انسان هیچ گاه نمی تواند بیش از 150 سال عمر کند

به گزارش فروشگاه کوچک، گروهی از دانشمندان اپلیکیشنی برای پیش بینی حداکثر میزان طول عمر انسان طراحی نموده اند و می گویند: انسان هیچ گاه قادر نخواهد بود بیش از 150 سال عمر کند.

انسان هیچ گاه نمی تواند بیش از 150 سال عمر کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، متخصصان زیست شناسی و بیوفیزیک تعداد زیادی از داده های مربوط به دی ان ای و اطلاعات پزشکی صدها هزار داوطلب در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا را در اختیار یک هوش مصنوعی قرار دادند و توانستند اپلیکیشنی مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد نمایند که می تواند با دریافت داده های ساده از کاربر حداکثر طول عمر و سن بیولوژیکی فرد را با دقت تخمین بزند. این اپلیکیشن GeroSense نام دارد و برای تلفن های همراه آیفون ارائه شده است.

به عنوان بخشی از این مطالعه آنها دریافتند که دو عامل اصلی مسئول طول عمر انسان هستند: اولین عامل سن بیولوژیکی انسان است که با میزان استرس، سبک زندگی و بیماری ها ارتباط دارد و عامل دوم تاب آوری است که نشان دهنده توانایی فرد در احیای خود و بازگشت به حالت طبیعی پس از تجربه بیماری و مسائل است.

این داده ها به محققان یاری کرد تا معین نمایند انسان حداکثر می تواند 150 سال عمر کند، یعنی تقریبا دو برابر میانگین طول عمر فعلی در انگلستان.

این تحقیقات براساس نمونه های خون از دو مطالعه مختلف دی ان ای انجام گرفته است.

محققان با استفاده از ابزاری به نام DOSI که سن، بیماری و سبک زندگی را آنالیز می نماید میزان تاب آوری فرد را معین می نمایند که نشان دهنده توانایی بهبود پس از آسیب یا بیماری است.

دکتر تیم پیرکوف (Tim Pyrkov) محقق اصلی این مقاله از شرکت بیوتکنولوژی Gero مستقر در سنگاپور می گوید: محاسبه میزان تاب آوری براساس فعالیت های فیزیکی در اپلیکیشن GeroSense نشان می دهد که بدن انسان در حدود سن 120 تا 150 سالگی تاب آوری خود را به طور کامل از دست می دهد.

محققان می گویند: تصور می گردد که سلول های پیر یا زامبی کلید رسیدن به اکسیر جوانی را در دست دارند زیرا این سلول ها زنده هستند اما کارایی ندارند.

این سلول ها در همه چیز از آرتروز گرفته تا آلزایمر نقش دارند. برای مدت زمان طولانی میانگین طول عمر انسان ها 20 تا 40 سال بوده است امروزه این میانگین در انگلستان به 80 و در ایالات متحده آمریکا به 78 رسیده است.

تغذیه مناسب، دسترسی به آب تمیز، بهداشت بیشتر و بهره بردن از علم پزشکی از عواملی هستند که در افزایش چشمگیر میانگین طول عمر انسان نقش داشته اند.

محققان معتقدند در آینده با دستکاری ژنتیکی و محدود کردن کالری و دارو ممکن است بتوانیم طول عمر را بیش از این افزایش دهیم. با این حال این افزایش محدودیت خود را دارد و حداکثر سن انسان می تواند 150 سال باشد.

معین شده است که تاب آوری افراد حتی اگر از بیماری مزمن رنج نبرند نیز با افزایش سن کاهش می یابد.

محققان یک ابزار پوشیدنی برای آنالیز میزان تاب آوری افراد ساختند و دریافتند که تعداد افرادی که با افزایش سن توانایی تاب آوری خود را از دست می دهند به طور تصاعدی در حال افزایش است و هر هشت سال دو برابر می شوند.

این یافته ها در مجله Nature Communications منتشر شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1778

به "انسان هیچ گاه نمی تواند بیش از 150 سال عمر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان هیچ گاه نمی تواند بیش از 150 سال عمر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید