والدین بخوانند ، مالکیت کتاب برای بچه ها اهمیت دارد

به گزارش فروشگاه کوچک، تحقیقات نشان می دهد بچه هایی که مالک کتاب هستند شش برابر بیشتر محتمل است که بتوانند کتاب هایی بالاتر از سطح خود بخوانند.

والدین بخوانند ، مالکیت کتاب برای بچه ها اهمیت دارد

از وبلاگ پیوند دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از ملویل هاوس بوکز، نتایج تحقیقات اجرا شده نشان از تفاوت های تعجب انگیز و غیرتعجب انگیز میان بچه هایی دارد که صاحب کتاب هستند و آنهایی که کتابی ندارند.

این مطالعه ادعا می نماید که بچه هایی که مالک کتاب هستند شش برابر بیشتر محتمل است که بتوانند کتاب هایی بالاتر از سطح خود بخوانند. این عالی است! اگرچه در حالی که این مشخصا خبر خوبی است، تحقیقات بر نیمه تاریک آن نیز اجرا شده- بیش از 380 هزار کودک در بریتانیا (و بالطبع میلیون ها کودک در جهان) کتابی برای خودشان ندارند، که می تواند در درازمدت بر سطح سواد، رفاه و رضایت خاطر کلی آنها تاثیرگذار باشد. بیایید عمیق تر شویم... صدها هزار دانش آموز کتابی ندارند که مال خودشان باشد. این را در رده خبرهای بسیار ناراحت کننده، چه کاری می توان برایش کرد؟ بگذاریم.

این نظرسنجی که بر روی بیش از 56 هزار کودک 9 تا 18 سال از سرتاسر بریتانیا اجرا شده نشان می دهد که دانش آموزانی که کتاب ندارند تنها 3.2 درصد بالاتر از سطح خود می خوانند، در حالی که بچه هایی که مالک کتاب هستند می توانند 22 درصد بالاتر از سطحی که ازشان انتظار می رود بخوانند. 56.2 درصد از گروه افرادی که صاحب کتاب هستند از خواندن لذت می برند. از سوی دیگر، تنها 18.4 درصد از گروه بچه هایی که کتاب ندارند، خواندن را لذت بخش می دانند.

سوالی که مطرح می گردد این است که چه چیزی باعث می گردد بچه ها به کتاب دسترسی نداشته باشند؟ و چه کار می توان کرد؟ می توان با حمایت از کتابخانه های محلی، اهدای کتاب به مدارس و مناطق محروم و حتا شاید قرض دادن برخی از کتاب های قدیمی به افراد کم سن و سال اطراف آغاز کرد. مطمئنا کارهایی هست که هر کدام مان بتوانیم با انجامشان مطمئن شویم هر کودک کتابی در دست دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 692

به "والدین بخوانند ، مالکیت کتاب برای بچه ها اهمیت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والدین بخوانند ، مالکیت کتاب برای بچه ها اهمیت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید