بهره مندی همه روستاهای دماوند از نعمت گاز

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس اداره گاز شهرستان دماوند گفت: گازرسانی به روستاهای باقیمانده شهرستان دماوند با اختصاص 22 میلیارد تومان با پیشرفت 70 درصدی و رفع مشکل مجوزها، تا سال 99 سرانجام می رسد.

بهره مندی همه روستاهای دماوند از نعمت گاز

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از ایرنا، محسن زمان با اشاره به اولویت های اداره گاز شهرستان دماوند در سال 99، اظهارکرد: تداوم گازرسانی و بهره برداری ایمن از تاسیسات و خدمات رسانی به مشترکین گاز در وهله اول و اجابت درخواست های توسعه شبکه و نصب انشعاب در مناطقی که فاقد گاز هستند در مرحله دوم، مهم ترین اولویت های این نهاد است.

وی با اشاره به توسعه گازرسانی در روستاهای شهرستان گفت: هم اکنون در بخش اجرای پروژه گازرسانی به روستاهای منطقه، شاهد 70 درصد پیشرفت فیزیکی هستیم که البته به دلیل بعضی مسائل در ارائه مجوزها، درصد پیشرفت متفاوت است اما پیش بینی می شود تا شهریور ماه سال 99 به اتمام برسد.

زمانی بیان نمود: هنوز روستاهای بولان، تنگه و وردانه با مشکل تامین گاز شهری روبرو هستند، پیمانکاران اجرای پروژه تعیین شده اند اما چون مجوز اداره راه صادر نشده، همچنان عملیات اجرایی آن آغاز نشده است و روستاهای کهنک، یهر، مومج، هویر و دهنار نیز به دلیل کندی در صدور مجوز، زمان تکمیل پروژه طولانی شده است.

این مسئول در خصوص اعتبارات گازرسانی به روستاها نیز شرح داد: مجموعا 15 روستایی که در برنامه گازرسانی هستند، بیش از 50 کیلومتر خط تغذیه و بیش از 80 کیلومتر شبکه توزیع درنظر گرفته شده و اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان اختصاص یافته است که با جذب اعتبار در زمان تعیین به اتمام می رسد.

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به میزان مصرف گاز در زمستان سال 98 نیز بیان نمود: میزان مصرف گاز شهروندان دماوندی در زمستان سال 98 نسبت به زمستان سال 97 تقریبا 12درصد افزایش مصرف گاز داشتیم و این افزایش به دلیل توسعه شبکه در منطقه بوده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان سال جهش تولید گفت: اداره گاز شهرستان دماوند آمادگی کامل را برای گازرسانی به مناطق مختلف شهری به ویژه مناطق صنعتی دارد و درصورت داشتن درخواست از سوی صنایع مختلف، با هماهنگی استان بسته به میزان ظرفیت و انتخاب پیمانکار، سریعا اجابت می شود.

زمانی با اشاره به اینکه چه به لحاظ مصارف خانگی و چه به لحاظ مصارف صنعتی و کشاورزی هیچگونه کمبود گازی در سطح شهرستان وجود ندارد و از پایداری بالای شبکه گازرسانی شهرستان دماوند برخوردار هستیم، افزود: با توجه به تاسیسات و تدابیر اندیشیده شده، این شهرستان قابلیت افزایش مصرف گاز شهرستان را حتی تا 80 درصد دارد.

وی بیان نمود: شهرستان دماوند بیش از 35 هزار انشعاب دارد که حدود 20 مشترک صنعتی عمده و 40 ایستگاه تقلیل فشار در سطح شهر دماوند در حال انجام کار گازرسانی است و تعداد مشترکین حدودا نزدیک به 80 هزار مشترک در سطح شهرستان دماوند در پنج شهر داریم.

رئیس اداره گاز شهرستان دماوند در خصوص عملکرد سال 98 گفت: در سال گذشته اجرای حدود 80 کیلومتر شبکه گازرسانی، نصب حدود 4 هزار و 500 انشعاب علمک و افزایش حدود پنج هزار اشتراک به مشترکین گاز در شهرستان دماوند انجام شده است.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان های شرق استان تهران است که در 45 کیلومتری پایتخت واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1108

به "بهره مندی همه روستاهای دماوند از نعمت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی همه روستاهای دماوند از نعمت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید