تأکید پوتین بر اهمیت هماهنگی قوانین مبارزه با تروریسم در منطقه

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود خطاب به شرکت کنندگان در مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی، بر اهمیت هماهنگی قوانین داخلی کشورهای عضو در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی بین المللی تأکید کرد.

تأکید پوتین بر اهمیت هماهنگی قوانین مبارزه با تروریسم در منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اظهار داشت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، امروز (دوشنبه) در سخنرانی خود خطاب به شرکت کنندگان در نشست مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی، هماهنگی قوانین داخلی کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تروریسم و افراط گرایی بین المللی را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

پوتین تأکید کرد، در شرایط کنونی جهان و رشد چالش های مشترکی مانند تروریسم و افراط گرایی بین المللی، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی برای کشورهای منطقه، فعالیت مجالس پارلمانی برای اطمینان از تصویب به موقع اسناد تصویب شده در چارچوب سازمان پیمان امنیت جمعی، به منظور هماهنگی قوانین امنیت ملی، اهمیت زیادی دارد.

به عقیده وی، یکی از مهمترین جهت گیری ها در همکاری های بین پارلمانی، تدوین رویکردهای مشترک برای مقابله با تهدیدات مرتبط با مداخله در امور داخلی کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین تقویت امنیت در فضای مشترک کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی و توسعه توان بالقوه دفاع جمعی با هماهنگی نزدیک با دیگر شرکا در چارچوب این سازمان را از اولویت های اصلی دوره ریاست روسیه بر این سازمان در سال جاری مطرح نمود.

ولادیمیر پوتین، در اوایل ماه نوامبر، در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای هم گفته بود که تروریسم بین المللی و قاچاق مواد مخدر همچنان بزرگترین تهدید برای کل جهان است و باید برای مقابله با آن تشریک مساعی بیشتری انجام داد.

وی یک سال پیش هم با اشاره به اینکه تهدیدهای امنیتی برای کشورهای سازمان پیمان امنیت جمعی در ابعاد مختلف در حال افزایش است، از کشورهای عضو خواسته بود تا ظرفیت های حفاظت از صلح خود را افزایش دهند و آمادگی بالای نیروهای مربوطه را حفظ کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1427

به "تأکید پوتین بر اهمیت هماهنگی قوانین مبارزه با تروریسم در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید پوتین بر اهمیت هماهنگی قوانین مبارزه با تروریسم در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید