تتوی هوشمندی که صاحبش را از سرطان پوست حفظ می نماید!

به گزارش فروشگاه کوچک، دانشمندان آمریکایی موفق به فراوری یک جوهر هوشمندتتوی دائمی شده اند که به کاربر می گوید در چه زمانی در معرض خطر آسیب اشعه های خورشید است.

تتوی هوشمندی که صاحبش را از سرطان پوست حفظ می نماید!

به گزارش فروشگاه کوچک وبه نقل از دیلی میل، ما طی 5 سال اخیر شاهد رشد گسترده های فناوری های پوشیدنی بوده ایم.

حال دکتر کارسون برونز(Carson Bruns) و تیم تحقیقاتی اش در دانشگاه کلرادو بولدر موفق به توسعه یک جوهر تتو دائمی شده اند که نسبت به اشعه فرابنفش نور خورشید حساس است و تنها زمانی روی پوست ظاهر می گردد که پوست در معرض بیش از حد تابش آفتاب قرار گرفته باشد.

پزشکان معتقدند، سرطان پوست هنوز هم شایع ترین سرطان در میان تمامی سرطان ها است و به رغم هشدارهای متخصصان پوست، بسیاری از مردم در معرض این سرطان قرار دارند.

این اتفاق حتی در روزهای ابری و خنک نیز اتفاق می افتد.

محققان این پروژه اظهار کردند، عموم مردم فکر می نمایند که تتو تنها طراحی یک نقش است. بنابراین ما به این فکر افتادیم که با استفاده از فناوری نانو این نقوش را کارآمد کنیم.

این تیم ادامه داد، علاوه بر آن، زمانی که مردم از کرم ضدافتاب استفاده می نمایند، باید این کرم را تجدید نمایند و همواره زمان استفاده مجدد و استعمال دوباره آن روی پوست خود را نمی دانند.

بنابراین این جوهر تتوی هوشمند تنها زمانی روی پوست ظاهر می گردد که کاربر به مدت طولانی در معرض تابش های خطرناک و امواج فرابنفش با طول موج های کوتاه قرار گرفته باشد.

یکی از راه های تشخیصی تتو برای ظاهر شدن روی پوست، افزایش دمای پوست نیز است.

نقوش ایجاد شده با این جوهر هوشمند بسیار باریک بوده و می تواند سال ها روی پوست باقی بماند.

نکته جالب راجع به این تتو این است که، به محض استفاده مجدد از ضدآفتاب و محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش، تتو از روی پوست محو می گردد.

دکتر برونز معتقد است، شاید چند سال طول بکشد که این تتو به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا برسد و در دسترس مردم قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 112

به "تتوی هوشمندی که صاحبش را از سرطان پوست حفظ می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تتوی هوشمندی که صاحبش را از سرطان پوست حفظ می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید