خستگی مزمن، سندروم است

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - فیبرومیالژیا مجموعه علایم به شکل درد در سراسر بدن است که با اختلال خواب خود را نشان می دهد و مهم ترین علت آن هیجانات مثبت و منفی و اختلالات روان شناختی است.

خستگی مزمن، سندروم است

به گزارش خراسان، مهم ترین عامل برای رفع این بیماری حذف عوامل استرس زاست و پس از آن باید اختلال خواب بیمار را درمان کرد. به طور کلی این بیماری درمان ثابتی ندارد و همچنین تشخیص این بیماری سخت است و باید ابتدا عوامل مهم تر را رد کرد و بعد به سمت بیماری فیبرومیالژیا رفت. این بیماری در افرادی ایجاد می شود که حرکات مرتب و تکراری در برخی از عضلات و اسکلت بدن دارند به عبارتی حرکات تکرار شونده سبب درد در نقطه های ریز میکروسکوپی در عضله و باعث رسوب کلسیم و ... در آن نقطه خواهد شد.

این بیماری بیشتر در چه افرادی دیده می شود؟

افرادی که کارهای طولانی و تکراری انجام می دهند مانند تایپیست ها و بافنده ها، سندروم دردهای عضلانی و اسکلتی در آن ها بیشتر است و علایم ابتلا به این سندروم، درد شدید در محدوده عضله و محدودیت حرکت در طول عضله همچنین احساس درد تیرکشنده است همچنین گاهی علایم درد عصبی هم ممکن است بروز پیدا کند در حالی که اثری از درگیری عصبی نیست.

درمان

درمان این بیماری از طریق تغییر شرایط فیزیک بدن، ورزش، تزریق در نقطه مد نظر و فیزیوتراپی انجام می شود و هم اکنون این بیماری به دلیل سبک زندگی که اصولاً تحرک کم است و افراد حرکات تکرار شونده دارند و تقریبا پشت میز نشین هستند بیشتر از گذشته شده است البته با درمان به موقع و تغییر سبک زندگی می توان با آن مقابله کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1715

به "خستگی مزمن، سندروم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خستگی مزمن، سندروم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید