رگبار و وزش باد در نقاط مختلف کشور

به گزارش فروشگاه کوچک، سازمان هواشناسی کشور نسبت به وقوع رگبار و وزش باد از فردا (یکشنبه 19 آبان ماه) تا پنجشنبه (22 آبان ماه) هشدار داد.

رگبار و وزش باد در نقاط مختلف کشور

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف کشور آورده است: برای فردا بعداز ظهر (19 آبان ماه) وقوع رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقتی در غرب استان های کردستان و کرمانشاه، شمال ایلام، برای پس فردا (20 آبان ماه) در سواحل شمالی بارش باران، وزش باد و کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف و در عرض های پایین تر رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقت پیش بینی می شود که این شرایط جوی در استان های اردبیل، گیلان، جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، غرب استان های کردستان و کرمانشاه، لرستان و همدان و برخی مناطق استان های زنجان، قزوین و البرز، شمال خوزستان، ایلام ، چهار محال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد روی می دهد.

در ادامه این هشدار آمده است: چهارشنبه (21 آبان ماه) در سواحل شمالی بارش باران، وزش باد، در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما و در جنوب غرب کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقت و کاهش نسبی دما رخ می دهد که این شرایط جوی برای استان های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شمال کردستان، استان های واقع دردامنه های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران، جنوب استان های کرمانشاه و همدان، مرکزی، قم، اصفهان، خوزستان، چهار محال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و برخی مناطق استان های لرستان و ایلام پیش بینی می شود.

در ادام این هشدار با اشاره به شرایط جوی کشور در پنجشنبه (22 آبان ماه) آمده است: طی این روز در سواحل شمالی بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در جنوب غرب کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد موقت رخ می دهد که حاکمیت این شرایط جوی در استان های اردبیل،گیلان، غرب مازندران، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران، شرق خراسان رضوی، جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها ، لغزندگی جاده ها و کاهش دید در جاده های کوهستانی قابل پیش بینی است بنابراین نسبت به اجتناب از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از انجام کوهنوردی، اطمینان از عملکرد مطلوب وسایل ایمنی و گرمایشی در خودرو هنگام عبور از جاده های کوهستانی و در نظر دریافت تمهیدات لازم برای کشاورزی در جنوب غرب و غرب کشور توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1383

به "رگبار و وزش باد در نقاط مختلف کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار و وزش باد در نقاط مختلف کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید