ایجاد تعادل میان کار و زندگیتان چقدر اهمیت دارد؟

به گزارش فروشگاه کوچک، ایجاد تعادل میان کار و زندگی برای کارآفرینان مهم ترین اصل کار است.

از خودتان مراقبت کنید تا بتوانید به کارتان بپردازید. تعادل برقرار کردن میان کار و زندگی برای یک کارآفرین واقعا مشکل است. چگونه او می تواند این تعادل را ایجاد کند درحالی که موفقیت یا شکست زندگی اش به آن وابسته است؟

ایجاد تعادل میان کار و زندگیتان چقدر اهمیت دارد؟

کارآفرین برای ایجاد تعادل میان کار و زندگی باید راهی برای ادغام این دو پیدا کند. به این منظور باید متمرکز بر قسمتی از کار شود که از آن لذت می برد.

در این مقاله سه راه کلیدی برای این منظور به شما پیشنهاد می شود، پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

به طور مثال درحالی که برای تفریح٬ در سفر به سر می برید می توانید بخشی از کاری را که به شما سپرده شده نیز انجام دهید، برای مثال عکاسی از یک محصول. این سفر هم آرامش دهنده خواهد بود و هم فرصت خوبی برای گرفتن عکس از محصولات در یک مکان بی نظیر.

اگر امکان رفتن به سفر کاری برای شما نیست٬ می توانید فعالیت تجاری انجام دهید که خارج از محیط اتاق اداری باشد.

سخت ترین جنبه کارآفرینی یافتن کار استواری است که با زندگی در تضاد نباشد. سه مورد زیر را برای شروع کار درست در نظر بگیرید:

1.لذت بردن را از قلم نیاندازید

بهترین قسمت کار به عنوان یک کارآفرین این است که بر کاری که انجام می دهید کنترل دارید. اگر علاقه به انجام بخشی از کار نداشته باشید٬ آن را به شخص دیگری می سپارید. ازآنجایی که شما مؤسس کار هستید٬ می توانید آن بخش از کار را که به شما حس خوبی می دهد خودتان انجام دهید و بقیه را به دیگران بسپارید.

2. به سفر بروید

بهترین ویژگی کارآفرین بودن این است که خودتان برنامه کاریتان را می ریزید. اینترنت به شما این امکان را می دهد که از هر جای دنیا کارتان را کنترل کنید؛ پس اگر احساس می کنید کار مانند قفلی پای شما را به مکانی که در آن هستید زنجیر کرده٬ بهتر است به سفر بروید و کار خود را آنلاین دنبال کنید.

3.تیم محکم و استواری تشکیل دهید

در کارآفرینی اگر نتوانید تیم بسازید مجبور می شوید به تنهایی همه سختی ها و ضعف ها را تحمل کنید و دیگر اینکه تحمل این بار مسئولیت٬ طاقت فرسا خواهد بود.

داشتن یک تیم کاری هم به شما در ایجاد تعادل بین کار و زندگی کمک می کند و هم اینکه باعث می شود به دیگران اعتماد کنید. مثلا Will Caldwell که مدیرعامل دیزل است (دیزل٬ استارتاپ توسعه دهنده نرم افزارهای موبایل برچسب سفیدی است که در یافتن املاک و مستغلات کمک می کنند) با ساختن یک تیم قابل اعتماد توانسته هم ساعتی در اداره استراحت کند و هم اینکه اگر لازم بود به جایی برود، با خیال راحت از کار فارغ شود.

اگر شما به کارآفرینی میدان دهید٬ بعد از مدتی می بینید چگونه تمام ابعاد زندگی شما را تحت کنترل می گیرد. بنابراین اگر متوجه سختی کار شدید بدانید که زمان ایجاد توازن میان کار و زندگی است.

منبع: الی گشت
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2050

به "ایجاد تعادل میان کار و زندگیتان چقدر اهمیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد تعادل میان کار و زندگیتان چقدر اهمیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید