اگر به دنبال رمان سرگرم کننده و جذاب هستید، این کتاب ها را بخوانید

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران ؛ اگر به دنبال پاسخی برای این هستید که بدانید اهمیت مطالعه و کتاب خواندن چیست و چرا انسان باید رمان های داستانی بخواند و چگونه این کتاب ها را مطالعه کند با ما در این مقاله همراه شوید تا بیشتر درباره این موضوع برای شما بگوییم و چند کتاب رمان سرگرم کننده و جذاب را به شما معرفی کنیم.

اگر به دنبال رمان سرگرم کننده و جذاب هستید، این کتاب ها را بخوانید

در این مطلب کتاب های رمان داستانی مفیدی را به شما معرفی خواهیم کرد که نباید فرصت خواندن آنها را از خود دریغ کنید.

فواید مطالعه کتاب های داستانی

به طور کلی می توان گفت که مطالعه داستان ها دو فایده کلی و اساسی دارد. اول اینکه خواندن رمان های داستانی خواننده را درگیر داستان و روایت خود می نماید و با تصویرسازی برای خواننده او را به خواندن بیشتر و بیشتر تشویق می نماید. مخاطب را به دنیای قصه وارد می نماید و در فرایند داستان داستان ها و روایت های آموزنده ای را به خواننده منتقل می نماید. همچنین مطالعه کتاب باعث گسترش دامنه لغات خواننده در مسائل و موضوعات روزمره می گردد. آشنایی با لغات جدید، افکار جدید می تواند خواندن یک کتاب رمان سرگرم کننده را دو چندان جذاب کند.

لازم به یادآوری است که با توجه به زندگی پر مشغله امروزه استفاده از کتاب های صوتی هواداران بیشتری پیدا نموده است. امان از زمان های مرده و بی فایده ای که در تاکسی و ترافیک می گذرند و بی توجه به گذران این اوقات آنها را به سادگی از دست داده ایم. استفاده از انواع کتاب رمان صوتی پیشنهاد خوبی برای استفاده بهینه از این اوقات خواهد بود.

در ادامه چند رمان جذاب را برای سرگرم شدن در زمان های مختلف زندگی معرفی خواهیم کرد.

  1. کتاب زیبای تن تنهایی
رمان داستانی تن تنهایی روایت گر داستان پر فراز و نشیب یک مثلث عاشقی است . داستانی که ممکن است در زندگی روزمره در اطراف ما رخ دهد و ما بی توجه به این اتفاقات از کنار آنها عبور کنیم. رمان تن تنهایی نوشته خانم سحر سخایی است. ایشان لیسانس ادبیات فارسی دارند و آشنایی او با موسیقی سبب شده که نوشته های او را زیبا و خوش خوان کند. کتاب تن تنهایی دارای نثر روان و جذابی است که روایت گر داستان زندگی سبا و رضا و بردیا سه شخصیت جوان پر شور است که با وجود اینکه هر چند که با سبک سنتی رشد یافته اند اما با ورود به سنین جوانی خواستار پاره کردن این رشته های سنتی از زندگی خود هستند.

داستان رمان سرگرم کننده و جذاب تن تنهایی قصه یک پراکندگی انسانی در شهری مدرن و تاریخ زده است.

امروزه کتا ب های صوتی با توجه این که امکان شنیدن یک داستان خوب از زبان یک راوی خوب را فراهم نموده است، کتاب صوتی تن تنهایی نوشته سحر سخایی تهیه شده است که گویش زیبای ستاره پسیانی جذابیت و زیبایی شنیدن داستان این کتاب را دو چندان خواهد نمود.

  1. کتاب بهار برایم کاموا بیاور

کتاب بهار برایم کاموا بیاور جزو یکی از داستان های معاصر عجیب است و روایت داستان زندگی زنی است که به دلیل عشق فراوان به همسرش راهی سفری دور و دراز می گردد و با دو کودک خود در مکانی دور از شهر و دیار به زندگی می پردازد. در این روال داستان زن متوجه می گردد که برخلاف تصورش که فکر می کرد تنها مشکل عظیم آن منطقه سرمای زیاد آن جا است، اما بعد از مدتی می فهمد که عجیب ترین اتفاق آنجا این است که افرادی به آنجا می آیند و می فرایند بدون اینکه کسی متوجه حضور آنها گردد. همچنین حضور همسایه های عجیبی که رفتار غیر طبیعی دارند و شوهری که در طی داستان رفتارش تغییر می نماید.

کتاب بهار برایم کاموا بیاور روایت داستان زندگی است که در بیرون از هیاهوی شهر و در منطقه ای دور افتاده پیش می رود. فضایی که نویسنده از آرامش اولیه منطقه و آدم های پراضطراب با خلقیات متناقض و حضور یک زن وحشت زده در طی داستان، تصاویر و صحنه های عجیب و چندگانه ای برای مخاطب به وجود می آورد. به طوری که مخاطب در جهت داستان مداوم با غافلگیری های متعدد و صحنه های تکان دهنده و احساسات متفاوتی دست به گریبان خواهد شد.

جذابیت ابتدای داستان به حدی زیاد است که مخاطب را کاملا مجذوب خود می نماید و تا انتهای داستان او را با خود همراه خواهد نمود.

کتاب صوتی بهار برایم کاموا بیاور با صدای گلاره عباسی به زیبایی و مهارت بسیار تهیه و فراوری است. داستان روان و زیبای این کتاب با صدای ایشان یکی از رمان های سرگرم کننده و جذابی است که فرصت این تجربه ناب را نباید از خود دریغ کنید.

  1. کتاب احتمالا گم شده ام
کتاب احتمالا گم شده ام روایت داستان زندگی زنی در دهه سوم زندگی اش است که به دنبال پیدا کردن خودش است. در این داستان تناقضات و پیچیدگی های روحی زنی به چشم می خورد که روح ماجراجو و پرشیطنتی دارد اما با این وجود هنجارهای جامعه، سبک زندگی خانواده و مسئولیت و نقش هایی که در زندگی دارد او را محدود ساخته است.

کتاب احتمالا گم شده ام از زبان مادری است که در زندگی روزمره و در طی روز بین زندگی اکنون و خاطراتش در رفت و آمد است. داستان در تضادها و تناقضات راوی داستان با دختری به نام گندم است که از دو فضای متفاوت هستند. راوی داستان دختری با تمام محدودیت ها و چهارچوب های اخلاقی و دینی است و گندم به عنوان دختری آزاد طبق معیارها و تمایلاتش زندگی می نماید و راوی در جریان داستان به دنبال این است که با پرداختن به خاطراتش و شخصیت گندم بتواند خود گمشده اش را پیدا کند.

کتاب احتمالا گم شده ام جزو اولین نوشته های سارا سالار است که دارای شخصیت پردازی قوی است که خواننده را کاملا با خود همراه می نماید و مخاطب به راحتی می تواند با افراد موجود در داستان همذات پنداری کند. دیگر وجه زیبای داستان این است که مخاطب تا انتها داستان نمی تواند به وضوح دریابد که راوی داستان و گندم دو شخصیت متفاوتند یا دو جنبه متفاوت از روحیات یک فرد است و همین امر سبب شده تا این رمان را به داستانی سرگرم کننده تبدیل کند.

کتاب صوتی احتمالا گم شده ام برای سهولت استفاده از رمان های داستانی با صدای زیبای الهام کردا فراوری و عرضه شده است.

  1. کتاب چشمهایش

کتاب چشمهایش نام رمانی جذاب و زیبا از عظیم علوی است. این کتاب جزو یکی از داستان های جریان ساز و تاثیرگذار در بین داستان های ایرانی است که در تحولات اجتماعی دهه پنجاه ایران بسیار موثر بوده است.

داستان کتاب چشمهایش از زبان مردی نقل می گردد که ناظم مدرسه است و ادامه در روبرو با زن ناشناسی نویسنده به طور ماهرانه ای باقی ماجرا را از زبان زن ناشناس بیان می نماید. رمان چشمهایش سراسر بیان احساسات ناب عاشقانه ای است که توسط این زن بیان می گردد که البته به قلم درآوردن آنها توسط یک نویسنده مرد مهارت والایی را می طلبد.

این کتاب از معدود آثار فارسی است که در مرکز آن یک زن با همه عواطف و احساسات و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است و این کتاب را به یکی از رمان های محبوب فارسی بدل نموده است که تصاویر واقع گرایانه از دنیای پرتلاطم از نوگرایی های تحمیل شده را به تصویر می کشد.

کتاب صوتی چشمهایش با صدای جذاب آرمان سلطان زاده برای سادگی استفاده و بهره مندی از این داستان زیبا در دسترس قرار داده شده است.

اگر با خواندن این مقاله به کتاب های داستانی علاقمند شده اید، پیشنهاد می گردد این لیست را نیز مد نظر داشته باشید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1641

به "اگر به دنبال رمان سرگرم کننده و جذاب هستید، این کتاب ها را بخوانید" امتیاز دهید

1 کاربر به "اگر به دنبال رمان سرگرم کننده و جذاب هستید، این کتاب ها را بخوانید" امتیاز داده است | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر به دنبال رمان سرگرم کننده و جذاب هستید، این کتاب ها را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید