تور دبی ارزان: امارات تهدید کرد از قرارداد اف، 35 با آمریکا صرف نظر می نماید

به گزارش فروشگاه کوچک، امارات، آمریکا را تهدید کرد که از قرارداد خرید جنگنده های اف-35 و پهپادهای پیشرفته به ارزش 23 میلیارد دلار صرف نظر کند.

تور دبی ارزان: امارات تهدید کرد از قرارداد اف، 35 با آمریکا صرف نظر می نماید

با تور دبی ارزان در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، مسؤولان آمریکایی گفتند، امارات تهدید نموده از قرارداد خرید جنگنده های آمریکایی اف-35 و پهپادهای از نوع ریپر و ذخایر پیشرفته دیگر صرف نظر خواهد نمود

این به منزله تنش بیشتر در روابط دو هم پیمان پیرامون اختلافات درباره نقش چین در خلیج فارس است.

این مسؤولان گفتند، دولت امارات به مقامات آمریکایی اطلاع داده میخواهد قرارداد را سرانجام دهد زیرا ابوظبی معتقد است درخواست های امنیتی که آمریکا برای حمایت از تسلیحات فوق تکنیکی در برابر جاسوسی چین تدوین نموده بسیار ظالمانه است.

معین نیست که آیا این قرارداد تسلیحاتی به ارزش 23 میلیارد دلار که در روزهای سرانجامی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به امضا رسیده ارتباطی به سفر هیئت عالی رتبه اماراتی دارد که طی فردا به آمریکا می رود تا با مقامات نظامی پنتاگون برای دو روز مذاکره گفت وگو کند.

مسؤولان به این روزنامه گفتند، پیغامی که مسؤول نسبتا سطح پایین دولت نوشته اشاره می نماید که این پیغام تاکتیکی مذاکراتی قبل از نشست است.

مسـؤولان دیگر گفتند، در حالی که آمریکا نگرانی های امنیتی مشروعی دارد اما نوعی حالت تدافعی برای نجات قرارداد فروش سلاح به هم پیمان حاشیه خلیج فارس وجود داشت.

در این راستا نگرانی آمریکا درباره نفوذ چین در داخل امارات افزایش یافته و شروطی را مشخص نموده باعث می گردد نسل پنجم جنگنده ها و پهپادهای پیشرفته هرگز در معرض جاسوسی چین قرار نگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1994

به "تور دبی ارزان: امارات تهدید کرد از قرارداد اف، 35 با آمریکا صرف نظر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی ارزان: امارات تهدید کرد از قرارداد اف، 35 با آمریکا صرف نظر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید