موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می گردد

به گزارش فروشگاه کوچک، مدیرعامل منطقه ویژه مالی و فرودگاه بین المللی پیغام از راه اندازی مرکز دیتاسنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در آینده نزدیک اطلاع داد.

موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می گردد

نادر ثناگو مطلق در حاشیه بازدید مهرداد ترابیان -عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت- از این منطقه با توجه به نقش شرکت ارتباطات در تامین زیرساخت های ارتباطاتی و پهنای باند شبکه اینترنت، گفت: تجهیزات مرکز دیتاسنتر پردیس نصب شده است و با راه اندازی این مرکز اقداماتی از جمله پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران انجام می گردد.

وی اضافه نمود: همچنین این مرکز در زمینه تامین زیرساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت و بخشی از احتیاج کشور را در این بخش مرتفع می نماید. راه اندازی این مرکز در کنار چشم انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیغام را تبدیل به نخستین منطقه آی سی تی محور کشور می نماید.

مدیرعامل منطقه ویژه مالی و فرودگاه بین المللی پیغام با اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتاسنتر در منطقه، اضافه نمود: این شرکت ها در زمینه فراوری و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار، مونتاژ انواع سرور، واحدهای ذخیره سازی و یارانه در حال فعالیت هستند. این شرکت ها با میزان سرمایه گذاری 9356 میلیارد ریال راه اندازی و زمینه اشتغال زایی 1256 نفر را فراهم نموده اند.

وی اضافه نمود: توسعه زیرساخت ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکت های دانش بنیان در زمینه آی تی، آی سی تی و فناوری های نوین از دیگر اقدامات برای راه اندازی شهرک تخصصی فناوری است که تا کنون زیر ساخت های سه پهنه از این فاز آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است.

ثناگو مطلق ادامه داد: دستیابی منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی سی تی محور در این منطقه است. همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیرساخت لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی سی تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب وکارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیغام است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1539

به "موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتور قطب دیتاسنتر کشور ماه جاری روشن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید