نگاهی به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه (تور ارزان روسیه)

به گزارش فروشگاه کوچک، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به شهرهای میزبان جام دنیای 2018 روسیه. یکی از وقایع مهم و ویژه ای که در سال 2018 برگزار خواهد شد و از ماهها قبل علاقه مندان منتظر در سراسر در انتظار رسیدن آن هستند، جام دنیای 2018 روسیه در این کشور است. در سراسر دنیا افراد بسیاری در انتظار این رویداد هستند و این افراد تنها شامل علاقه مندان به ورزش نیست. بلکه تاجران،شرکتهای هواپیمایی و بسیاری دیگر از افراد نیز در انتظار رسیدن این رویداد میباشند. جام دنیای 2018 درحقیقت بیست و یکمین دورۀ جام دنیای است که در شرق اروپا برگزار میشود. همانطور که میدانید روسیه را به عنوان بزرگترین کشور دنیا میشناسند. ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که ورود تماشاچیان فوتبال در دوران جام دنیای احتیاج به دریافت ویزا نخواهد داشت. این مسئله علاقه مندان بیشتری را از سراسر دنیا راهی روسیه خواهد نمود چرا که حتی پیش از آن افراد زیادی در سراسر دنیا علاقه مند به بازدید از این سرزمین تاریخی هستند.

نگاهی به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه (تور ارزان روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

افرادی که در چنین رویدادی دور هم جمع میشوند علاوه بر بازدید از اماکن تماشای و تجربۀ مسابقات هیجان انگیز جام دنیای، تجربۀ خاص رویارویی همزمان با افرادی از دهها کشور دنیا با فرهنگها و رسوم مختلف را نمیتوان به سادگی ندیده گرفت.این یک ماجرای هیجان انگیز برای علاقه مندان است که شاید هرگز تکرار نشود. چرا که این مسابقات تنها اعضای تیمهای فوتبال و تماشاگران را جذب خود نمیکند.تماشاگرانی از سراسر دنیا برای حمایت از تیم ملی کشورشان راهی این کشور میشوند نه فقط مردم 32 کشور شرکت نماینده در مسابقات، بلکه دوست داران فوتبال از سراسر دنیا راهی این کشور میشوند. پذیرایی از این افراد در کشور روسیه موجب شده تا این کشور با برنامه ریزی دقیق و صرف مخارج کلان برای پذیرایی از این جمعیت چند میلیونی آماده میشود. در شهر مسکو استادیوم Luzhniki مرکز این واقعۀ هیجان انگیز خواهد بود. بر طبق برنامۀ اعلام شده مراسم افتتاحیه، مسابقۀ نیمه نهایی و فینال جام دنیای در این استادیوم برگزار خواهد شد. این زمان فرصت خوبی است برای بازدید از شهرهای مختلف روسیه . در شهر مسکو مکانهای زیبایی برای بازدید وجود دارد. از جمله این مکانها میتوان به تئاتر Bolshoi، کاخ کرملین، موزۀ هنرهای زیبای شهر مسکو بنام و گالری هنری Tretyakov میتوان نام برد.در این شهر میتوانید سه اثر مهمی که در لیست میراث دنیای یونسکو ثبت شده اند را نیز بازدید کنید این سه اثر عبارتند از : میدان سرخ، کلیسای جامع سنت باسیل و کاخ کرملین و هرسۀ آنها به عنوان نماد و سمبل کشور روسیه شناخته میشوند. اما برای گردش در روسیه احتیاج نیست که تنها به منطقه ها شهری سفر کنید. شاید مایل باشید تا در طبیعت این کشور سری بزنید روسیه کشوری قدیمی با وسعت زیاد است که شهرهای آن معروفیت بسیاری دارد. از آنجا که مسابقات در فصل تابستان برگزار میشود فرصت خوبی برای یک گردش طبیعی خواهید داشت. از مجذوب کنندهیتهای طبیعی این منطقه کوهستانهای سفید پوش شده و بزرگترین دریاچۀ آب شیرین دنیا است. حالا که برای دریافت ویزا احتیاج به نگرانی ندارید شاید وقت آن رسیده است که چمدانهایتان را ببندید و راهی سرزمین برفی شوید.

جام دنیا فوتبال 2018 روسیه

پس از سالها انتظار، جام دنیای فوتبال در کشور روسیه برگزار خواهد شد. در این مسابقات 32 تیم برتر دنیا رودرروی هم قرار خواهند گرفت. 31 تیم از این تیمها پس از طی مراحل و مسابقات مقدماتی از بین قاره های مختلف انتخاب خواهند شد و تیم 32 میزبان مسابقات است . تیم ملی ایران نیز پیروز به دریافت جواز حضور در جام دنیای روسیه شد. در دوران مسابقات مجموعاً 64 بازی برگزر میشود و این بازی ها در 12 استادیوم معین شده در یازده شهر روسیه که برای مسابقات آماده شدهاند انجام خواهند گرفت . بعلاوه زمان بازی نهایی در 25 تیرماه سال 1397 در شهر مسکو و استادیوم Luzhniki خواهد بود. در این مقاله به آنالیز یازده شهری که در طی این مسابقات میزبان مهمانان روسیه خواهند بود خواهیم پرداخت این شهرها عبارتند از: مسکو، سن پترزبورگ، کالینینگارد، قازان، نیژنی نووگورود، سامارا، ولگاگراد، سارانسک، روستوف، سوچی و یکاترینبورگ.

معرفی شهرهای میزبان جام دنیای فوتبال 2018 روسیه

1) مسکو

مرکز روسیه یکی از زیباترین شهرهای این کشور است و البته یکی از شهرهای میزبان جام دنیای 2018 روسیه. مسکو را شهر خورشید نیز می نامند. علت این نامگذاری وجود دیوارهای سفید و گنبدهای طلایی در آن است. معماری این شهر بسیار خاص و منحصر به فرد است. در شهر مسکو ساختمانهای معروفی وجود دارد که بسیار زیبا هستند .بعلاوه بناهای تاریخی این شهر نیز شگفتی های خاص خود را دارند. از مشهورترین ساختمانهای مسکو میتوان از کاخ کرملین، کلیسای مشهور سنت باسیل و میدان سرخ نام برد. تقریبا هرکسی که گذرش به مسکو می افتد سری به این سه بنای زیبا میزند و از زیبایی های آنها لذت میبرد. شهر مسکو دو استادیوم مشهور نیز دارد. استادیومهای Luzhniki و Spartak که متعلق به دو تیم مشهور این شهر هستند در طول مراسم افتتاحیه ، نیمه نهایی و مسابقۀ فینال جام دنیای فوتبال 2018 میزبان این مسابقات هستند.

2) سن پترزبورگ

بدون شک دربارۀ شفق شمالی روسیه شنیده اید. علاقه مندان به این رویداد طبیعی در شبهای سفید راهی روسیه میشوند تا در سنت پترزبورگ زیبایی های شگفت آور طبیعی را مشاهده نمایند. در حقیقت این شهر از زیباترین شهرهای کشور روسیه میباشد و پس از مرکز این کشور بزرگترین شهر این کشور نیز هست. همه ساله هزاران نفر از سراسر دنیا برای تماشا منظرۀ دلپذیر شبهای سفید راهی این شهر میشوند. اما میزبانی سن پترزبورگ تنها به این علت نیست که معروفیت دارد. در این شهر مکانهای تماشای زیادی وجود دارد. از جمله موزۀ مشهور هرمیتاژ، تواتر معروف مارینسکی، کاخ تاریخی پتروهوف و کلیسای مشهور سن پترزبورگ میباشند.مهمترین استادیوم سن پترزبورگ Krestovsky نام دارد. در طول مسابقات جام دنیای فوتبال در سال 2018 استادیوم Krestovsky میزبان برخی از مسابقات خواهد بود. این استادیوم متعلق به تیم فوتبال FC Zenit میباشد.

3) کازان

شهر کازان بیشتر از هزار سال قدمت دارد ویژگی مهم کازان این است که در هزارسال گذشته مسلمانان و مسلمانان محبت آمیز و در کنار هم در آن زندگی نموده اند. شما میتوانید در این شهر مساجد را در کنار کلیساها پیدا کنید. مسیحیان این شهر اکثراً ارتودوکس هستند در سال 2005 این هم زیستی 1000 ساله در کازان جشن گرفته شد. به جرات میتوان گفت که کازان از مجذوب کننده ترین شهرهایی است که در لیست میراث دنیای سازمان یونسکو به ثبت رسده است. بزرگترین مسجد کشور روسیه که بنام مسجد قل شریف مشهور است در این شهر قرار گرفته است. بعلاوه برج اسپاسکایا و قصر کشاورزان نیز از دیگر نقاط تماشای کازان محسوب میشوند. استادیومی که در طی مسابقات جام دنیای در این شهر به عنوان میزبان معرفی شده استادیوم مشهور Kazan Arena میباشد. این استادیوم به باشگاه روبین شهر کازان تعلق دارد و در طول مسابقات جام دنیای دو بازی را میزبانی خواهد کرد.

4) سامارا

شهر سامارا از نقاط مجذوب کننده روسیه است . در این شهر انواع فرهنگها در کنار هم قرار گرفته اند. قدمت تاریخی سامارا نیز چشمگیر است. اهمیت شهر سامارا برای روسیه تنها به علت قدرت تجاری آن نیست .درست است که این شهر مرکز قدرت فضایی کشور روسیه محسوب میشود اما سرشار از موسیقی، زیبایی و شگفتی های چشم نواز است. چنانچه به سامارا سفر کردید میتوانید از مسجد بزرگ این شهر بازدید کنید. پارک حیات وحش این شهر نیز بسیار تماشای است و پارک یوری گاگارین را برای گذراندن یک عصر دلپذیر به شما توصیه میکنیم. شهر سامارا بعلاوه دارای تیم فوتبال شناخته شده ای بنام FC Krylia Sovetov Samara میباشد. استادیوم این تیم بنام (Samara Arena) در طول جام دنیای 2018 روسیه میزبان چند مسابقۀ هیجان انگیز خواهد بود.

5) سارانسک

تاریخ شهر سارانسک پر از رویدادهای تلخ و شیرین تاریخی بوده است.اتفاقات بزرگی در این شهر اتفاق افتاده است. این شهر از شهرهای مورد علاقۀ تولستوی نویسندۀ شهیر روس بوده است. این نویسنده سارانسک را شهر کاج های قدیمی و تاج های کوتاه می نامد که خاک آن سیاه است و سنگهای کمی دارد.شهری با خاکی حاصلخیز و جنگلهای دور افتاده. در این شهر میتوانید آثار زیادی از اسطوره های کشورروسیه را ببینید و شگفتی های معماری زیادی دارد. استادیوم شهر سارانسک استادیوم Mordovia Arena میباشد . این استادیوم خانه تیم فوتبال موردویا است و استادیوم میزبان این شهر در طول جام دنیای فوتبال 2018 روسیه خواهد بود.

6) یکاترینبورگ

شاید دربارۀ یکاترینبورگ خیلی نشنیده باشید اما باید بدانید که این شهر آنقدر معروفیت دارد که نام آن در لیست دوازده شهر ایده آل دنیا در سازمان دنیای یونسکو به ثبت رسیده است.این شهر سرزمینی گرانبهاست که در دل آن ارزنده ترین هدیه های طبیعت وجود دارد. معادن نفت و گاز ، چندین معدن طلا و مهمتر از همه بزرگترین معدن زمرد دنیا در یکاترینبورگ قرار دارند. در مدت اقامت در این شهر میتوانید به کلیسای جامع یکاترینبورگ سری بزنید که به یادبود قدیسین شهر ساخته شده. ساختمان شهرداری نیز بسیار زیبا و تماشای است. قصر معروف Rastorguyev-Kharitonov یک مکان تاریخی است و سواحل رودخانۀ ایست که محلی مناسب برای گردشی عصرگاهی خواهد بود. ضمن اینکه سیرک این شهر نیز معروفیت زیادی دارد. استادیوم شهر یکاترینبورگ که در طول جام دنیای وظیفۀ میزبانی از سه ملاقات را برعهده دارد Yekaterinburg Arena نام دارد.

7) روستوف نا دونو

یکی از شهرهای زیبای روسیه که زیباترین شهر بندری این کشور نیز محسوب میشود .این منطقه را یکی از مکانهایی میدانند که در ایجاد یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی که در ایجاد امپراتوری روسیه نقش داشته است.بازتماشامایندگان این شهر میتوانند ماهی های جنوب روسیه را امتحان نمایند. از دیگر مجذوب کنندهیت های روستوف نادونو موزۀ هنر این شهر است. بازار اصلی شهر نیز بسیار زیباست. ساختمان شهرداری یک مکان تاریخی برای علاقه مندان به مکانهای تاریخی است. از دیگر مکانهای تماشای این شهر ساختمان دوما در بخش مرکزی شهر است. ضمن اینکه این منطقه شهری ساحلی است و بنادر زیبایی نیز دارد. کسانی که برای جام دنیای راهی این شهر میشوند بدون شک آگاه هستند که استادیوم مهم این شهر یعنی استادیوم Rostov Arena در طول دورۀ مسابقات جام دنیای 2018 فوتبال میزبان چند مسابقه میباشد. در سفر به روستوف نادونو غذاهای دریایی این منطقه را امتحان کنید.

8) شهر ولگوگراد

ولگوگراد یکی از شهرهای میزبان جام دنیای 2018 روسیه است و یکی از شهرهایی است که در قرن گذشته دوران پر تنشی را سپری نموده است. این شهر در جنگ دنیای و وقایع مختلف تاریخ روسیه نقش داشته است. بنابراین در میان خیابانها ، کاخها و ساختمانهای آن میتوانید رد پای تاریخ را مشاهده کنید. در صد سال گذشته نام این شهر سه بار تغییر نموده است. از مهمترین ساختمانهایی که در ولگوگراد میتوانید ببینید بنای مشهور مجسمۀ مام میهن است که به عنوان نماد این شهر شناخته میشود. از دیگر مجذوب کنندهیتهای این منطقه ساختمان مشهور افلاک نما و ایستگاه قطار آن است که قدمتی تاریخی دارد. در این شهر نیز استادیوم Volgograd Arena در مسابقات جام دنیای میزبان میباشد.

9) نیژنی نووگورود

بدون شک شما نام ماکسیم گورکی نویسندۀ مشهور روس را شنیده اید. شهر نیژنی نووگورد پیش از این به افتخار این نویسندۀ بزرگ گورکی نام گرفته بود. در این شهر صدها و هزاران ساختمان تاریخی زیبا وجود دارد که بیشتر آنها پنجره های منحنی شکل دارند. مشهورترین این ساختمان ها قلعۀ تاریخی نیژنی نووگورود کرملین است. دیگر مکانهای تماشای شهر گورکی میدان مینین پوژارسکی،بانک ملی، بازارشهر و کلیسای جامع الکساندر نوسکی میباشند. استادیوم این شهر استادیوم Nizhny Novgorod است که در چند بازی جام دنیای میزبان علاقه مندان خواهد بود.

10) سوچی

درست است که روسیه کشوری زمستانی است اما این کشور در تابستان زیبایی های خاص خودش را دارد. از جمله مکانهایی که میتواند برای بازتماشامایندگان روسیه جالب باشد شهر سوچی است که یکی از شهرهای میزبان جام دنیای 2018 روسیه است و این شهر که در سواحل دریای سیاه قرار گرفته است به عنوان مرکز تابستانی کشور روسیه شناخته میشود. شهر سوچی در سالهای اخیر میزبان المپیک زمستانی 2014 نیز بوده است . این مناسبت موجب شد که کلیۀ زیرساختهای آن نوسازی شوند و حالا سوچی برای پذیرایی از علاقه مندان به جام دنیای فوتبال آماده میشود. در شهر سوچی سالن تئاتر مشهور زیمنی برای علاقه مندان به هنر مجذوب کننده خواهد بود. بعلاوه کلیسای جامع این شهر میتواند بسیار تماشای باشد. دو پارک بزرگ این شهر نیز برای گذراندن اوقاتی خوش دلپذیر خواهند بود. چنانچه به تاریخ و باستان شناسی علاقه دارید به موزۀ مردم شناسی سوچی هم سری بزنید. در این شهر استادیوم ویژۀ المپیک fisht برای برخی از مسابقات جام دنیای آماده شده است.

11) کالینینگراد

در دریای بالتیک بندری وجود دارد که چندین ملیت و فرهنگ مختلف را در کنار هم دارد.منطقۀ کالینگراد یکی از شهرهای میزبان جام دنیای 2018 روسیه است چرا که به جز استادیوم Kaliningrad که در طی دوران این مسابقات میزبان مسابقات میباشد، تماشای های بسیاری را در دل خود جای داده است. مکانهای مانند کلیسای جامع کونتینگزبرگ و کلیسای خانوادۀ مقدس از مکانهای مذهبی- تاریخی کالینینگراد هستند بعلاوه بازدید از دهکدۀ ماهیگیران و براندونبورگو نیز خالی از لطف نخواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2264

به "نگاهی به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه (تور ارزان روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه (تور ارزان روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید