چند نکته برای زنده ماندن در سفرهای هوایی طولانی!

به گزارش فروشگاه کوچک، سفرهای هوایی طولانی مانند کابوس می مانند. سفر هوایی مانند سفر کردن با ماشین و اتوبوس نیست که هر وقت خسته شدید کنار بزنید و استراحتی کنید. اگر می خواهید از این گونه سفرها جان سالم به در ببرید، این چند نکته را رعایت کنید.

چند نکته برای زنده ماندن در سفرهای هوایی طولانی!

بعد از سفر هوایی طولانی ورزشکاران انگلیسی برای المپیک طلای ساحلی 2018، آنها نکاتی را که ضروری است برای راحت بودن در سفرهای هوایی طولانی بدانید با شما به اشتراک گذاشته اند تا این سفرها را تا جایی که می توان راحت تر کرد.

اولین توصیه یکی از ورزشکاران: آب، بدن تان را بدون آب نگه ندارید!

هرگز در طول سفرهای هوایی طولانی بدن تان را بدون آب نگه ندارید. قبل، در حین و بعد از سفر تا جایی که می توانید آب بنوشید. نوشیدن آب کافی باعث می گردد احساس تازگی کنید و سرحال شوید.

دومین توصیه یکی از ورزشکاران: ساعت بدن تان را تنظیم کنید.

هیچ چیز بدتر از آن نیست که بعد از یک سفر طولانی و خسته نماینده به مقصد مورد نظرتان برسید و بخواهید به گشت و گذار بپردازید اما در مقصدتان شب است! و یا حتی بدتر، روز هنگام به مقصد برسید اما از آنجایی که در کشور محل اقامت تان الان موقع خواب است، خواب آلوده باشید. برای جلوگیری از این اتفاقات قبل از اینکه به کشور مقصد برسید ساعت بدن تان را با آنجا تنظیم کنید تا چند روز اول اقامت تان را در رختخواب و در حال کلنجار رفتن با خودتان نباشید.

توصیه سوم یکی از ورزشکاران: فعال باشید.

تمام سعی تان را بکنید که در طول سفر فعالیت کنید. سفر طولانی است و اگر بخواهید تمام مدت کاری انجام ندهید و تنها بنشیدنی تا به مقصد برسید، بعد از چند ساعت بدن تان درد می گیرد و در کشور مقصد هم حال و روزتان بهتر نخواهد بود! این ورزشکار می گوید: من همواره یک توپ کوچک و یک حلقه فومی با خودم به داخل هواپیما می برم تا در طول سفر حرکات ورزشی نرمی انجام دهم و بدنم را از خشکی درآورم.

توصیه چهارم ورزشکاران: سر و صداها را خفه کنید!

می دانیم، هواپیما جای راحتی برای خوابیدن نیست. اما اگر سر و صدایی نباشد خیلی راحت تر از چیزی که فکرش را بکنید می خوابید. گوش گیرها یا هر وسیله دیگری که جلوی سر و صدا را بگیرند، خوابی بسیار راحت تر و آسن تر را برای تان به ارمغان می آورند. به این ترتیب با رسیدن به مقصد هم سرحال تر هستید.

توصیه آخر ورزشکاران: راحت لباس بپوشید

یکی از ورزشکاران این توصیه غیر معمول را می نماید: من در هنگام سفرهای طولانی هوایی یک سری وسایل خوشبو با خودم به همراه می برم. ممکن است به نظرتان عجیب و غیر معمول به نظر برسد اما این وسایل در طول سفر به من یاری می نمایند تا سفر دلچسب تری داشته باشم. هم چنین تا جایی که می توانید راحت لباس بپوشید و از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید. به فکر زیبا به نظر رسیدن هم نباشید. باور کنید بعد از 4 ساعت نشستن در هواپیما زیبایی اصلا برای تان اهمیتی نخواهد داشت و تنها آرزو می کنید کاش راحت تر لباس پوشیده بودید!

به علاوه نکاتی که این ورزشکاران در بالا گفتند، چند نکته دیگر هم هست که یاری بسیاری به لذت بخش شدن سفرهای هوایی خسته نماینده می نمایند:

جایگاه تان را هوشمندانه انتخاب کنید

سعی کنید سریع تر از دیگر مسافران به فرودگاه برسید و جایگاه دلخواه تان را انتخاب کنید. کدام جایگاه را ترجیح می دهید؟ جایگاه کنار پنجره یا جایگاه نزدیگ به راهرو تا دسترسی بهتری به سرویس بهداشتی داشته باشید؟ انتخاب با خودتان است.

شارژ کنید!

همه وسایل الکترونیکی که به همراه می برید را فول شارژ کنید. اگر بتوایند پاور بانک هم به همراه ببرید عالی می گردد.

وسایل تفریح به همراه داشته باشید

فیلم، موزیک، بازی و هر چیز دیگری که سرگرم تان می نماید را در موبایل یا تبلت تان بریزید. به علاوه کتاب و تفریحات دیگری هم به همراه داشته باشید تا در صورتی که شارژ وسایل الکترونیکی تان تمام شد کار دیگری برای انجام دادن داشته باشید.

خوراکی به همراه بیاورید

درست است که در هواپیما به شما خوراکی داده می گردد، اما به همراه داشتن خوراکی های بیشتر و تعدادی میوه بد نیست. به این ترتیب اگر غذای هواپیما دیر و زود شد یا حوصله تان سر رفت می توانید خوراکی های خودتان را بخورید.

همواره یک روسری یا شال به همراه داشته باشید

حتما در طول سفر به کارتان می آید، برترین استفاده آن برای جلوگیری از رسیدن نور به چشم تان است.

بالشت و پتو به همراه داشته باشید

خوابیدن در هواپیما به مقدار کافی سخت هست، چه برسد به اینکه سرتان هم جای مناسبی برای اتکا نداشته باشد و سردتان هم باشد. پس برای جلوگیری از این حالت پتو و بالشت به همراه داشته باشید.

آرام باشید

از تماشا فیلم های ترسناک یا خواندن مطالبی که آشفته تان می نمایند اجتناب کنید. سفر طولانی خود به مقدار کافی باعث بی حوصلگی و بی قراری می گردد پس کارهایی که آرام تان می نمایند را انجام دهید.

کارهای تان را انجام دهید

در طول سفرهای طولانی کارهای کمی هستند که می توان انجام داد تا حوصله مان سر نرود. به جای انجام کارهای الکی، به کارهای مهمی که مدت ها بوده می خواستید انجام دهید بپردازید. کتابی که هیچ وقت زمان برای خواندنش نداشتید را مطالعه کنید، کارهای عقب افتاده تان را انجام دهید و … .

خب! از این به بعد می دانید در سفرهای هوایی طولانی تان چه کار کنید و چه طور خودتان را سرگرم کنید و تا مقصد زنده بمانید!

منبع: فوت و فن / statravel.co.uk
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2190

به "چند نکته برای زنده ماندن در سفرهای هوایی طولانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته برای زنده ماندن در سفرهای هوایی طولانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید