برد راحت ایران مقابل بلغارستان

به گزارش فروشگاه کوچک، تیم ملی والیبال ایران بازی ششم خود در لیگ ملت های 2021 از ساعت 22 روز شنبه 15 خرداد به مصاف تیم بلغارستان رفت و پیروز شد در خاتمه با نتیجه 3 بر صفر مقابل این تیم به رجحان برسد.

برد راحت ایران مقابل بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

2 تیم پیش از این 7 بار در میادین عظیم بین المللی با هم روبرو شده بودند که 4 بازی به سود ایران و 3 بازی به سود بلغارها تمام شده بود.

تیم ایران بازی را باز هم با ترکیبی تازه، شامل طاهر وادی، بردیا سعادت، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، رضا عابدینی، محمد موسوی و محودرضا حضرت پور (لیبرو) آغاز کرد. در حالی که در ترکیب ایران، بازیکنانی مثل میلاد عبادی پور، امیر غفور و علی شفیعی غایب بودند، تسوتان سوکولوف، هم در ترکیب آغاز کننده بلغارستان قرار نداشت.

ترکیب تازه اما جویای نام تیم ملی، بازی را کمی متزلزل آغاز کرد اما خیلی زود به شرایط بازی عادت کرد و بر جریان مسابقه مسلط شد. 3 امتیاز متوالی از دفاع روز تور به وسیله رضا عابدینی و امیرحسین اسفندیار، سرمربی ایتالیایی بلغارستان را مجبور به استفاده از وقت اسراحت فنی کرد. امتیاز 16 بر 12 به سود ایران با سرویس بدون بازگشت بردیا سعادت به دست آمد. اسپک و دفاع روی تور، برگ برنده شاگردان آلکنو در این ست بود. ست نخست با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در سرانجام ست نخست، 11 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان هم 9 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، 2 پوئن سرویس و 8 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازی در ست دوم باز هم با رجحان بلغارها آغاز شد ولی دفاع روی تور برتر ایران، کار را در امتیاز 12 به تساوی کشاند. پوریا فیاضی در اواسط این ست، جای اسفندیار را گرفت تا توپ های بهتری به دست پاسور برسد. سعید معروف و صابر کاظمی همبا تصمیم آلکنو در حالی به زمین آمدند که ایران 23 بر 20 عقب بود. نتیجه این تعویض، کسب 2 پوئن برای ایران بود و سپس بازی در امتیاز 24 مساوی شد. دو تیم تا پوئن 31 مساوی پیش رفتند حملات بازیکنان بلغارستان در ست دوم به مراتب موثرتر از ست نخست انجام شد ولی این ست با نتیجه 33 بر 31 به سود ایران تمام شد.

تیم ملی ایران در سرانجام ست دوم، 27 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان هم 30 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بردیا سعادت و طاهر وادی در ست سوم دوباره به زمین برگشتند اما با وجود رجحان ایران در پوئن های سرانجامی باز هم معروف و کاظمی از سوی آلگنو به کار گرفته شدند. تعیین بود که سرمربی تیم ایران تنها به فکر پیروزی 3 بر صفر است. دفاع روی تور و اشتباهات کمتر، شاخصه های یازی ایران مقابل بلغارستان بود. ست سوم هم با نتیجه 25 بر 22 به سرانجام رسید تا ایران 3 بر صفر برنده بازی گردد.

تیم ملی ایران در سرانجام بازی، 41 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 28 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان بلغارستان هم 40 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در هفته دوم به ترتیب مقابل کانادا، ایتالیا و بلغارستان به پیروزی رسید.

تیم ایران چهارشنبه 19 خردادماه به مصاف آمریکا می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1790

به "برد راحت ایران مقابل بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برد راحت ایران مقابل بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید