نرخ تورم چین در بالاترین سطح 15 ماهه

به گزارش فروشگاه کوچک، بالا بودن قیمت گوشت باعث شد تا جلوی کاهش تورم چین گرفته گردد.

نرخ تورم چین در بالاترین سطح 15 ماهه

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همان طور که انتظار می رفت تا انتها دوازده ماه منتهی به ماه ژوئن نرخ تورم چین بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در سطح 2.7 درصد باقی ماند که بالاترین نرخ تورم در طول 15 ماه اخیر در دومین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می گردد.

در شرایطی که تورم در بخش های زیادی کاهش یافته است، بالا بودن نرخ مواد غذایی مانع از آغاز روند کاهشی شاخص قیمت ها شده است و تورم مواد غذایی هنوز در بالاترین سطح هفت سال و نیم اخیر خود واقع شده است. به دنبال شیوع آنفلونزای خوکی در آفریقا و تصمیم چین به ممنوعیت واردات گوشت از کانادا، نرخ گوشت در چین در یکی از بالاترین سطوح یک دهه اخیر خود واقع شده است.

نرخ تورم مواد غذایی از 7.7 درصد در ماه می به 8.1 درصد در ماه ژوئن رسیده است که در این بین تورم قیمت گوشت با 21.1 درصد و میوه با 42.7 درصد بیش از سایر اقلام بوده است.

بر مبنای ماهانه نرخ تورم چین منفی 0.1 درصد عنوان شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی 1986 تا 2019 معادل 5.15 درصد بوده است ک هبالاترین نرخ تورم مربوط به فوریه 1989 با 24.8 درصد و کمترین نرخ تورم مربوط به آوریل 1999 با منفی 2.22 درصد بوده است. نرخ تورم برای اقلام غیر غذایی کاهشی بوده است و از 1.6 درصد به 1.4 درصد رسیده است.

طبق اعلام مرکز امار چین، هسته تورمی که تغییرات قیمتی اقلام غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن ها در نظر نمی گیرد به 1.6 درصد در ماه ژوئن کاهش یافته است که در طول سه سال اخیر بی سابقه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 401

به "نرخ تورم چین در بالاترین سطح 15 ماهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم چین در بالاترین سطح 15 ماهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید