مهم ترین مؤلفه و شاخص های کیفیت بخشی در دانشگاه ها چیست؟

به گزارش فروشگاه کوچک، معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یادگیری (آموزش عمیق) که شعار سال تحصیلی سال جاری دکتر طهرانچی بوده، مهم ترین مؤلفه ، ابعاد و شاخص های کیفیت بخشی در دانشگاه هاست.

مهم ترین مؤلفه و شاخص های کیفیت بخشی در دانشگاه ها چیست؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرنگاران از بوشهر،سیدمحمد بطحایی در هفدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه امیدوارم این دانشگاه با مشورت و همفکری جهت پیشرفت را طی کند، گفت: باید کوشش کرد تا با کیفیت بخشی به امور در جهت علم و فناوری انتظارات برآورده گردد.

وی با اشاره به موضوع بودجه ریزی در دانشگاه آزاد اسلامی شرح داد: نقشه راه هر مؤسسه و سازمان، بودجه ای است که برای آن پیش بینی می گردد. بودجه نشان می دهد که این سازمان در بازه زمانی تعیین شده چه اهدافی را دنبال می نماید و برای تحقق آن از چه جهتی عبور خواهد نمود و در انتها چه اهدافی را محقق و چه دستاوردهایی را برای سازمان به ارمغان خواهد آورد.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نشانه های مواردی که باید در دانشگاه اتفاق بیفتد در بودجه تعیین می گردد، اظهار کرد: در سنوات اخیر با پشتکار، پیگیری و اهتمام مدیران سازمانی و استانی، این مسئله به خوبی پایه گذاری و بنا شده است.

بطحایی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تا به امروز منشأ اثرات مؤثر و مفیدی در کشور بوده است، متذکر شد: در آن موقع بنا بر اقتضائات زمانی و محیطی کشور دانشگاه آزاد اسلامی مانند دیگر مراکز آموزشی دنبال گسترش کمی و توسعه کمیتی بود.

وی با اشاره به تغییر ترکیب جمعیتی کشور و انتظارات از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری ادامه داد: این اقتضائات ایجاب می نماید که امروز ابعاد کیفی بیش از همیشه مورد توجه باشد.

مهم ترین مؤلفه های ابعاد کیفیت بخشی در دانشگاه ها چیست؟

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه رویکرد و استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی تغییر نموده است، اضافه نمود: در یک زمان، گسترش کمی شاخص های موفقیت و پیشرفت بود و در زمان کنونی، شاخص هایی مانند فراوری علم، پاسخگویی به نیازهای علمی و کارآفرینی شاخص های موفقیت محسوب می شوند.

بطحایی با اشاره به شعار سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: شعار سال تحصیلی سال جاری توسط دکتر طهرانچی یادگیری (آموزش عمیق) تعیین شده که بنا به تأکید وی باید سرلوحه امور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

وی اضافه نمود: تحقق این شعار یکی از مهم ترین مؤلفه ، ابعاد و کیفیت بخشی است که می تواند منجر به تحقق اهداف کیفی و عالی دانشگاه ها گردد.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ویژگی ها و المان های موفقیت در دنیای امروز به سرعت در حال تغییر است، تشریح کرد: امروز موفقیت هر مؤسسه و سازمانی با توجه به تغییرات و پیشرفت های لحظه ای در حوزه علوم و فناوری در گرو یافتن فرصت ها و جهتهای جدید است.

بطحایی با بیان اینکه سازمانی می تواند گوی سبقت را از دیگران برباید که جهتهای جدید را کشف و برای تحقق اهداف و برنامه های خود به کار بندد، اضافه نمود: در تنظیم بودجه با توجه شرایط کنونی دنیا و کشور اگر از جهتها و روش های قبلی استفاده کنیم، قطعاً با چالش های جدی روبرو خواهیم شد.

تغییر ساختار در دانشگاه ها برای کسب درآمدهای غیرشهریه ای

وی با تأکید بر اینکه تغییر یک الزام است، مطرح کرد: برای تصمیم سازی و تصمیم گیری زمان بسیاری صرف می گردد و این موجب از دست دادن فرصت ها شده است. باید ضمن انعطاف پذیری و تمرکز بر ظرفیت ها و نوآوری با تصمیم گیری سریع و کم خطا، خلاقیت ها را شکوفا کرد.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اصلاح و تغییر ساختارها برای کاهش درجه بروز خطاها و ایجاد موقعیت و کسب درآمدهای غیرشهریه ای از منابع استانی همیشه مورد تأکید مدیریت دانشگاه است، یادآور شد: باید جهتی را طی کرد تا ویژگی ها و قابلیت ها در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی نهادینه گردد و با تصمیم سازی درست فرصت ها به فعلیت تبدیل شوند.

بطحایی با تأکید بر اینکه فعلیت پذیری ظرفیت ها در استان های کشور می تواند با تدبیر به خوبی انجام گردد، بیان نمود: این ظرفیت ها برای مدیران دانشگاهی استان ها مشهودتر است، براین اساس باید توجه گردد که اصلاح یا تغییر کدام فرآیندها سریع تر منجر به تحقق اهداف دانشگاه آزاد اسلامی خواهد شد.

4078/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1266

به "مهم ترین مؤلفه و شاخص های کیفیت بخشی در دانشگاه ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین مؤلفه و شاخص های کیفیت بخشی در دانشگاه ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید