خانه شاعر قجری یزد بازسازی می گردد

به گزارش فروشگاه کوچک، مدیر کل میراث فرهنگی یزد گفت: بخش قابل توجه از خانه تاریخی شاعر عهد قاجار یزد که در سال های گذشته توسط شهرداری تخریب و به عنوان پارکینگ استفاده شده بود، دوباره ساخته می گردد.

خانه شاعر قجری یزد بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سیدمصطفی فاطمی در بازدید از خانه شاعر یزدی با بیان این که خانه تاریخی سید ابراهیم افصح الملک یزدی، شاعر عهد قاجار یکی از میراث ارزشمند یزد محسوب می گردد، اضافه نمود: یزد در حوزه گردشگری ادبی از صندلی قابل توجه و از ظرفیت بسیار ارزشمندی برخوردار است و می توان با برنامه ریزی در این حوزه صنعت گردشگری را توسعه داد.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد از نقش گردشگری ادبی در توسعه فرهنگ و ادب اطلاع داد و اعلام کرد: نه فقط توسعه فرهنگی و ادبی از مهمترین اهداف توسعه این نوع گردشگری است بلکه حفظ بافت تاریخی یزد یکی از رویکردهای مهم دیگری است که اداره کل میراث فرهنگی یزد با پرداختن به مشاهیر و توجه به خانه هایی تاریخی آنها بافت تاریخی را حفظ می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1205

به "خانه شاعر قجری یزد بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه شاعر قجری یزد بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید