انگلیس اشتباهات گذشته خود را جبران کند

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از راشاتودی، وانگ وِنبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به تصمیم انگلیس در ارتباط با لغو توافق استرداد مجرمین با هنگ کنگ هشدار داد و از لندن خواست تا از توهمات استعماری نفوذ در هنگ کنگ دست بردارد.

انگلیس اشتباهات گذشته خود را جبران کند

این مقام چینی همچنین از انگلیس خواسته است تا خیلی فوری اشتباهات خود را تصحیح کند و در غیر این صورت پکن اقدام متقابل پرقدرتی را در پاسخ به اقدامات اشتباه انگلیس انجام خواهد داد.

پیش از این روز دوشنبه، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در جمع قانون گذاران کشورش در سخنانی اعلام کرده بود که لندن پیمان استرداد مجرمان با هنگ کنگ را به حال تعلیق درآورده است.

وزیر خارجه انگلیس در این خصوص گفت: اعمال این قانون امنیتی جدید به طور چشمگیری فرضیات کلیدی درباره ترتیبات توافق استرداد با هنگ کنگ را تغییر داده است. دولت تصمیم گرفته تا توافق استرداد را فوراً و بدون محدودیت تعلیق کند.

بهانه انگیس برای خروج از پیمان استرداد مظنونین، مخالفت با قانون چینی امنیت هنگ کنگ است. پکن این قانون را برای مقابله با جریان های جدایی طلبی که به تبعیت از آمریکا، اصل چین واحد را زیر سوال می برند؛ اعمال کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1210

به "انگلیس اشتباهات گذشته خود را جبران کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس اشتباهات گذشته خود را جبران کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید