اخبار اقتصادی

ظریف: نوروز پیغام آور دوستی، همبستگی و شادمانی است

تهران (پانا) - وزیرامورخارجه کشورمان در پیغامی ضمن تبریک سال نو گفت نوروز پیغام آور دوستی، مهربانی، آشتی، همبستگی و شادمانی است. بیائیم در شادابی، صافی و صفای طبیعت که با نوروز و بهار خجسته شروع می گردد، همگام و همنفس باشیم.

10 اردیبهشت 1400

نرخ مشارکت مالی در خراسان شمالی بیش از میانگین کشوری است

مرکز ملی آمار ایران در تازه ترین گزارش خود اعلام نموده است که نرخ مشارکت مالی در استان 863 هزار نفری خراسان شمالی چهار درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

9 اردیبهشت 1400

واشنگتن: امیدواریم با درک بهتری از نحوه دست یابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کنیم خبرنگاران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که تیم این کشور با درک بهتری از نقشه راه دستیابی به شرایط نهایی در برجام وین را ترک کند.

7 اردیبهشت 1400

محور ریلی جنوب بازگشایی شد خبرنگاران

راه آهن جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای اعلام نمود: با کوشش مامورین فنی، محور ریلی جنوب بازگشایی و سیر قطارها در این محور به روال عادی بازگشت.

7 اردیبهشت 1400

روابط بین کمیسیون های اتاق ایران و مجلس ساختارمند می گردد

آخرین نشست روسای کمیسیون های اتاق ایران در سال 99 برگزار گردید. در این نشست چگونگی گسترش، نظم دهی و هماهنگی سازی روابط بین کمیسیون های تخصصی اتاق ایران با کمیسیون های مجلس آنالیز شد. ساختارمند شدن شیوه مناسبات بین این دو بخش خواسته روسای کمیسیون های اتاق...

5 اردیبهشت 1400

سید مقتدی صدر: امیدواریم بودجه از دسترس مفسدان به دور باشد

رهبر جریان صدر در پیامی توئیتری پس از تصویب قانون بودجه 2021 گفت که امیدواریم بودجه 2021 به دور از دسترس مفسدان دور باشد.

31 فروردین 1400

صف کامیون های ایرانی در مرز بازرگان سنگین شد

کم کاری طرف ترکیه ای در مرکز بین المللی بازرگان، بار دیگر به کندی تردد کامیون های حامل کالاهای تجاری دامن زده و حدود 500 کامیون ایرانی را در صف انتظار قرار داده است.

28 فروردین 1400

چگونه عضو خوب وموفقی برای گروه باشیم؟

خبرنگاران| وقتی اسم کار تیمی می­ آید بیشتر آدم ها ذوق زده می­ شوند و حس مثبتی از درگروه بودن دارند. در بسیاری از موارد، یک فرد به تنهایی توانایی تصمیم گیری در موقعیت های بحرانی را نداشته و برای دستیابی به راه چاره کارآمد، به حمایت و هدایت دیگران نیازمند...

27 فروردین 1400

مدت زمان الزام برای بازگرداندن ارز حاصل از کشور محدود است

تهران (پانا) - نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی می گوید مدت زمان در نظرگرفته شده برای بازگرداندن ارز حاصل از کشور محدود است درحالی که فرایندهای صادراتی و وارداتی به کشور زمان بر است و با تشدید تحریم ها نیز این زمان افزایش یافته است.

25 فروردین 1400

آخرین شرایط خانه پدری جلال آل احمد از زبان بهره بردار آن

بعد از آن که خانه پدری جلال آل احمد در آخرین فراخوان عمومی صندوق احیا به یک گالری دار برای مدت زمان معینی داده و کاربری آن فرهنگی، هنری و آیینی اعلام شد، حالا بهره بردار آن می گوید پس از سامان یافتن فرایند بازسازی و بهسازی، برای فراوری محتوای فاخر در خانه...

22 فروردین 1400

درخواست فرانسه از اتحادیه اروپا برای اعمال فشار بر مسئولان لبنانی

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، دولت فرانسه به بهانه کوشش برای انتها دادن به بحران لبنان، از اتحادیه اروپا خواست که مسئولان لبنانی را تحت فشار قرار دهد.

20 فروردین 1400

مرکز شتابدهی صادرات اتاق ایران و جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری میان مرکز نوآوری و شتاب دهی صادرات اتاق ایران و جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان باهدف ارزش آفرینی، ارتقا فراوری ملی، حمایت از نخبگان جوان و همکاری درزمینهٔ سرمایه گذاری مشترک، استقرار تیم ها در شتاب دهنده و فضای کار اشتراکی، برگزاری...

19 فروردین 1400

چگونه در روزهای کرونایی به بازار برویم؟

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه رعایت بعضی نکات جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا در هنگام خریدهای نوروزی را ضروری دانست.

18 فروردین 1400

ضرر 25 هزار تومانی رستوران داران مشهد در فروش هر پرس شیشلیک

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اتحادیه رستوران داران مشهد در خصوص لزوم افزایش نرخ مصوب در این صنف با توجه به گرانی مواد اولیه گفت: درحال حاضر واحدهای صنفی ما با این قیمت ها ضرر می دهند، واحدهای فروشنده در شاندیز به ازای فروش هر پرس شیشلیک 20 تا 25هزارتومان...

14 فروردین 1400

درخواست نماینده مجلس برای انتقال آب دریای عمان به استان خراسان شمالی

محمد وحیدی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور خواهان انتقال آب دریای عمان به خراسان شمالی شد .

13 فروردین 1400

ضرورت مشارکت منطقه ای تنظیم گران رسانه در برابر پلتفرم های جهانی

تهران (پانا) - رییس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی در نشست آنلاین ارتباطات و رسانه های آسیا بر ضرورت همکاری های بین المللی در زمینه تنظیم گری و نظارت بر پلتفرم های عظیم اینترنتی تاکید نمود.

7 فروردین 1400

آخرین خبرها درباره واریز سهمیه بنزین نوروزی

خبرنگاران- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: واریز سهمیه بنزین نوروزی فعلا در دستور کار شرکت ملی پخش قرار ندارد.

4 فروردین 1400

گشایش نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین

نشست سالانه کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین با حضور رهبران حزب از جمله رئیس جمهور این کشور گشایش یافت.

4 فروردین 1400

گام عظیم تجاری جانسون

گروه دنیا، یک سال پس از جدایی رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا، این کشور برای عضویت در پیمان تجاری ترانس پاسیفیک(CPTPP) پیشقدم شد.به گزارش فرانس پرس، لیز تروس وزیر تجارت بین المللی این کشور قرار است درخواست رسمی برای پیوستن به بلوک تجارت آزاد ترانس- پاسیفیک...

1 فروردین 1400

ضرورت تقویت روحیه ریسک پذیزی در فعالان مالی

اولین مرکز شتاب دهی صادرات ایران باهدف جذب ایده های صادراتی و توسعه کسب وکار بین المللی با همکاری اتاق ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهریورماه امسال افتتاح شد.

30 اسفند 1399
تعداد: (454)