پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا کدام هستند؟

به گزارش فروشگاه کوچک، فرودگاه ها یکی از پر اهمیت ترین مکان ها در کشورها هستند و فرودگاه پر رفت و آمد نشان دهنده پویایی مالی و قدرت صنعت گردشگری یک کشور است از این رو می خواهیم نگاهی به پر رفت و آمد ترین فرودگاه های جهان بیاندازیم.

پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا کدام هستند؟

خبرآنلاین: در فهرست 5 تا از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های دنیا بر اساس تعداد مسافران صندلی اول به فرودگاهی در یکی از ایالت های آمریکا تعلق دارد و در این فهرست 5 تایی آمریکا 2 صندلی را به خود اختصاص داده است و نام فرودگاه های چین، ژاپن و دبی نیز در این فهرست آمده است.

1.فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا

فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا با نام های فرودگاه آتلانتا، هارتسفیل یا ارتسفیلد-جکسون شناخته می گردد، فرودگاهی بین المللی است که در 11 کیلومتری جنوب شهر آتلانتا در ایالت جورجیای ایالات متحده آمریکا واقع شده و از سال 1998 تاکنون، پررفت وآمدترین فرودگاه دنیا بر پایه شمار مسافر و از سال 2005 تا 2013 نیز پررفت وآمدترین فرودگاه دنیا بر پایه تعداد پروازها بوده است.

2. فرودگاه بین المللی پکن

فرودگاهی بین المللی است که در 20 کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و نه تنها پر رفت وآمدترین فرودگاه بین المللی این کشور محسوب می گردد بلکه در پر رفت و آمد ترین فرودگاه های دنیا توانسته است صندلی دوم را به دست آورد.

3. فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دوبی فرودگاه اصلی شهر دوبی در کشور امارات متحده عربی است که پررفت وآمدترین فرودگاه دنیا بر پایهٔ جابه جایی مسافران بین المللی محسوب می گردد و همچنین سومین فرودگاه پررفت وآمد دنیا بر پایه شمار مسافر و ششمین فرودگاه پررفت وآمد بر پایهٔ جابه جایی بار است.

4. فرودگاه بین المللی لس آنجلس

فرودگاه بین المللی لس آنجلس فرودگاهی بین المللی در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا است که بزرگ ترین و پررفت وآمدترین فرودگاه لس آنجلس بزرگ و ایالت کالیفرنیا، و یکی از مهم ترین فرودگاه های ایالات متحده آمریکا محسوب می گردد.

5. فرودگاه هانه دا

فرودگاه بین المللی توکیو فرودگاهی بین المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن واقع شده است. این فرودگاه یکی از دو فرودگاه اصلی شهر توکیو است. این فرودگاه که به نام فرودگاه هاندا نیز مشهور است، پر رفت وآمدترین فرودگاه بین المللی این کشور محسوب می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 555

به "پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا کدام هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر رفت و آمدترین فرودگاه های دنیا کدام هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید