نحوه گرم کردن خودرو در زمستان

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرگزاری خبرنگاران-یکی از مسائل خودروسوار ها در فصل زمستان ؛ نحوه گرم کردن خودرویی است که در سرما پارک شده، بنابراین چند روش برای گرم کردن خودرو پیشنهاد می گردد.

نحوه گرم کردن خودرو در زمستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، خودرویی که چند ساعت در فضای سرد زمستانی قرار گرفته اصولا آمادگی حرکت ندارد این اتفاق به این علت رخ می دهد که چگالی سیالات داخل خودرو نظیر روغن موتور یا گریس در فصل سرد افزایش یافته و سفت تر می شوند در نتیجه هر وسیله ای در فصل زمستان احتیاج دارد اندکی گرم گردد تا فعالیت مطلوب تری داشته باشد.

اصولا برای گرم کردن خودرو باید چند دقیقه پس از روشن کردن خودرو، اجازه دهید دمای روغن موتور و گیریس کمی افزایش یابد تا از فرسایش موتور کاسته و بر عمر آن افزوده گردد. این روز ها بیشتر خودرو ها به مقدار کافی پیشرفته هستند و می توانند تنظیمات مناسب را برای شرایط مبهم ایجاد نمایند، بعلاوه علت کمی برای نگرانی در خصوص اینکه روغن موتور و مایعات دیگر در هوای سرد کار می نمایند وجود ندارد.

امروزه محصولات مصنوعی فراوری شده ای برای محافظت موتور حتی در صورت اُفت جیوه به زیر صفر طراحی شده اند.

خودرو های مدرن، معمولاً قبل از آماده شدن برای گرم شدن، حتی در هوای سرد فقط به 30 ثانیه گرم شدن احتیاج دارند. پس از آن، برترین راه برای افزایش دمای موتور رانندگی با ماشین است. این امر نه تنها با سرعت بیشتری هوای گرم را به کابین شما وارد می نماید، بلکه باعث صرفه جویی در مصرف گاز و کاهش انتشار می گردد.

اگر دمای هوا به 10 تا 20 درجه فارنهایت یا پایین تر می رسد، ماشین را به مدت یک یا دو دقیقه گرم کنید تا از رقیق شدن و گردش کامل روغن اطمینان حاصل کنید. حتی اگر موتور خودرو فقط به یک دقیقه زمان احتیاج دارد، ممکن است برای گرم شدن بقیه ماشین بخواهید زمان گرمایش بیشتری داشته باشید. برترین روش برای گرم کردن ماشین در فصل زمستان این است که اجازه دهید به مدت 2 دقیقه ماشین روشن بماند.

سعی کنید خودرویتان را در مکانی سقف دار پارک کنید، اینگونه ماشین کمتر در معرض سرما قرار خواهد گرفت.

برترین روش برای گرم کردن خودرو این است که بعد از روشن کردن خرامان خرامان طیِ جهت کنید. آرام و آهسته و نه تخته گاز!

در جهت هم اگر ناگزیر به انجام اموری مثل خرید روزنامه از باجه و امثال آن بودید بهتر آن است که خودرو را روشن نگه دارید و خاموش نکنید که هم برای موتور بهتر است و هم سوخت کمتری مصرف می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2033

به "نحوه گرم کردن خودرو در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه گرم کردن خودرو در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید