اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست های پناهندگی دولت

به گزارش فروشگاه کوچک، ساکنان جزایر یونان در اعتراض به ازدحام شدید پناهندگان در محل سکونت خود دست به اعتصاب عمومی زدند و پلیس علیه معترضان از گاز اشک آور و اسپری فلفل استفاده کرد.

اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست های پناهندگی دولت

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک به نقل از روزنامه اتریشی وینر سایتونگ، در اعتراض به ساخت اردوگاه های جدید برای مهاجران، روز چهارشنبه همه نهادهای منطقه ای و محلی و بیشتر مراکز تجاری و مغازه ها در جزایر یونان در لیسبوس، خیوس و ساموس دست به اعتصاب زده و کار را تعطیل کردند.

به گزارش تلویزیون دولتی یونان این اعتصاب ها با شعار ما می خواهیم جزایر خود را به دوران قبل برگردانیم انجام شد.

بسیاری از اتحادیه های محلی، شهرداری ها و انجمن کارکنان دولت برای برگزاری این اعتصاب ها فراخوان زده بودند.

روز گذشته هم درگیری هایی بین ساکنان این جزایر یونان و پلیس در لسبوس و کیوس رخ داد. نیروهای پلیس برای سرانجام دادن به موانعی که ساکنان برای جلوگیری از ساخت اردوگاه های جدید ایجاد نموده بود از گاز آشک آور و اسپری فلفل و باتوم استفاده کردند.

اعتصاب نمایندگان در جزایر یونان اعلام کردند که آتن باید شرایطی را فراهم کند که ده ها مهاجری که روزانه از ترکیه به این جزایر می آیند بعد از طی مراحل ثبت نام به یونان انتقال داده شوند.

موج بالای پناهندگان به جزایر یونان و عدم توافق کشورهای اروپایی برای تقسیم عادلانه این پناهجویان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایط بسیار دشواری را برای ساکنان این جزایر یونان ایجاد نموده است.

از طرفی پناهندگانی که در این جزایر یونان اقامت دارند هم در شرایط بسیار بدی به سر می برند.

در حال حاضر در جزایر یونان بیش از 40 هزار پناهنده تحت شرایط بسیار فاجعه باری زندگی نمایند و اخیرا هم هجوم پناهندگان غیر قانونی از ترکیه به این جزایر افزایش پیدا نموده است. در اردوگاه موریا در جزیره لسبوس یونان بیش از 14 هزار مهاجر سکونت دارند در حالی که ظرفیت پذیرش پناهندگان در این اردوگاه حدود 3 هزار نفر است. رئیس این اردوگاه پناهندگان در اواسط سپتامبر سال گذشته به دلیل شرایط بد این اردوگاه از سمت خود استعفا داد.

یونان بر اساس توافق دوبلین اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر هجوم پناهندگان قرار گرفته است.

معاهده دوبلین پیش بینی می نماید که پناهندگان باید در کشوری درخواست پناهندگی نمایند که اولین بار به آن وارد شده اند. البته این قانون به ضرر کشورهای مرزی اتحادیه اروپا از جمله یونان و ایتالیا تمام شده و با وجود درخواست های زیاد مبنی بر لزوم اصلاح پیمان دوبلین اما هنوز راه کاری برای آن اندیشیده نشده است.

ساکنان جزایر لسبوس، ساموس، خیوس، لروس وکوس یونان چند هفته پیش هم در مخالفت با سیاست مهاجرتی دولت یونان دست به اعتراض عمومی زدند.

به گفته پناهجویان و مقامات محلی، اردوگاه ها و کمپ های پناهندگی دیگر گنجایش پناهجویان جدید را ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 837

به "اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست های پناهندگی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب عمومی ساکنان جزایر یونان در اعتراض به سیاست های پناهندگی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید