کودکی مهم ترین دوره زندگی است

به گزارش فروشگاه کوچک، یوسف نوری گفت:دوران کودکی، دورانی است که به نقش روی سنگ می ماند و از این حیث مهمترین دوره زندگی به شمار می رود.

کودکی مهم ترین دوره زندگی است

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه هفته ملی کودک، در فعالیت بحث آزاد بعضی از منتخبان کانون که به موضوع کتابخانه اختصاص داشت؛ شرکت کرد.

وی پس از شنیدن نظر بچه ها پیرامون موضوع یاد شده با طرح این سوال که چرا کودکی مهم است؟ گفت: همانطور که در حدیث آمده است؛ دوران کودکی، دورانی است که به نقش روی سنگ می ماند و از این حیث مهمترین دوره زندگی به شمار می رود.

وی تاکید نمود: به واسطه توجه به احتیاج ها و خواسته های این دوران است که تمامی اختراع ها شکل گرفته است و اگر ما در این دوران به یادگیری بیشتر بپردازیم و نسبت به آن توجه کافی داشته باشیم، در واقع دانشمندان آینده را تربیت نموده ایم.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: من از حضور در جمع شما لذت بردم و از مسئولان کانون می خواهم که شما را، برای انجام یک سفر تفریحی به اردوگاه باهنر ببرند و از شما خواهش می کنم که این سفر تفریحی و هر سفر تفریحی دیگر را، جدی بگیرید و از مشاهده کردن که به معنای نگاه عمیق به هر چیزی است، غافل نشوید.

نوری خطاب به اعضای کتابخانه های کانون گفت: برای خود سفر های مختلفی را برنامه ریزی و سعی کنید در این سفرها، ضمن لذت، به کشف دنیای اطراف خود بپردازید.

در ابتدای این نشست هم حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان گفت: هفته ملی کودک، بهانه ای برای خانواده ها و مسئولان و مردم است تا به بچه ها به عنوان آینده سازان این مرز و بوم توجه ویژه ای نمایند.

در سرانجام این نشست که در محل سالن کنفرانس مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار شده بود، کارت افتخاری مربی کانون در رشته خوشنویسی، در کنار یک بوم نقاشی از اعضای هنرمند کانون به مناسبت هفته ملی کودک به وزیر آموزش و پرورش اهدا شد.

خبرنگاران فرهنگی هنری سایر حوزه ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مهر 1401 بروزرسانی: 22 مهر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2224

به "کودکی مهم ترین دوره زندگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودکی مهم ترین دوره زندگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید