معرفی محبوب ترین جاذبه های گردشگری اندونزی

به گزارش فروشگاه کوچک، مجمع الجزایر اندونزی، گنج های ناگفته ای در تنوع فرهنگی، چشم اندازها و شهرهایش دارد. با نزدیک به 13,500 جزیره ای که در قلمرو قدرت اندونزی قرار گرفته است، این کشور برای هر توریستی، گشت و گذاری خاص از جاذبه های گردشگری اندونزی پیشنهاد می دهد؛ از جستجو در معابد باستانی و پیاده روی در آتش نشان های فعال گرفته تا غواصی کردن در آبهای بکر. می توانید در خیابان های شلوغ جاکارتا پیاده روی کنید، یا با تماشای روستاهای دور تانا توراج، به گذشته برگردید؛ می توانید در بالی بگردید یا با کراکاتوآ دیداری از نزدیک داشته باشید! هر جاذبه ای از دیدنی های اندونزی را انتخاب کنید، در نهایت شگفت زده خواهید شد و کشوری با این تاریخ و زیبایی طبیعی را تحسین خواهید کرد. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای سفر به جاهای دیدنی اندونزی...

معرفی محبوب ترین جاذبه های گردشگری اندونزی

1) سواحل بالی

برای بسیاری از مردم، بالی یعنی ساحل! بالی، شاید یکی از محبوب ترین مکان های مسافرتی اندونزی باشد که چشم اندازهای فرهنگی و آداب و رسومی که دارد، ملاقات از اینجا را ارزشمند می نماید. البته هر کسی که به بالی سفر می نماید، در جستجوی شن گرم و آب آبی است و جزیره، کسی را ناامید نمی نماید. کوتا برترین جزیره شناخته شده است و برای آن هایی که در پی ترکیبی از خورشید، موج سواری و گپ و گفت با دیگرانند، مکان فوق العاده ای از جاهای تماشای اندونزی محسوب می گردد. به علت محبوبیتش، از بابت رستوران و فعالیت های سرگرم نماینده، با مسئله ای روبرو نخواهید شد. اگر در پی جایی آرامتر و خلوت تر می گشت، نوسا دوا گزینه مناسبی است که علیرغم زیباییش، گردشگر کمتری به خودش جذب می نماید. اگر در پی فرهنگ بیشتر و ورزش های آبی فوق العاده هستید، سانور را از دست ندهید!

2) بوروبودور

این قلعه باستانی یکی از مشهورترین و فرهنگی ترین تماشای های اندونزی است. بوروبودو در قرن 8 میلادی و به شکل یک مندالای سنتی بودایی ساخته شد. (مندالا: دایره ای که حاوی پیکره خدایان و اشکال هندسی است) این مکان در لیست جهانی یونسکو به ثبت رسیده، یکی از بزرگترین مکان های بودایی جهان و جاهای تماشای اندونزی به شمار می رود. متاسفانه، هنگامی که بسیاری از جمعیت قلعه به علت فعالیتهای آتشفشانی به جاوای شرقی نقل مکان کردند، قلعه برای قرن ها فراموش شد. ولی، در دهه 1800 دوباره مورد توجه نهاده شد و هم اکنون یکی از تماشای های اندونزی و جاذبه های مهم در جاوا است. ملاقات از قلعه در طلوع خورشید، باعث می گردد بتوانید در گرگ و میش از آن بالا بروید و کمی بعدتر قلعه ای را تجربه کنید که حمام آفتاب گرفته است. بوربودور نزدیک یوگایاکارتا واقع شده است؛ شهری جاوایی که بخاطر پیشنهادهای فرهنگی و تاریخی اش مشهور شده است.

3) اورانگوتانهای بورنئو

هیچ سفری به اندونزی بدون تماشا اورانگوتانها تکمیل نمی گردد و بورنئو مکانی فوق العاده برای تماشا این حیوانات زیبا و متاسفانه رو به انقراض است. اگر چه اورانگوتانها همچنان در طبیعت زندگی می نمایند، ولی به علت توسعه شهری که محل زندگی آنها را ویران نموده، چندین پناهگاه آنها را نجات داده و از آنها محافظت می نماید. پارک ملی تانجونگ پوتینگ در کالیمانتان (جزیره ای در بورنئو)، محل بزرگترین جمعیت اورانگوتان در جهان است و البته دیگر پستانداران، پرندگان و خزندگان را نیز در خود نگه می دارد. اگر در بورنئو به تماشا اورانگوتانها نمی روید، می توانید آنها را در مرکز اورانگوتان بوهوروک در بوکیت لوانگ نیز ببینید؛ روستایی گردشگری در جنگل سوماتران.

4) جزایر گیلی

جزایر گیلی جاذبه اصلی لومبوک و از جاذبه های گردشگری اندونزی هستند که در سال های اخیر بین کوله پشتی به دوشان و گردشگر ها محبوبیت خاصی یافته اند. این جزایر زیبا سواحلی دارند که از نظر زیبایی با جزایر بالی برابری می نمایند و به همان اندازه برای شیرجه و غواصی در حفاظتگاه لاک پشت ها محل خوبی است. اگر در پی کاری در رابطه با لاک پشت ها می گشت، می توانید سری به محل تخم ریزی لاک پشت ها بزنید؛ جایی که صدها لاکپشت هر ساله در این مکان متولد می شوند. قایقرانی نیز در این مکان محبوب است؛ و اگر شما در پی مکانی هستید که با فکر و جسم شما ارتباط برقرار کند، اینجا چندین گزینه کلاس یوگا در خدمت شما است! جزایر گیلی جایگزین آرامتر، و البته همچنان تحریک نماینده ای، برای بالی و از برترین جاهای تماشای اندونزی هستند.

5) پارک ملی کمودو

چه کسی هست که آرزو نداشته باشد یک اژدها را حداقل یک بار در زندگیش ببیند؟ کمودوهای اندونزی حیوانات افسانه ای نیستند، ولی حیواناتی خشمگین و مرگبار هستنند. پارک ملی کمودو، مکانی از تماشای های اندونزی و ثبت شده در میراث جهانی یونسکو، شامل پنج جزیره اصلی، تعدادی جزیره کوچکتر و نواحی مملو از آب در اطرافش است. آب های دور از این جزایر، غنی ترین و متفاوت ترین آب ها در جهان هستند. در هر بازدیدی از پارک، کمودوها ستارگان نمایش هستند ولی بازدیدنمایندگان می توانند فعالیت های دیگری را نیز تجربه نمایند؛ مانند: پیاده روی، غواصی، قایقرانی یا ملاقات از روستاهای کوچک در جزایر. بازدیدنمایندگان باید با قایق برسند و مبلغی بابت هزینه ورودی و هزینه های اضافی بابت حمل و نقل، خدمات هدایت و دیگر فعالیت ها بپردازند.

6) جنگل مقدس میمون، اوبود

اوبود قلب فرهنگی بالی و مکان جزیره مقدس میمون است؛ مکانی که می توانید عظمت باستانی جزیره را حس کنید. در این قلعه هندو، تعداد زیادی ماکائو دم دراز می بینید، گونه ای از میمون که در آسیای جنوب شرقی وجود دارد. قلعه، بازدیدی هیجان انگیز برایتان رقم می زند زیرا هندوئیسم بالی جنبه هایی از چندین دین مختلف را با هم ترکیب و در بین دیگر گونه های هندوئیسم امروز، آن را به شکلی منحصر به فرد تبدیل می نماید. جنگل نزدیک روستای کوچک پادانتگتال است که برای سالیان طولانی هنرمندان مختلفی را به خود جذب نموده است؛ قلعه، استعداد هنری و پس زمینه طبیعی خیره نماینده سفر به جنگل و روستا را به امری ضروری در بالی تبدیل نموده است.

7) کوه برومو

تماشای های اندونزی در حلقه آتش؛ ناحیه ای با تعدادی کوه آتشفشان فعال در جهان واقع شده است. بسیاری از این آتشفشان ها، از قبیل کوه مراپی، بخاطر فعالیت های آتشفشانی شدید و زیبایی خیره نماینده اما خطرناکشان مشهور هستند. کوه برومو به لطف منظره ها خارق العاده اش شناخته شده است؛ بخصوص هنگامی که در طلوع آفتاب دیده می گردد. قله برومو در یک فعالیت آتشفشانی منفجر شد و شما هنوز هم می توانید دود سفید رنگی که از دهانه اش خارج می گردد را ببینید آتشفشان، بخشی از پارک ملی تنجر سمرو برومو است که کوه سمرو، بلندترین قله جاوا را در خود دارد. پارک محل زندگی قوم تنگر است؛ گروهی که در جستجو اجداد خود به امپراطوری باستانی مجاپهیت بازگشتند.

8) تانا توراجا

تماشا تاناتوراجا در محدوده سولاوسی جنوبی، فقط شبیه این نیست که در زمان سفری به گذشته داشته اید، بلکه نگاهی به ثروت و تنوع فرهنگ اندونزی است. سبک معماری تانگونن که در خانه ها و دیگر ساختمان های شبیه قایق به کار رفته، نکته برجسته ای است که سریعا شما را به خود جذب می نماید ولی در واقع مردم، آن چیزی هستند که این بهشت طبیعی را خاص می نمایند. آنها، برطبق گفته ها، محبت آمیز ترین و خوش برخوردترین مردمی هستند که ممکن است در حین سفر، آرزوی ملاقاتشان را داشته باشید. رویکرد توراجا به مرگ، از نوع احترام و جشن است. مراسم های ترحیم، در واقع جشن هایی شامل اندازه زیادی غذا و پایکوبی سنتی است و مردگان در قبرهایی در غار دفن می شوند. مسافران این منطقه، می توانند روستاها را ببینند و با محلی ها ارتباط بگیرند یا در محوطه بی نظیر و سرسبز اطراف آن قدم بزنند.

9) کامیلمانتان، بورنئو

نقاط کمی هستند که به اندازه بورنئو، مکان های بکر و دست نخورده داشته باشند. یکی از متفاوت ترین مکان ها بر روی کره زمین (به لحاظ زیستی)، بورنئو می باشد که محل زندگی اورانگوتانها، پرندگان عجیب و غریب، کرگردن های سوماتران، فیل های کوتاه و مجموعه ای از دیگر موجودات است. در کالیمانتان، در بورنئو اندونزی، می توانید از رود کاپواس، طولانی ترین رود اندونزی بگذرید؛ روستاهایی از قوم دایاک ببینید؛ و تاثیرات خارجی چین، مالزی و حتی اروپا را در ورودیها و شهرهای سر راهتان شاهد باشید. بعلاوه می توانید در جنگلهای بارانی پیاده روی کنید تا شاید برخی از حیات وحش مشهور بورنئو را شخصا ببینید. پارک ملی بوکیت باکا-بوکیت رایا یک ناحیه حفاظت شده در کالیمانتان غربیست که دو قله بلند بورنئو و حیات وحشی مانند اورانگوتانها، نوعی گربه وحشی، بوزینه، نوعی خرس و گونه های دیگر زیادی را در بر می گیرد. از زیباترین جاذبه های گردشگری اندونزی و جاهای تماشای اندونزی که می توان نام برد همین جاست.

10) دریاچه توبا

دیگر شگفتی طبیعی اندونزی، دریاچه توباست که هم دارای آب و هم مرکز آتشفشان است. دریاچه، که در محل دهانه آتشفشان واقع شده است، بین 69,000 و 77,000 سال پیش شکل گرفت و به نظر می رسد در نتیجه یک فعالیت آتشفشانی مرگبار بوده است. مساحت دریاچه، 1,145 کیلومتر مربع است و 450 متر عمق دارد. فعالیت آتشفشانی به طور منظم در اینجا ثبت می گردد و باعث جابجایی جزیره های زیادی در سطح آب شده است. دریاچه توبا یکی از تماشای های اندونزی، مطالعه زیبایی و نیروهای قدرتمندی است که در روی زمین مشغول کارند. اینجا، می توانید به شنا، اسکی روی آب، قایقرانی یا ماهیگیری بروید یا در نواحی اطراف با پای پیاده یا دوچرخه به گشت و گذار بپردازید.

11) کوه کراکاتائو

مطمئنا، فوران مشهورترین کوه آتشفشان اندونزی، کراکاتائو، در سال 1883 بزرگترین فعالیت آتشفشانی ثبت شده در تاریخ بوده است و امروزه از تماشای های اندونزی به شمار می رود. فوران، شدیدا شرایط جوی اطراف زمین را تحت تاثیر قرار داد و افراد زیادی در نزدیکی جاوا و سوماترا جان خود را از دست دادند. آناک کاراکاتائو، فرزند کراکاتائو، جوان ترین جزیره ناشی از فورآن آتشفشانی 1883 است و در 1930 خودش را به سطح زمین تحمیل کرد! این آتشفشان جوان هر روز بیشتر از روز گذشته قد می کشد و فوران های قابل توجهی دارد. این آتشفشان، همچنان دود و آتش از خودش بیرون می دهد و گردشگر ها با تماشا آن، به شگفتی و قدرت دیده نشده در زیر سطح زمین در اندونزی را بیش از پیش به خود یادآوری می نمایند.

12) گونگون رینجی

یکی دیگر از آتشفشان های مشهور اندونزی، گونگون رینجی ، جاذبه های گردشگری اندونزی در لومبوک است. این آتشفشان به اندازه دیگر آتشفشان ها فوران و فعالیت ندارد ولی فوران آن در اواخر قرن 13 که باعث بوجود آمدن مخروط آتشفشانی شد، یکی از قدرتمندترین ها در تاریخ بشر بوده است. دریاچه ای در دهانه آن وجود دارد و در دریاچه، کوه بارو، آتشفشان فعال دیگری وجود دارد. در پارک ملی رینجانی، می توانید حیوانات دیگری از جمله نوعی میمون سیاه کمیاب، میمون دم دراز، طوطی کاکل سفید و دیگر گونه های عجیب و غریب را ببینید. سفرهای همراه با راهنما در دسترس است و می توانید در طول شب در پارک چادر بزنید. اگر برنامه ریزی نموده اید که از کوه بالا بروید و از محبوب ترین جاهای تماشای اندونزی تماشا کنید، با توجه به اینکه هیچ علامت هشداردهنده ای در پارک وجود ندارد، می بایست در سلامت جسمی خوبی بوده و یا کاملا مجهز باشید.

13) پورا تانه لات

از حیرت انگیزترین جاذبه های گردشگری اندونزی، پورا تانه لات است. این قلعه محبوب بالی، روی تشکیلاتی از صخره روی دریا واقع شده است. زمانی خود این تشکیلات آغاز به خراب شدن کرد، بنابراین قسمت زیادی از سنگ موجود در آن مصنوعی است. ولی، پورا تانه لات دسته دسته آدم را به سمت خود جذب می نماید، بخصوص در هنگام غروب خورشید. این قلعه در ساحل جنوبی روستان برابان واقع شده است و هنگامی که امواج در پائین ترین شکل خود هستند می توانید با پای پیاده تا این قلعه بروید. به محض اینکه خورشید غروب می نماید، سری به فروشگاه های تانه لات بزنید تا سوغاتی های منحصر به فرد بالی را خریداری کنید.

14) جزایر باندا

بالی و لومبوک از مجذوب کننده ترین جاهای تماشای اندونزی که به یک علت مکان های مسافرتی واقعی هستند، ولی جزایر کمتر شناخته شده باندا، به عنوان مکان هایی دوردست مجذوب کنندهیت خودشان را دارند. این مجموعه 10 جزیره ای در لبه دریای باندا واقع شده است که عمقش به بیش از 6,500 متر می رسد. باندائی ها، به لطف منابع غنی جوزهندی، برای مدت های طولانی در تجارت چاشنی درگیر بوده اند. باندائی ها که به برترین راز مخفی اندونزی شرقی معروف هستند، نکات مجذوب کننده نگفته زیادی برای غواصان و دریانوردان دارند. مکان های غواصی بکر و دست نخورده، این شانس را به شما می دهند که نهنگ ها، لاک پشت های دریایی، وال ها، ماهی های قزل آلای بومی، خرچنگ ها و دیگر موجودات را ببینید. می توانید اقامتگاه ها و تورها را خودتان رزرو کنید یا زندگی روی قایق را انتخاب کنید که توقف در بسیاری از مکان های غواصی در اطراف جزایر تماشای های اندونزی را در بر می گیرد.

15) زمینهای برنج جتلیوویچ، بالی

ممکن است ساحل ها، هنگامی که به بالی فکر می کنید، اولین چیزی باشد که به فکرتان می آید ولی زمین های سرسبز برنج حتما دومی خواهد بود. تراس های سرسبز و زندگی بخش زمین های برنج جتلیوویچ به عنوان یک شاخصه فرهنگی یونسکو و بخشی از سیستم سوباک بالی شناخته می گردد. زمین هایی که با دقت کاشته و آبگیری شده اند، میراثی برای ثروت منایع طبیعی بالی و مهارت های پیشرفته کشاورزان محلی می باشد. بدون تماشا این مکان، سفرتان به بالی کامل نخواهد شد. به جاذبه های گردشگری اندونزی و جاهای تماشای اندونزی سفر کنید و خاطره ها ثبت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2261

به "معرفی محبوب ترین جاذبه های گردشگری اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی محبوب ترین جاذبه های گردشگری اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید