دسته گل جدید سلبریتی ها در نطفه خفه شد!

به گزارش فروشگاه کوچک، هنرمندانی که امروز به درستی و یا به غلط تحت عنوان سلبریتی حتی فضای مجازی را رهبری می نمایند، بهتر است با داشتن کمی سواد رسانه ای، فرصت سنجی و نیز احترام به این همه مخاطب حاضر در آن فضا، صفحات مجازی خود را همانند رسانه ای در خدمت آموزش و راهنمایی عموم قرار دهند.

دسته گل جدید سلبریتی ها در نطفه خفه شد!

به گزارش گروه دیگر رسانه های فروشگاه کوچک، واژه و فرهنگ سلبریتی هرچند بالذات پدیده جدیدی نیست؛ اما با رونق فضای مجازی و تعدد صفحات منتسب به هنرمندان و چهره های سرشناس، خود موجد جریانی نوظهور و مروج فرهنگ های خاصی شده است.

لااقل در کشور ما که فرهنگ اخلاقی و سنتی خاص خودش را دارد، بارها طی چند سال اخیر همین سلبریتی ها باعث چالش های عجیبی و غریبی شده اند که این مسئله خصوصا در برهه ها و در واکنش به اتفاقاتی حساس، شکل غیرمعقول و بی منطقی هم به خود می گیرد.

شیوع کرونا، حواشی و اتفاقات و صدالبته نگرانی هایی که در پی داشته، سلبریتی ها را نیز بی نصیب نگذاشته است. چهره هایی که بطور متداول درحال تزریق ایده و برنامه به فالوورهای خود هستند و عمدتاً نیز به شکلی هیجانی دست به اقدام می زنند؛ به طوری که گاه حتی سیلی از نقدها ریز و درشت را نصیبشان هم می نماید.

بعد از پخش چند کلیپ پایکوبی از کادر درمانی بیمارستانی که عمده آنها نیز مربوط به مراکز درمانی بیماران کرونایی نبود، فضای مجازی با دامن زدن به این ماجرا، بعضی از هنرمندان را به درون این بازی کشاند.

امین زندگانی از این طیف سلبریتی هاست که برخلاف کارنامه شخصیتی و حتی حرفه ای خود، چالش پایکوبی را به جامعه هنری و غیره پیشنهاد داد؛ به این بهانه که تزریق روحیه ای خواهد بود به پزشکان و پرستاران! ماجرایی که بلافاصله حتی مورد انتقاد و سخره بعضی دیگر از چهره ها نیز نهاده شد.

بسیاری از کاربران هم این نوع جریان سازی ها را خصوصاً در این شرایط از نگرانی مردم در پی بیماری کرونا، بی ربط و ابتر خواندند و به انتقاد از امین زندگانی پرداختند. در جدیدترین واکنش نیز رئیس پلیس فتا از برخورد قانونی با چالش پایکوبی و مرتکبان آن در فضای مجازی خبر داده است.

در مقابل این نوع چالش ها که خوشبختانه مورد انتقاد نهاده شد، بعضی دیگر از سلبریتی ها با صفحات مجازی و فالوورهای زیادی که دارند، لااقل سعی می نمایند سراغ آموزش و اطلاع رسانی درباره شیوع کرونا بفرایند که البته تعدادشان زیاد نیست. با این حال وقت شناسی و استفاده از صفحات مجازی برای فرهنگسازی در این باره، از سوی این عده محدود نیز جای خوشحالی دارد.

هنرمندانی که امروز به درستی و یا به غلط تحت عنوان سلبریتی حتی فضای مجازی را رهبری می نمایند، بهتر است با داشتن کمی سواد رسانه ای، فرصت سنجی و نیز احترام به این همه مخاطب حاضر در آن فضا، صفحات مجازی خود را همانند رسانه ای در خدمت آموزش و راهنمایی عموم قرار دهند. ایجاد چالش هایی مثل همین پایکوبی و دستاویز شدن به موضوعات عجیب از سوی سلبریتی ها، جز اینکه فضا را متشنج تر می نماید، عایدی جز از بین رفتن اعتماد عمومی نخواهد داشت.

این روزها اگر سری به صفحات ریز و درشت مجازی چهره های متفکر جامعه بزنید، خواهید دید که سعی دارند با مدیریت این فضا، ضمن دوری از تشنج و چندصدایی برای گمراه کردن مردم، اگر تخصصی هم دارند به اطلاع رسانی و حتی ارائه پیشنهاد برای روزهای خانه نشینی عموم بزنند. این نکته متأسفانه مثل اکثریت بازه های زمانی از سوی سلبریتی های وادی هنر رعایت نمی گردد و به صرف بودن و عقب نماندن از بقیه، به مراتب به دنبال ایده و تزهای هیجانی می فرایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 956

به "دسته گل جدید سلبریتی ها در نطفه خفه شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسته گل جدید سلبریتی ها در نطفه خفه شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید