بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟

به گزارش فروشگاه کوچک، کانادا یکی از کشورهای بزرگ و زیبای جهان است که برای مسافران از هر سلیقه‌ای جاذبه‌های فراوانی دارد. از کوهستان‌های برفی و دریاچه‌های آبی تا شهرهای مدرن و پرترافیک، کانادا می‌تواند تجربه‌ای متنوع و خاطره‌انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد. اما سوالی که بسیاری از مسافران دارند این است که بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟

پاسخ به این سوال به چند عامل بستگی دارد. اول این که شما قصد دارید به کدام منطقه از کانادا سفر کنید. کانادا یک کشور پهناور است که آب و هوای متفاوتی در نقاط مختلف آن وجود دارد. برای مثال، آب و هوای شرق و غرب کانادا یکسان نیست و در برخی از مناطق کانادا چهار فصل مشخص وجود دارد در حالی که در برخی دیگر فقط دو فصل گرم و سرد دیده می‌شود. بنابراین، بهترین زمان برای سفر به کانادا به شهر یا استانی که می‌خواهید سفر کنید بستگی دارد.

بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

دوم این که شما چه نوع فعالیت‌هایی را در سفر خود دوست دارید. اگر شما علاقه‌مند به اسکی، اسنوبرد، سورتمه سواری و دیگر فعالیت‌های زمستانی هستید، باید در فصل زمستان به کانادا سفر کنید. اما اگر شما دوست دارید از طبیعت سبز و رنگین، پارک‌های ملی، دریاچه‌ها، شهرهای تاریخی و مدرن و جشنواره‌های مختلف لذت ببرید، باید در فصل‌های بهار، تابستان یا پاییز به کانادا سفر کنید.

سوم این که شما چه بودجه‌ای برای سفر خود در نظر گرفته‌اید. به‌طورکلی، سفر به کانادا در فصل‌های پرطرفدار مثل تابستان و زمستان گران‌تر از سفر در فصل‌های کم‌طرفدار مثل بهار و پاییز است. این به این دلیل است که در فصل‌های پرطرفدار، تقاضا برای بلیط هواپیما، هتل، رستوران و دیگر خدمات گردشگری بیشتر است و بنابراین قیمت‌ها بالاتر می‌رود. اما در فصل‌های کم‌طرفدار، تقاضا کمتر است و بنابراین قیمت‌ها پایین‌تر می‌آید. بنابراین، اگر شما می‌خواهید برای سفر خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید در فصل‌های کم‌طرفدار به کانادا سفر کنید.

در ادامه این مقاله، ما به بررسی آب و هوا، جاذبه‌ها و جشنواره‌های مختلف در فصل‌های مختلف کانادا می‌پردازیم و به شما پیشنهاد می‌دهیم که بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است.

آب و هوا در فصل‌های مختلف کانادا

کانادا یک کشور با آب و هوای متغیر است که در طول سال دما و بارش‌های مختلفی را تجربه می‌کند. در این بخش، ما به معرفی آب و هوای کانادا در فصل‌های مختلف می‌پردازیم.

آب و هوا در فصل زمستان

فصل زمستان در کانادا از اواخر دسامبر (9 دی) تا اواخر مارس (9 فروردین) طول می‌کشد. این فصل با آب و هوای سرد و برفی همراه است. دمای هوا در این فصل بسته به منطقه متفاوت است. در برخی از مناطق مثل شرق و مرکز کانادا، دما می‌تواند تا 30- درجه سانتی‌گراد برسد. در برخی دیگر مثل غرب کانادا، دما معمولا بالاتر از صفر درجه است.

آب و هوا در فصل بهار

فصل بهار در کانادا از اواخر مارس (9 فروردین) تا اواخر ژوئن (9 تیر) طول می‌کشد. این فصل با آب و هوای ملایم و گل‌های رنگین همراه است. دمای هوا در این فصل نیز بسته به منطقه متفاوت است. در برخی از مناطق مثل شرق و مرکز کانادا، دما می‌تواند از 5- درجه سانتی‌گراد تا 20 درجه سانتی‌گراد باشد. در برخی دیگر مثل غرب کانادا، دما معمولا بین 10 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. در برخی از مناطق مثل شمال کانادا، دما هنوز پایین است و ممکن است برف ببارد. بارش باران در این فصل در بسیاری از مناطق رایج است و می‌تواند باعث رشد گیاهان و گل‌ها شود.

آب و هوا در فصل تابستان

فصل تابستان در کانادا از اواخر ژوئن (9 تیر) تا اواخر سپتامبر (9 شهریور) طول می‌کشد. این فصل با آب و هوای گرم و آفتابی همراه است. دمای هوا در این فصل نیز بسته به منطقه متفاوت است. در برخی از مناطق مثل شرق و مرکز کانادا، دما می‌تواند از 15 تا 35 درجه سانتی‌گراد باشد. در برخی دیگر مثل غرب کانادا، دما معمولا بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. در برخی از مناطق مثل شمال کانادا، دما هنوز پایین است و ممکن است بین 5 تا 15 درجه سانتی‌گراد باشد. بارش باران در این فصل در برخی از مناطق کمتر است و می‌تواند باعث خشکسالی شود.

آب و هوا در فصل پاییز

فصل پاییز در کانادا از اواخر سپتامبر (9 شهریور) تا اواخر دسامبر (9 دی) طول می‌کشد. این فصل با آب و هوای خنک و برگ‌های رنگین همراه است. دمای هوا در این فصل نیز بسته به منطقه متفاوت است. در برخی از مناطق مثل شرق و مرکز کانادا، دما می‌تواند از 5 تا 20 درجه سانتی‌گراد باشد. در برخی دیگر مثل غرب کانادا، دما معمولا بین 10 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. در برخی از مناطق مثل شمال کانادا، دما هنوز پایین است و ممکن است زیر صفر درجه سانتی‌گراد باشد. بارش باران در این فصل در بسیاری از مناطق رایج است و می‌تواند باعث تغییر رنگ برگ‌ها شود.

جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل‌های مختلف کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که در هر فصل از سال، جاذبه‌ها و جشنواره‌های متنوعی را برای مسافران ارائه می‌دهد. در این بخش، ما به معرفی برخی از این جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل‌های مختلف کانادا می‌پردازیم.

جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل زمستان

فصل زمستان در کانادا فصلی است که برای علاقه‌مندان به فعالیت‌های زمستانی، جاذبه‌های فراوانی دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اسکی، اسنوبرد، سورتمه سواری، اسلد سواری، پاتیناژ و دیگر فعالیت‌های زمستانی در کوهستان‌ها و پیست‌های مختلف کانادا
 • بازدید از دریاچه‌های یخ‌زده و قلعه‌های یخی در مناطق مختلف کانادا
 • شرکت در جشنواره‌های زمستانی مختلف مثل جشنواره کارناوال کبک، جشنواره بین‌المللی تمثال یخی اتاوا، جشنواره نور وینیپگ و جشنواره نور ونکوور
 • تماشای آبشار نیاگارا و شمالی‌ترین نقطه کانادا در فصل زمستان

جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل بهار

فصل بهار در کانادا فصلی است که برای علاقه‌مندان به طبیعت و گل‌ها، جاذبه‌های فراوانی دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید از پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده کانادا که در این فصل با گل‌ها و حیوانات مختلف زنده می‌شوند
 • شرکت در جشنواره‌های گل‌های مختلف مثل جشنواره گل لاله اتاوا، جشنواره گل چری ونکوور، جشنواره گل زعفران

جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل تابستان

فصل تابستان در کانادا فصلی است که برای علاقه‌مندان به گردشگری، فرهنگ و هنر، جاذبه‌های فراوانی دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید از دریاچه‌ها، سواحل، جزایر و آبشارهای زیبای کانادا که در این فصل با آب و هوای گرم و آفتابی دعوت‌کننده هستند
 • شرکت در جشنواره‌های موسیقی، فیلم، تئاتر، کمدی، هنر و فرهنگ مختلف مثل جشنواره موسیقی جاز مونترال، جشنواره فیلم تورنتو، جشنواره تئاتر فرینج ادمونتون، جشنواره کمدی جاست فور لاف مونترال و جشنواره هنر و فرهنگ کاریبیا تورنتو
 • تماشای آتش‌بازی‌های بزرگ و رنگین در روز کانادا که در اول ژوئیه در سراسر کشور برگزار می‌شود و نشانه‌ی استقلال کانادا از انگلستان است

جاذبه‌ها و جشنواره‌ها در فصل پاییز

فصل پاییز در کانادا فصلی است که برای علاقه‌مندان به طبیعت و رنگ‌ها، جاذبه‌های فراوانی دارد. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید از جنگل‌ها، کوهستان‌ها، پارک‌ها و باغ‌های کانادا که در این فصل با برگ‌های زرد، قرمز و نارنجی زیبایی را به نمایش می‌گذارند
 • شرکت در جشنواره‌های میوه‌ها، محصولات و غذاهای مختلف مثل جشنواره سیب انوتاگانیش، جشنواره کدو تنبل وینیپگ، جشنواره موزه‌های غذایی تورنتو و جشنواره غذای خیابانی ونکوور
 • تماشای حیوانات و پرندگان مهاجر کانادا که در این فصل به دنبال آب و هوای گرم‌تر به سمت جنوب می‌روند

نتیجه‌گیری

به‌طور خلاصه، می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است، بستگی به علایق، بودجه و مقصد شما دارد. کانادا یک کشور پر از جاذبه‌ها و جشنواره‌های متنوع است که در هر فصل از سال، چیزی برای شما دارد. شما می‌توانید در فصل زمستان از فعالیت‌های زمستانی و قلعه‌های یخی لذت ببرید، در فصل بهار از گل‌ها و پارک‌های ملی خوشحال شوید، در فصل تابستان از دریاچه‌ها و جشنواره‌های موسیقی و فرهنگی سرگرم شوید و در فصل پاییز از برگ‌های رنگین و جشنواره‌های میوه و غذا تعجب کنید. پس از شما بستگی دارد که چه زمانی و چه جایی از کانادا را انتخاب کنید و از سفر خود لذت ببرید.

انتشار: 18 آذر 1402 بروزرسانی: 18 آذر 1402 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 356

به "بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای سفر به کانادا چه فصلی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید