تنوع جمعیتی مردم کانادا

به گزارش فروشگاه کوچک، کانادا به طور سنتی به دنبال افزایش جمعیت خود از طریق مهاجرت به منظور گسترش نیروی کار و بازارهای داخلی بوده است. در نتیجه مهاجران در حال حاضر حدود یک ششم کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند. مهاجرت به اوج خود رسید. مهاجرت در طول رکود بزرگ دهه 1970 دلسرد شد , اما پس از جنگ جهانی دوم , ده ها هزار نفر آواره از اروپا پذیرفته شدند و در دهه 1990 تعداد زیادی از پناهندگان از اروپا , آسیا , و آمریکای لاتین به کانادا خوش آمد گفتند. سیاست مهاجرت کانادا در ارتباط با قومیت است ; با این حال افراد با استعداد یا سرمایه خاص برای سرمایه گذاری ترجیح داده می شوند. از اواخر قرن بیستم مهاجرت آسیا (به ویژه چینی) به طور چشمگیری افزایش یافته و در حدود نیمی از کل مهاجران را در طول دهه 1970 به حساب آورد.

تنوع جمعیتی مردم کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لوکس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در طول دو دهه اول قرن بیستم , ویژگی قابل توجه مهاجرت داخلی , حرکت از شرق کانادا به استان های مرغزار بود. اگرچه بریتیش کلمبیا از دهه 1990 تا به حال از مهاجرت خود بازگشته است , بسیاری از این ها به قیمت استان های مرغزار مورد استفاده قرار گرفته اند. آلبرتا در طول جهش نفتی دهه 1990 جمعیت را از سراسر کانادا بدست آورد. این فرایند در اوایل قرن بیست و یکم آغاز شد , اما در آغاز قرن بیست و یکم دوباره افزایش یافت. ساسکچوان مهاجرت بیشتری نسبت به مهاجرت داشته است. انتاریو همواره افراد بسیار بیشتری نسبت به استان های دیگر دریافت کرده است , اما بیشتر این رشد از مهاجرت به جای مهاجرت های بی رویه بوده است. جمعیت استان های اقیانوس اطلس به کندی رشد کرده است. شهرهای تورنتو , ونکوور , و کالگری هم مهاجران و هم مهاجران را جذب کرده اند.

در طول قرن بیستم , افزایش طبیعی به جای مهاجرت عامل اصلی در رشد جمعیت کانادا بود. تا زمان تولد نوزاد (تولد زنده در هر جمعیت) در دهه 90 میلادی باقی ماند , در حالی که میزان مرگ و میر خام (مرگ و میر در هر نفر جمعیت) از بیش از 200 هزار نفر در سال 1384 کاهش یافته است. پس از آن سرعت افزایش طبیعی به دلیل کاهش شدید در نرخ تولد با کاهش اندک در میزان مرگ کاهش یافت. نرخ افزایش طبیعی بسیار کم تر از میانگین جهانی است و تقریبا ً مشابه ایالات متحده و استرالیا است. کانادا جمعیت سالمندی دارد. در حالی که در قرن بیست و یکم این رقم کم تر از یک کانادایی بود. امید به زندگی در کانادا که در حدود ده سال است , در میان کشورهای جهان است.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1398 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 824

به "تنوع جمعیتی مردم کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنوع جمعیتی مردم کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید