اخبار سیاسی

انگلیس اشتباهات گذشته خود را جبران کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، وانگ وِنبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به تصمیم انگلیس در ارتباط با لغو توافق استرداد مجرمین با هنگ کنگ هشدار داد و از لندن خواست تا از توهمات استعماری نفوذ در هنگ کنگ دست بردارد.

25 شهریور 1399

مصر بر خلاف مواضع قبلی، خود را به راه چاره سیاسی برای بحران لیبی متعهد خواند

مصر که تا پیش از این بر آمادگی خود برای مداخله نظامی در لیبی و دفاع از نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی تاکید نموده بود، حالا از تعهد خود برای ایجاد راه چاره سیاسی در لیبی می گوید.

21 شهریور 1399

ادعای انگلیس: درباره حمله سایبری روسیه شواهدی داریم

وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه ای با طفره رفتن از ارائه شواهد درخصوص حمله سایبری روسیه جهت سرقت اطلاعات واکسن کرونا، همچنان بر این ادعا تأکید کرد.

21 شهریور 1399

تصمیم شجاعانه مجلس

یکی از نشانه های تمایز مجلس یازدهم با دیگر مجالس این است که در بحث اعتبار نامه ها برخلاف دوره های قبل اقداماتی انجام شد که شاهد رد صلاحیت آقای تاجگردون بودیم. این اقدام شجاعانه در جهت عدالت و شفاف سازی محقق شد. شاید به نظر برسد در این اعتبارنامه دستخوش...

20 شهریور 1399

چین دولت انگلیس را به مداخله آشکار در امور هنگ کنگ متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، لیو شیائومینگ سفیر چین در لندن روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران دولت انگلیس را به مداخله آشکار در امور هنگ کنگ و اظهارنظرهای غیرمسئولانه در مورد وضع قانون امنیتی جدید از سوی پکن متهم کرد.

14 شهریور 1399

جریمه 650 میلیون تومانی یک خانه 100 متری خالی در تهران!

براساس قانونی که روز چهارشنبه در مجلس تصویب شد مالک یک واحد مسکونی 100 متری خالی در یک منطقه معمولی پایتخت باید در سال اول حدود 650 میلیون تومان مالیات بپردازد.

12 شهریور 1399

رایزنی برای توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز

نخستین جلسه توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز با دستورکار آنالیز راهکارهای مختلف موضوع، در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

12 شهریور 1399

آئین نامه داخلی؛ علت چینش بد کمیسیون های مجلس ، چند نفر از اعضا با کمیسیون مربوطه مرتبط اند؟

باید این مورد را گفت که نمی توان ایرادی به هیئت رئیسه مجلس و حتی نمایندگان مجلس درباره چینش کمیسیون ها گرفت. آن چیزی که باعث شده است چنین چینش بدی در کمیسیون های تخصصی مجلس اتفاق بیفتد آئین نامه داخلی مجلس است که باید مجلس یازدهم و هیئت رئیسه در جهت اصلاح...

7 شهریور 1399

واکنش همتی به پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران

رییس بانک مرکزی گفت: پیش بینی رشد مالی منفی 6 درصد توسط صندوق بین المللی پول برای سال 99 ایران، در بدبینانه ترین سناریوهای پیش بینی بانک مرکزی نیز وجود ندارد.

2 شهریور 1399

موسوی:برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر جنایات عربستان در یمن هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خروج نام ائتلاف سعودی از فهرست ناقضان حقوق بچه ها گفت: برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر این کشور از جنایاتی هستند که علیه بچه ها و زنان یمنی انجام می شود.

26 مرداد 1399

نیمی از شاغلان بخش خدمات بیمه نیستند، مشاغل غیررسمی بیشترین آسیب را از کرونا دیده اند

خبرنگاران: مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه 60 درصد اشتغال کشور را مشاغل غیررسمی تشکیل می دهند، اظهار داشت: مشاغل غیررسمی بیش از مشاغل رسمی در معرض آسیب ناشی از شوک کرونا هستند.

25 مرداد 1399

زادبوم: واردات بی رویه نداریم، ممنوعیت واردات 2200 قلم کالا

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در خرداد 99 بیش از 2 هزار و 224 قلم کالا ممنوعیت واردات دارند و واردات بی رویه نداشته ایم.

25 مرداد 1399

چین کارمندان کنسولگری آمریکا را از ساختمان بیرون کرد

ایسنا نوشت: در پی تصمیم پکن مبنی بر بستن کنسولگری آمریکا در چنگدو در پاسخ به تعطیلی کنسولگری چین در هوستون، کارمندان کنسولگری آمریکا در چنگدو ساختمان کنسولگری را در میان تدابیر شدید امنیتی ترک کردند.

24 مرداد 1399

ظریف: اروپایی ها تا به امروز نتوانستند در برابر آمریکا سیاست مستقلی را دنبال نمایند

وزیر امور خارجه با بیان اینکه مواضع ایران، روسیه، چین و تعداد دیگری از کشورها درباره کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کاملا همسان است، گفت: اروپایی ها تا حد زیادی همراهی دارند، ولی تا به امروز نتوانستند در برابر آمریکا سیاست...

24 مرداد 1399

چرا کفاشیان، تاج و بهاروند فوتبال را رها نمی نمایند؟

وقتی انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ 18 اردیبهشت 1395 برگزار گردید، مهدی تاج به مقام ریاست رسید. علی کفاشیان، نایب رئیس اول شد و محمود اسلامیان به عنوان نایب رئیس دوم از مجمع رأی اعتماد نگرفت. به این ترتیب تاج، حیدر بهاروند عضو هیأت رئیسه را نایب رئیس...

23 مرداد 1399

پشت پرده هولناک یک تصمیم؛ پیش فروش خودروسازان قانونی است؟

گزارش کمیسیون اصل 90 حاکی از آن بود که دو شرکت خودروسازی در سال 96 و 97، هرکدام تقریبا یک میلیون دستگاه خودرو بیشتر از سهمیه قانونی خود به فروش رسانده اند.

19 مرداد 1399

پاسخ شورای نگهبان به استعلام مجلس درباره اعتبارنامه 3 منتخب

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نشست عصر امروز این هیئت را تشریح کرد.

16 مرداد 1399

عرضه مسکن ملی پایین تر از نرخ بازار

خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر پیگیری سیاست جداکردن بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن، از عرضه واحدهای مسکونی ملی با قیمتی کمتر از قیمت کنونی بازار به متقاضیان مسکن، اطلاع داد.

15 مرداد 1399

هشدار برای موج دوم اپیدمی کرونا در فصل های پاییز و زمستان

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی اکبر حق دوست در نشست تبادل فناوری جایزه مصطفی(ص) که صبح امروز به صورت آنلاین برگزار گشت گفت: زمانیکه بیماری کرونا در کشور چین شیوع پیدا کرد، یک ستادی در ایران با هدف بررسی و انجام اقداماتی برای پیشگیری از ابتلاء به این ویروس...

7 مرداد 1399

بحران شیوع کرونا باعث کاهش فراوری نفت روسیه نشده است

رئیس اتاق بازرگانی روسیه گفت، با وجود اینکه میزان فراوری نفت این کشور به دلیل بحران گسترش بیماری کرونا سقوط نخواهد کرد، ولی درآمد حاصل از صادرات نفت روسیه، در مقایسه با شاخص 20 سال گذشته کاهش می یابد.

5 مرداد 1399
تعداد: (315)