روابط مالی و فرهنگی چین و ایران توسعه می یابد

به گزارش فروشگاه کوچک، معاون امور بین الملل حزب کونیست چین گفت: امیدوار هستیم ارتباطات ایران و چین در حوزه های مالی، فرهنگی و حتی سیاسی بیشتر از گذشته توسعه یابد.

روابط مالی و فرهنگی چین و ایران توسعه می یابد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، لیوهونگ تسای در ضیافت شام استاندار اصفهان و مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: ایران کشوری بزرگ و با فرهنگ و در عین حال زیبا است، بنابراین ما چینی ها با ایرانیان قرن های متمادی است ارتباط داشته ایم و این ارتباط در قالب رویدادهای متعدد فرهنگی و مالی در طول تاریخ ادامه داشته است.

وی با ابراز خرسندی از سیاست های تنش زدایی دولت ایران اعلام کرد: با روی کار آمدن دولت آقای روحانی خوشبختانه رابطه ایران و چین خیلی گسترده تر از قبل شده، زیرا رئیس جمهور ایران معتقد است در قالب سیاست تنش زدایی باید با همه کشور های دنیا از جمله کشورهای دوست در منطقه ارتباط صمیمانه داشت.

معاون امور بین الملل حزب کمونیست چین توضیح داد: امیدوار هستیم ارتباطات ایران و چین در حوزه های مالی، فرهنگی و حتی سیاسی بیشتر از گذشته توسعه یابد.

وی با اشاره به سفرش به اصفهان گفت: اینجانب 8 سال پیش هم به اصفهان سفری داشتم و متأسفانه رودخانه زاینده رود خشک بود اما اکنون خرسند هستم که در سفر دوم با دیدن زیبایی های اصفهان از رود خانه زاینده رود و بناهای تاریخی این شهر بازدید کردم بنابر این معتقد هستم غنای فرهنگی اصفهان چنان است که ملاقات از ایران را باید از اصفهان شروع کرد.

اصفهان بیش از گذشته به مردم چین معرفی گردد

استاندار اصفهان در این ضیافت با تأکید بر روابط تاریخی ایران و چین به ویژه به وسیله جاده ابریشم گفت: یکی از مهمترین مراکز ارتباطات فرهنگی و مالی دنیا شرق و غرب در قلب ایران و اصفهان قرار داشته، بنابراین اصفهان همیشه نقش واسطه در راستای افزایش تعاملات فرهنگی دنیا شرق و غرب را ایفا نموده است.

رسول زرگر پور با اشاره به استقبال گسترده گردشگران چینی از سفر به ایران و به ویژه اصفهان اضافه نمود: معتقد هستم باید اصفهان بیش از گذشته به مردم چین معرفی گردد به ویژه این که شهر اصفهان با شهر تاریخی شیان دارای ارتباط خواهر خواندگی است، بنابراین امید وار هستم تداوم این ارتباطات منجر به توسعه گردشگری میان 2 کشور گردد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور چین در آینده نزدیک به ایران اعلام کرد: امید وار هستم رئیس جمهور چین و جنابعالی در سفر آینده ایشان به ایران از استان اصفهان بازدید نموده و از امکانات گردشگری این استان که به همت مدیر کل و همکاران اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان فراهم شده، بازدید داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، معاون بین الملل حزب کمونیست چین و هیئت همراه در سفری یک روزه به اصفهان از آثار تاریخی این شهر بازدید نموده و سپس در ضیافت شام استاندار اصفهان با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان شرکت کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 745

به "روابط مالی و فرهنگی چین و ایران توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط مالی و فرهنگی چین و ایران توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید