اردوغان خطاب به ماکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس جمهوری ترکیه به انتقاد از صحبت های همتای فرانسوی خود درباره ناتو پرداخت و گفت: او باید پیش از آنکه بگوید ناتو در حال تجربه مرگ مغزی است، خودش را چک کند ببیند به مرگ مغزی دچار نشده باشد!

اردوغان خطاب به ماکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از صحبت های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که گفته بود ترکیه نباید انتظار حمایت ناتو را بابت عملیات نظامی اش در شمال سوریه داشته باشد، گفت: ببین آقای ماکرون، من از اینجا در ترکیه به تو می گویم اما در نشست ناتو هم بار دیگر این را خواهم گفت که نخست ببین خودت دچار مرگ مغزی نشده باشی!

اردوغان خطاب به ماکرون تاکید نمود: ماکرون از مرگ مغزی ناتو اطلاع داد. ماکرون عزیز، ابتدا مغز خود را آنالیز کن، زیرا این گونه اظهارات فقط برای کسانی مانند تو مناسب است که دچار مرگ مغزی شده اند.

او در ادامه خطاب به ماکرون گفت که فرانسه اول باید وظایف و تعهدات خود در قبال ناتو را انجام دهد.

اردوغان این سخنان را در واکنش به اظهارات ماکرون بیان نموده است که در مصاحبه با نشریه اکونومیست از شرایط کنونی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتقاد نموده بود. او در این مصاحبه گفت: آنچه ما امروز شاهد آن هستیم، مرگ مغزی ناتو است.

ماکرون در این مصاحبه از ترکیه هم انتقاد نموده بود که به عنوان عضو ناتو عملکردی هماهنگ نشده و تهاجم جویانه از خود نشان داده است.

رئیس جمهور ترکیه در واکنش به نقدها ماکرون از عملیات ارتش ترکیه در سوریه گفت که فرانسه به هیچ عنوان صلاحیت و حق حضور در سوریه را ندارد.

وی همچنین ادامه داد: فرانسه حق و اختیاری برای بودن در سوریه ندارد. دولت سوریه هم از فرانسه دعوت ننموده است که در آنجا باشد. اخراج یا عدم اخراج ترکیه از ناتو هم جزو اختیارات فرانسه نیست. آیا شما چنین اختیاری برای تصمیم گیری درباره این مساله دارید؟

رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت، اگر تهدیدها از جانب منطقه امن و فراتر از آن را می شد در یک چارچوب زمانی درست از بین برد، ترکیه به انجام عملیات نظامی اقدام نمی کرد.

دولت ترکیه 9 اکتبر امسال میلادی عملیات چشمه صلح را برای حذف و از میان برداشتن تروریست ها در شمال سوریه شروع کرد و در جریان دو توافق جداگانه با آمریکا و روسیه عملیات را متوقف کرد تا به تروریست ها اجازه خروج از منطقه امن سوریه را بدهد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اردوغان: عملیات شمال سوریه محدود به یک جدول زمانی نیست

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 658

به "اردوغان خطاب به ماکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان خطاب به ماکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید