ساعت کار ادارات از 15شهریور به حالت عادی برمی شود

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی صنعت برق گفت : برنامه مدیریت و پایش مصرف برق در بخش اداری تا 15 شهریور ماه ادامه دارد و ساعات کار ادارات نیز بعد از این تاریخ طبق مصوبه هیئت وزیران به حالت قبلی بازخواهد گشت.

ساعت کار ادارات از 15شهریور به حالت عادی برمی شود

به گزارش تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در جمع خبرنگاران، گفت: از شروع به کار دولت مردمی سیزدهم، 7796مگاوات به ظرفیت فراوری برق کشور اضافه شده است که شامل نیروگاه های جدیدالاحداث و ارتقا و افزایش ظرفیت فراوری نیروگاه های موجود است .

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه وزارت نیرو با توجه به پیش بینی های اجرا شده با آمادگی کامل به استقبال تابستان امسال رفت، گفت: با افزایش 7700 مگاواتی ظرفیت فراوری برق و مدیریت مصرف در بخش های مختلف پیروز شدیم، پایداری شبکه سراسری برق را در فصل تابستان امسال علی رغم افزایش شدید دما و گرمای بی سابقه حفظ کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص نحوه مدیریت مصرف برق بخش های مختلف در تابستان امسال اضافه نمود: امسال هیچ محدودیتی در بخش خانگی و تجاری اعمال نشد و در بخش صنعت نیز 92 درصد از صنایع بدون هیچ گونه محدودیتی برقشان تامین و تحویل شد .

وی در رابطه با نحوه تامین برق شهرک های صنعتی ادامه داد : در دوره گرم امسال شهرک های صنعتی به مدت یک روز در هفته با محدودیت رو به رو بودند.

سخنگوی صنعت برق در خصوص افزایش مقدار برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در امسال گفت: نسبت به سال گذشته به مقدار 8 درصد و نسبت به سال 1400 به مقدار 26 درصد برق تحویلی به صنایع بزرگ افزایش یافته است.

رجبی مشهدی در ادامه نشست خبری با اشاره به پیروزیت برنامه کاهش مصرف در ادارات گفت: برای مشترکان اداری و عمومی هدف گذاری 1000 مگاواتی را برنامه ریزی نموده بودیم که با اصلاح ساعت کاری و پایش مصارف سیستم های سرمایشی بیش از 85 درصد محقق شد و این برنامه تا 15 شهریور ماه ادامه دارد، ساعات کار ادارات نیز بعد از این تاریخ طبق مصوبه هیئت وزیران به حالت قبلی بازخواهد گشت.

رجبی مشهدی در انتها در خصوص اجرای طرح پاداش مدیریت مصرف در تابستان جاری گفت: در طرح امسال مشترکان با مصارف بیش از الگو هم با کاهش مصرف شامل دریافت پاداش شدند و از 44 میلیون مشترکی که برای آنها قبض صادر شده 14 میلیون و 700 هزار مشمول دریافت پاداش شده اند و 1450 میلیارد تومان پاداش در قبوض مشترکین اعمال شد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1402 بروزرسانی: 7 شهریور 1402 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2357

به "ساعت کار ادارات از 15شهریور به حالت عادی برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت کار ادارات از 15شهریور به حالت عادی برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید