چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

به گزارش فروشگاه کوچک، احتمالا شما هم شنیده اید که نحوه نگاه کردن و حالت چشم ها، نوع تکان دادن دست ها، دستخط و زبان بدن ارتباط نزدیکی به نوع شخصیت افراد دارد. اما آیا می دانستید میان عطر مورد علاقه شما و ویژگی های شخصیتی که دارید رابطه نزدیکی وجود دارد؟ در حقیقت روانشناسان کشف به این نتیجه رسیده اند که عطر مورد علاقه یک فرد ارتباط تنگاتنگی با شخصیت او دارد. سوای این مسئله که اساسا استفاده از عطر و ادکلن به صورت روزانه سبب حال خوش و اعتماد به نفس بیشتر فرد می گردد حقایق زیادی را هم در مورد شخصیت او برای اطرافیانش آشکار می نماید. اما رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی به چه معناست و چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم؟ برای این که بیشتر بدانید این مقاله جذاب و خواندنی را از سایت Ferns Petal در مجله خبرنگاران بخوانید.

چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

عطرهای بر پایه رایحه پیچ امین الدوله؛ شاد و مثبت اندیش

اگر فردی را می شناسید که معمولا شاد و خوشحال است احتمالا رایحه مورد علاقه اش عطرهایی هستند که پایه اصلی شان عطر گیاه پیچ امین الدوله است. اگر بخواهیم رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی این افراد را تجزیه و تحلیل کنیم باید بگوییم کسانی که رایحه پیچ امین الدوله را می پسندند معمولا از صحبت ها و افکار منفی دوری می نمایند. این افراد معمولا شاد و خوشحال و البته خوش شانس هستند و لبخند روی لب دارند. علاقمندان به رایحه پیچ امین الدوله در یک کلام از زندگی لذت می برند. این افراد کمتر پیش می آید که کسی را از خود برنجانند و انعطاف پذیری شان در شرایط مختلف زبانزد خاص و عام است. اگر در زندگی کسی را دارید که عاشق بوی پیچ امین الدوله است ترکش نکنید و او را در زندگی تان نگه دارید. چرا؟ چون در این دنیای پر از آدم های غمگین با داستان های ملودرام، شما حداقل یک نفر را می شناسید که عشق و خنده اش هدفمند و خالصانه است.

عطرهای بر پایه رایحه گل رز؛ احساساتی و دقیق

اگر قرار باشد رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی افراد را بسنجیم، عطرهایی با پایه رایحه گل رز صندلی ویژه ای دارند، چرا که در میان تمام اقوام این دیدگاه رایج است که گل رز یکی از بهترین مخلوقات خداوند است. عطر طبیعی گل رز به تنهایی برای سحر کردن زمین و زمان کافی است. عطر گل رز این توانایی را دارید که تمام ذهن و روح تان را با احساسات عاشقانه تسخیر کند. شاید به همین خاطر باشد که معمولا در مراسم عروسی گل رز حرف نخست را برای دسته گل عروس و تزیینات دیگر می زند. افرادی که عطر مورد علاقه شان عطرهایی با پایه بوی گل رز است شخصیتی حساس و احساساتی دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های این افراد این است که برای انجام هر کاری هزار بار فکر می نمایند و تمام جوانب امر را می سنجند و سپس تصمیم گیری می نمایند. این افراد معمولا به ندرت دچار اشتباه می شوند چون پیش از انجام هر کاری تمام جوانب امر را سنجیده اند.

عطرهای بر پایه رایحه مرکبات؛ سلطه جو و قدرتمند

عطر مرکبات را دوست دارید؟ چه کسی است که عاشق بوی پرتقال، گریپ فروت، نارنج و لیمو ترش و شیرین نباشد؟ مرکبات به شما احساس تازگی و سرزندگی می دهند و اصلا همین خاصیت مرکبات است که سبب استفاده گسترده از آن ها در صنعت عطرسازی شده است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولا عطرهایی با پایه رایحه مرکبات انتخاب نخست شماست باید بگوییم که شما ذاتا یک رهبر متولد شده اید. براساس رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی افرادی که عطرهای مرکباتی را می پسندند شخصیتی جاه طلب، بلند پرواز، پرتلاش و سلطه جو، قدرتمند و مسلط هستند. این افراد همیشه پرانرژی هستند و عاشق این هستند که در منزل و محل کار فردی موقعیت شناس به نظر برسند.

عطرهای بر پایه رایحه انواع میوه؛ بدبین و کمی هم عصبانی

عطر میوه پر از احساس تازگی و نشاط است اما اگر فکر می کنید آن دسته از افرادی که عطرهایی با پایه رایحه انواع میوه را می پسندند آدم هایی شیرین و خوش مشرب و با طراوت هستند سخت در اشتباهید! اگر بخواهیم رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی افراد علاقمند به عطر میوه ها را ارزیابی کنیم به نقطه ای می رسیم که درست برخلاف ویژگی شاخص میوه جات است. کسانی که ترجیح می دهند عطر و ادکلنی با پایه بوی میوه را انتخاب نمایند معمولا از نظر شخصیتی افرادی بدبین، بدخو و عصبی هستند که معمولا به سرعت از کوره در می روند. بنابراین اگر شما عاشق بوی خوش سیب، انواع توت و بری و خربزه و طالبی یا سایر میوه های گرمسیری هستید حتما خودتان هم به این نتیجه رسیده اید که معمولا نمی توانید عصبانیت تان را کنترل کنید و گاهی با صحبت های تان اطرافیان را می رنجانید. عاشقان عطرهای میوه ای معمولا افرادی دمدمی مزاج هستند که مثل باران بهاری نمی توان واکنش و رفتارشان را پیش بینی کرد. بنابراین بهتر است عطر خود را عوض کنید، یا روی رفتار و واکنش هایتان کار کنید تا از خطر افسردگی در امان بمانید. ذکر این نکته لازم است که این تجزیه و تحلیل ها بر پایه آمارگیری روی یک جمعیت هدف به دست می آید و امکان دارد که در مورد تمام افراد صدق نکند.

عطرهای بر پایه رایحه وانیل؛ پر انرژی و پر از اعتماد به نفس

اسم وانیل که به گوش می خورد اغلب افراد یاد بوی خوش کیک می افتند. وانیل یکی از اصلی ترین و مهم ترین رایحه ها در صنعت عطرسازی است. براساس رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی علاقمندان به عطرهایی با رایحه اصلی وانیل افرادی پرانرژی، عاشق سرگرمی و سرزنده هستند. شما نمی توانید به راحتی اعتماد به نفس این افراد را بگیرید. عاشقان عطرهای وانیلی به شدت اجتماعی هستند، تعطیلات آخر هفته در خانه بند نمی شوند، دوست دارند آدم های جدید را ملاقات نمایند و در یک کلام عاشق زندگی هستند. اگر فردی با این خصوصیات را می شناسید و در فکر خرید هدیه تولد، نامزدی یا ولنتاین برای او هستید یک عطر خوشبو با رایحه اصلی وانیل یک انتخاب ایده آل است.

عطرهای بر پایه رایحه یاسمن؛ برنده های همیشگی

این گل خوشبو هم از جمله رایحه های اصلی در صنعت عطرسازی به شمار می رود. خصوصیات شخصیتی عاشقان عطرهای وانیلی را در بالا خواندید، درست است؟ خب پس بهتر است بدانید عاشقان عطرهایی که پایه اصلی آن ها رایحه گل یاسمن است دو برابر بیشتر از علاقمندان عطرهای وانیلی سرزنده و اجتماعی و پرانرژی هستند. براساس رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی، کسانی که عطر با رایحه یاسمن را دوست دارند هرگز متوقف نمی شوند و نسبت به کسانی که درباره طرز لباس پوشیدن یا اخلاق و رفتارشان مدام نظر می دهند کاملا بی تفاوت هستند. اعتماد به نفس این افراد مثال زدنی است و البته خستگی واژه ای است که با آن غریبه هستند. در یک کلام عاشقان عطر یاسمن همیشه برنده بازی هستند.

عطر بر پایه رایحه چوب صندل؛ کمال گرا و خستگی ناپذیر

بوی چوب صندل چیزی شبیه رایحه نخستین عشق است و نوستالژی در آن موج می زند. بر پایه رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی عاشقان عطرهایی با پایه چوب صندل افرادی کمال گرا هستند و معمولا به سختی از چیزی رضایت پیدا می نمایند. این افراد همواره شغلی انتخاب می نمایند که بر پایه مهارت های شان است و خودشان بزرگ ترین منتقد خودشان هستند. عاشقان رایحه چوب صندل معمولا به اهداف شان می رسند، برای این منظور برنامه ریزی دارند و معمولا تا زمانی که به هدف شان نرسند از پا نمی نشینند و آرام و قرار ندارند. این مسئله ممکن است هم خودشان و هم اطرافیان شان را کمی خسته نمایند بنابراین توصیه ما به عاشقان رایحه چوب صندل این است که کمی ریلکس باشند.

عطرهای بر پایه رایحه اسطوخودوس؛ متفکر و قابل اعتماد

بسیاری از برندهای مشهور عطر از رایحه گیاه اسطوخودوس در ترکیب محصولات خود استفاده می نمایند. این گیاه که از تیره نعنا است ترکیبی زیبا و دلنشین از تازگی، بوی گل، پاکی و آرامش است. براساس رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی روانشناسان به این نتیجه رسیده اند علاقمندان به عطرهایی با پایه رایحه اسطوخودوس کسانی هستند که شبکه بزرگی از دوستان مختلف دارند. این افراد معمولا شخصیتی مبهم دارند و افراد زیادی دوست دارند با آن ها در ارتباط باشند. این افراد معمولا شخصیتی متفکر، قابل اعتماد و با ملاحظه دارند. بنابراین اعتماد کردن به عاشقان رایحه اسطوخودوس منطقی به نظر می رسد.

تمام انسان ها دارای لایه های شخصیتی مختلف هستند و به نظر می رسد با تجزیه و تحلیل رابطه عطر و ویژگی های شخصیتی تا حدی بتوان شخصیت افراد مختلف را شناخت.

منبع: افق کوروش
انتشار: 22 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 98

به "چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم" امتیاز داده است | امتیاز: 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید