نماهای غیر یزدی خراب می شوند!

به گزارش فروشگاه کوچک، شهرداری یزد در چند روز اخیر با اطلاع رسانی گسترده، ضرورت استفاده نکردن از نماهای ممنوعه ساختمانی که منجر به صدور رأی تخریب در کمیسیون ماده 100 می شوند را به شهروندان متذکر گردیده است.

نماهای غیر یزدی خراب می شوند!

به گزارش فروشگاه کوچک، مجتبی فرهمند در این خصوصی با اشاره به ضرورت آموزش ضوابط و مقررات شهرسازی به شهروندان، اظهار کرد: در این راستا بنرهای اطلاع رسانی به شهروندان درخصوص نماهای ممنوعه که منجر به صدور رأی تخریب در کمیسیون ماده صد شهرداری می گردد طراحی و در سطح شهر نصب گردیده است.

وی با بیان این که در بنرهای آموزشی نصب گردیده، 14 مورد از نماهای مجاز و غیرمجاز معرفی شدند، اضافه کرد: استفاده از نمای سرامیک، کاشی، شیشه، کامپوزیت و فلز در شهر یزد ممنوع بوده و استفاده از آنها منجر به صدور رأی تخریب در کمیسیون ماده 100 می گردد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد گفت: استفاده از سطوح براق و انعکاسی، استفاده از عناصرغیرمتعارف نظیر مجسمه و تزئینات غیرایرانی، چیدمان تصادفی مصالح و فرم ها در کنار هم، استفاده از ورق های ایرانیت، حلب و مصالح مشابه در پوشش هر نوع سقف ساختمانی و شیروانی در یزد ممنوع است.

فرهمند، استفاده از رنگ های تیره و سیاه با هر نوع مصالح که بیش از پنج درصد کل نمای ساختمان را اشغال کند غیرقانونی دانست و بیان نمود: آموزش ضوابط طرح تفصیلی شهر یزد برای شهروندان و مهندسین ضروری است.

این مسئول با بیان این که استفاده از رنگ های روشن نظیر قهوه ای روشن، آبی فیروزه ای و لاجوردی برای نمای ساختمان های یزد مجاز است، توضیح داد: در بافت تاریخی هم تم غالب آجر یا کاهگل مشخص گردیده است.

وی در انتها بیان نمود: استفاده از رنگ های نارنجی، بنفش و دیگر رنگ های نامتعارف برای نمای ساختمان که هیچ گونه همخوانی با تم سازهای یزدی ندارد از دیگر موارد ممنوعه در نمای شهر یزد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 58

به "نماهای غیر یزدی خراب می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماهای غیر یزدی خراب می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید