چین: از تحقیق درباره منشأ کرونا استقبال می کنیم

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی وزارت خارجه چین درباره اینکه سازمان جهانی بهداشت قرار است تحقیقاتی در مورد منشأ کرونا انجام دهد توضیحاتی ارائه کرد.

چین: از تحقیق درباره منشأ کرونا استقبال می کنیم

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام چین روز چهارشنبه درباره اینکه سازمان دنیای بهداشت قرار است تحقیقاتی درباره منشأ کرونا انجام دهد توضیحاتی ارائه کرد.

ژائو لیجان، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزانه در پاسخ به سئوالی درباره اعزام کارشناسان سازمان دنیای بهداشت برای تحقیق در این خصوص گفت: ردیابی منشأ ویروس یک کار پیچیده علمی است که باید توسط دانشمندان و متخصصان پزشکی انجام گردد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه با نقل سخنانی از رئیس جمهور این کشور گفت پکن از انجام تحقیقات بین المللی در مورد منشأ ویروس کرونا و روش های انتقال آن حمایت می نماید.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان بهداشت دنیای هفته پیش گفت میخواهد گروهی از کارشناسان این سازمان را برای تحقیق درباره منشأ کرونا به چین اعزام کند.

او که در کنفرانس خبری در ژنو صحبت می کرد، اضافه نمود: زمانی که همه چیز را از جمله منشأ ویروس را بدانیم بهتر می توانیم با آن مبارزه کنیم. ما همه آینده تیمی را به چین اعزام خواهیم کرد تا به آنالیز این موضوع بپردازند.

رئیس سازمان بهداشت دنیای ابراز امیدواری کرد که این اقدام به درک چگونگی شیوع این ویروس یاری کند و دنیا را برای مبارزه با بیماری های همه گیر بعدی آماده کند.

او همچنین درباره خروج آمریکا از سازمان دنیای بهداشت گفت: این یکی دیگر از مصادیق پیگیری یکجانبه نگری توسط آمریکا و خروج این کشور از معاهدات و سازمان ها است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ما از آمریکا می خواهیم به مسئولیت ها و تعهدات بین المللی خودش عمل نموده و مسئولیت پذیری یک کشور عظیم را از خودش نشان دهد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می گردد. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می نمایند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می گردد.

سازمان دنیای بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر دنیا به این بیماری آن را همه گیر دنیای گفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1194

به "چین: از تحقیق درباره منشأ کرونا استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: از تحقیق درباره منشأ کرونا استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید