احتمال برگزاری نشستی با مشارکت آمریکا و ایران در بروکسل

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره احتمال برگزاری نشستی با مشارکت ایران و آمریکا درباره برجام طی هفته های آینده در بروکسل توضیح داد.

احتمال برگزاری نشستی با مشارکت آمریکا و ایران در بروکسل

به گزارش ایرنا، ند پرایس در نشست خبری روزانه خود گفت: از پیشنهاد رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد نگرانی های بی جواب مانده برنامه هسته ای ایران حمایت می کنیم. سه کشور اروپایی با حمایت کامل از ایالات متحده تصمیم گرفت که بهترین راه برای حمایت از فرایند آژانس بین المللی انرژی اتمی، خودداری از ارائه پیش نویس قطعنامه در جلسه شورای حکام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما از نتیجه جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با پیشنهاد گروسی مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شد، خوشحالیم.

پرایس اظهار کرد: ما همچنین تشخیص می دهیم که مدیرکل یک برنامه واقع بینانه را ارائه می دهد که می فهمیم ایران در هنگام گام های بعدی پذیرفته است و ما با علاقه شدید تمایل ایران را برای مشارکت در راهی که منجر به پیشرفت ملموس و معتبری در این موارد شود، دنبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از دیپلمات ها خوش بینی کرده اند که احتمال دارد نشستی در چند هفته آینده با مشارکت ایران و آمریکا در بروکسل برگزار شود، گفت: خوش بین یا بدبین نیستم. ما وقتی صحبت از دیپلماسی خود می کنیم، چشمهای خود را باز می کنیم و می دانیم با نزدیکترین شرکای خود درگیر این امر می شویم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: می دانیم که ما یک پیشنهاد را روی میز قرار داده ایم، هدف استراتژیک و خلاصه آن، تبعیت در برابر پایبندی است. اگر ایران مطابقت کامل خود با برجام را از سر بگیرد، ایالات متحده آماده انجام همان کار خواهد بود.

پرایس ادامه داد: همچنین یک پیشنهاد تاکتیکی مطرح است، زمانی که ما در ماه گذشته برای اولین بار صحبت کردیم که اگر اروپا دعوتنامه ای را ارائه دهد، ایالات متحده آماده است بپذیرید که مذاکرات مستقیم با ایران را در قالب 1+5 انجام دهد.

وی اضافه کرد: ما درباره شکل این گفت وگو جزم اندیشی نداریم و تنها تعصب ما، هدف اصلی است که اطمینان یافتن از اجرای دائمی و تایید شدنی دست نیافتن ایران به سلاح اتمی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1594

به "احتمال برگزاری نشستی با مشارکت آمریکا و ایران در بروکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برگزاری نشستی با مشارکت آمریکا و ایران در بروکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید