارد.

در این عکس یک طرف بدن جانور را می بینیم که در آن دو چشم بزرگ و چهار چشم کوچک دیده می شوند

در دو قسمت از بدن جانور دو چشم بزرگتر واقع شده است که چهار چشم کوچک اطراف آن ها را احاط نموده اند. از میان این همه چشم فقط دو مورد از آن ها توانایی تماشا دارند و بقیۀ آن ها صرفا می توانند وجود نور را تشخیص بدهند.

حالت پدال مانند شاخک های این جانور به آن این امکان را می دهد که سریعتر از سایر انواع عروس های دریایی شنا کند. به علاوه بدن جانور در هنگام شنا حالتی تپنده و دارای انقباض و انبساط پیدا می نماید؛ به این وسیله است که این عروس دریایی بدنش را به جلو راهنمایی می نماید.

تریپدالیا مایپوئنسیس که به خاطر تفاوت ژنتیکی اش با سایر گونه های مشابه به عنوان گونه ای تازه شناخته شده، نخستین عروس دریایی است که در آب های چین کشف شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2350

به "این موجود سمی 24تا چشم دارد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این موجود سمی 24تا چشم دارد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید