الگوبرداری قطر از روس ها برای میزبانی جام جهانی 2022

به گزارش فروشگاه کوچک، قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 فوتبال از طرح های ابداعی روسیه در جام جهانی 2018 استقاده خواهد نمود.

الگوبرداری قطر از روس ها برای میزبانی جام جهانی 2022

به گزارش فروشگاه کوچک ، سایت رسمی کمیته سازماندهی جام جهانی 2018 روسیه در مطلبی با عنوان اصول میراث، قطر 2022 چه کارهایی از روسیه 2018 را انجام می دهد آورده است: جام جهانی بعدی در قطر برگزار خواهد شد. زمانی که تقویم زمستانی این رقابت ها را در قطر شاهد خواهیم بود و بازی فینال در روز 18 دسامبر مصادف با روز ملی قطر برگزار می گردد. نمایندگان این کشور خاورمیانه به طور خیلی جدی جام جهانی 2018 روسیه را تحت نظر قرار دادند و با پیروی و پذیرش طرح های روسیه می خواهند از این تجربیات در سازماندهی جام جهانی 2022 بهره ببرند.

قطر در روسیه

در دوره برگزاری جام جهانی 2018 فوتبال در روسیه 80 متخصص قطری در قالب طرح نظارت راهی این کشور شدند. آنها همه چیز را از ایده های جام جهانی تا خلق نماد این رقابت ها (زابی واکا)، زیرساخت های ورزشی و شهری و سازماندهی کارهای رسانه ای را مورد آنالیز قرار دادند. حسن الذوادی، دبیر کمیته عالی پروژه ها و میراث جام جهانی 2022 قطر در آن موقع گفت: در این کمیته 10 بخش مختلف وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ارتباط تنگاتنگی با روسیه هستند. متخصصان قطری که به روسیه سفر نموده بودند از آمادگی کامل آرکادی دوورکوویچ، رئیس کمیته سازماندهی جام جهانی 2018 برای هرگونه یاری به این کشور جهت جام جهانی 2022 خبر دادند.

همکاری 2 کشور روسیه و قطر به عنوان میزبان های جام جهانی فوتبال از دسامبر سال 2017 میلادی شروع شد.

حسن الذوادی در این رابطه می گوید: ما اکنون از میراث جام جهانی 2018 روسیه چیزهای زیادی فرا می گیریم. اقدام های امنیتی و سازماندهی رقابت های مفرحی در شهرهای مشخص شده از جمله این برنامه ها هستند و همکاری ما با روسیه همچنان تنگاتنگ خواهد بود. 4 سال دیگر با همکاری روسیه جام جهانی عالی را سازماندهی می کنیم.

پاسپورت هواداری، حمل ونقل رایگان و اقامت میهمانان

قطر می خواهد بسیاری از طرح های ابداعی روسیه برای میزبانی از جام جهانی 2022 را مورد استفاده قرار دهد. طرح هایی همانند پاسپورت های هواداری (FAN ID)، حمل ونقل رایگان میان شهرهای میزبان رقابت ها، نحوه اقامت میهمانان خارجی، مناطق ویژه طرفداران، آموزش داوطلبان افتخاری، سفر بدون ویزای طرفداران و ... توسط قطر با همکاری روس ها در طول جام جهانی 2022 عملیایی خواهند شد.

ظرفیت حجمی2 استادیوم جام جهانی 2018 روسیه در شهرهای سارانسک و اکاترینبورگ پس از انتها رقابت ها کاهش یافت. قطر نیز مشابه این کار را در استادیوم های خود انجام می دهد.

دبیر کمیته عالی پروژه ها و میراث جام جهانی 2022 درباره این طرح نیز گفت: 3 استادیوم قطر پس از انتها رقابت ها از نظر ظرفیت سکوها دچار تغییر خواهند شد. یکی از این استادیوم ها نیز پس از انتها جام جهانی 2022 با تغییر کاربری به مرکز تجاری و تفریحی تبدیل می گردد.

تمامی استادیوم های جام جهانی 2022 سکوهای موقت خواهند داشت که پس از انتها این رقابت ها ظرفیت آنها به 20 هزار تماشاگر کاهش خواهد یافت.

خالد النعام، نماینده ارشد کمیته عالی پروژه ها و میراث جام جهانی 2022 قطر در روسیه با اشاره به مناطق موقت ویژه طرفداران گفت: طرفداران برای ما بسیار مهم است. دیدیم که در روسیه چقدر صمیمانه و با احترام مورد پذیرش قرار گرفتند. ما هم مفتخر هستیم همانند روسیه مناطق ویژه هواداری برای جام جهانی 2022 قطر راه اندازی کنیم. هشت محل در پنج شهر قطر برای برپایی فستیوال های ویژه فیفا برای طرفداران تدارک دیده شده است که قابل افزایش خواهد بود.

فاطمه النعیمی، رئیس بخش رسانه ای کمیته عالی پروژه ها و میراث جام جهانی 2022 قطر نیز می گوید: قطر یک کشور مسلمان با سنت ها و شیوه های زندگی مربوط به خود است. ما می دانیم طرفداران بسیاری از تیم ها به اشکال متفاوتی احساس های خود را پس از پیروزی ارائه می دهند. بدین خاطر مناطقی خاص را برای جشن های طوفانی این دسته از طرفداران تعبیه می کنیم. البته ما یک جزوه ای تهیه خواهیم کرد که در آن به قوانین اساسی در نزدیک اماکن مذهبی و تاریخی اشاره خواهند شد. تمامی سرگرمی های قطر در زمان برگزاری جام جهانی 2022 فوتبال مطابق نیازمندی ها و ویژگی های ذهنی طرفداران هر کشور ساخته می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 116

به "الگوبرداری قطر از روس ها برای میزبانی جام جهانی 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوبرداری قطر از روس ها برای میزبانی جام جهانی 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید