بزرگترین پارادوکس فضای سایبری رقم خورد ، نا امنی پایگاه امنیت داده ها

برخی از گزارش های فضای سایبری حکایت از آن دارند که اطلاعات یک پایگاه امنیت داده ها در ایالات متحده که قرار بود به حفاظت از داده های کاربران بپردازد، ناامن است و احتمالا توسط سارقان سایبری تحت سرقت قرار گرفته است.

بزرگترین پارادوکس فضای سایبری رقم خورد ، نا امنی پایگاه امنیت داده ها

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بنا به گزارش ها این پایگاه داده با مشکل عدم حفاظت سرور رو به رو شده و کلیه رمزهای عبور و کدهای امنیتی دوعاملی آن با مشکل روبرو شده اند.

این پایگاه داده عظیم که میلیون ها پیغام متنی را مدیریت می نماید، غیرقانونی است و اطلاعات حساس مانند بازنشانی رمز عبور و کدهای امنیتی دو عاملی را افشا می نماید.

گزارش شده که Vovox (یک شرکت ارتباطاتی در سن دیگو که سرور را حفظ می کرد) کاملا نا امن است و ر فردی که اندکی در حوزه فناوری اطلاعات، قدرتمند بود می توانست به سهولت اطلاعاتش را هک کند.

این پایگاه داده حاوی بیش از 26 میلیون پیغام متنی است که هر کدام حاوی پیغام هایی مختلف هستند و با شماره تلفن همراه گیرنده برچسب گذاری شده اند. از جمله اطلاعات گزارش شده کشف شده، کدهای امنیتی، گذرنامه بانکی و حتی برخی از اطلاعات سایبری شرکت های کوچک سیلیکون ولی است.

احراز هویت دو عاملی یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از نفوذ هکرها و ربودن اطلاعات حساب های شماست، اغلب شرکت های سیلیکون ولی توصیه می نمایند که کاربران برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز به حساب های آنان از این تکنیک استفاده نمایند. اما به نظر می رسد این سرورها امنیت این سیستم را از بین برده اند.

منبع: انتخاب

به "بزرگترین پارادوکس فضای سایبری رقم خورد ، نا امنی پایگاه امنیت داده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین پارادوکس فضای سایبری رقم خورد ، نا امنی پایگاه امنیت داده ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید