سفر به باکو ، به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

به گزارش فروشگاه کوچک، باکو آذربایجان از شهرهای نزدیک به مرز ایران است که بسیاری از مسافران ایرانی با خودرو خود به آن سفر می نمایند. باکو که یکی از شهرهای ساحل دریاچه خزر است، پایتخت و بزرگ ترین شهر و بندر کشور آذربایجان است. باکو در قسمت غربی خزر قرار گرفته است. پایتخت آذربایجان از اهمیت بسیاری از نظر ذخایر نفتی برخوردار است. این شهر پرجمعیت قفقازی سالیانه میزبان گردشگران بسیاری است. باکو دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در این مطلب سعی شده بعضی از آن ها به طور خلاصه معرفی شوند. این مقاله درباره سفر به باکو، جاهای دیدنی باکو، رستوران ها و کافه های باکوو مراکز خرید باکو است. با خبرنگاران همراه باشید.

سفر به باکو ، به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور لوکس کانادا هستید با ما همراه شوید

خیابان شهدا

در آذربایجان هر سال 20 ژانویه مراسم بزرگداشتی برگزار می شود که مربوط به کشته شدگان دهه 90 میلادی توسط نیروهای نظامی شوروی است. خیابان شهدا در واقع تبدیل به نماد استقلال و افتخار مردم آذربایجان شده است. هنگام سفر به باکو، بازدید از این خیابان را از قلم نیاندازید.

برج های شعله

بعد از بازدید از خیابان شهدا با کمی پیاده روی به بلند ترین برج های شهر باکو می رسید. برج های شعله که در واقع به دلیل شکل ظاهریشان چنین نامی گرفته اند. هنگام شب نمای بسیار زیبایی دارند. از این برج ها می توان منظره بسیار زیبایی را از شهر باکو تماشا کرد که حتما پیشنهاد می کنیم در سفر به باکو به این برج ها سری بزنید.

پارک داگوستا و پارک ملی دریا کنار

در نزدیکی برج های شعله، پارکی به نام Dagustu قرار گرفته است که با کمی پیاده روی از برج به این جا خواهید رسید. این پارک فضای بسیار زیبایی دارد و مکانی مناسب برای کمی استراحت است. پارک داگوستا و پارک ملی دریا کنار از جاهای دیدنی باکو هستند. پارک ملی یا بلوار شهر از جمله فضاهای عمومی و دلنشین برای استراحت و گذراندن وقت است. در این مکان می توان چشم اندازهای زیبایی از دریای خزر و شهر را تماشا کرد. این پارک همچنین فضایی بسیار مناسب برای پیاده روی است. هنگام سفر به باکو و بازدید از جاهای دیدنی باکو، این دو پارک را از قلم نیاندازید.

پارک فیل هارمونی

پارک فیل هارمونی Philharmony از دیگر جاهای دیدنی باکو و از جمله پارک هایی است که می توانید در بین روز برای استراحت به آن مراجعه کنید. این پارک در نزدیکی شهر قدیمی قرار گرفته است و در سفر به باکو برای زمانی که در این منطقه گشت می زنید، مناسب است.

موزه فرش آذربایجان

از دیگر جاهای دیدنی باکو می شود به موزه فرش آذربایجان اشاره نمود. این موزه شامل انواع فرش ها و قالیچه هایی است که از نظر جنس، رنگ، نوع بافت بسیار متنوع هستند. این موزه بزرگ ترین موزه فرش در جهان است. توجه داشته باشید که برای بازدید از این موزه این مکان تنها در روزهای شنبه، یک شنبه و دوشنبه باز است و ساعت کاری آن از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر است. در سفر به باکو بازدید از این موزه را از قلم نیندازید.

ونیز کوچک

در دهه 60 شهرک کوچکی به مساحت 10هزار متر مربع ساخته شد که به نام ونیز کوچک معروف است. در واقع شهرک نسخه کوچک ونیز ایتالیا است و دارای چندین جزیره کوچک و دو جزیره بزرگ است. این شهرک در بلوار باکو قرار گرفته است. در سفر به باکو سری هم به ونیز کوچک بزنید.

کاخ شروان شاهان

باکو در گذشته دیواری داشته است که به داخل این دیوار شهر قدیمی یا ایچری شهر گفته می شود. یکی از آثار قدیمی این شهر که به ثبت یونسکو نیز رسیده است، کاخ شروان شاهان است. این کاخ در قرن 15 میلادی ساخته شده و به عنوان نمادی از گذشته باکو به حساب می آید و از جمله جاهای دیدنی باکو است. برای بازدید از این کاخ، این مکان بین ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر باز است. در نزدیکی این کاخ ایستگاه مترو ایچری شهر قرار گرفته است که برای دسترسی به این مکان گزینه مناسبی است.

موزه کتاب های کوچک

موزه کتاب های کوچک یکی دیگر از جاهای دیدنی باکو است. در این موزه همانطور که از اسمش پیداست کلکسیونی از کتاب های کوچک و مینیاتوری قرار داده شده است. در جهان تنها موزه مربوط به کتاب های مینیاتوری این موزه است. برای بازدید از موزه کتاب های کوچک به یاد داشته باشید این مکان در روزهای سه شنبه و پنج شنبه تعطیل است و روزهای دیگر بین ساعت های 11 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است. این موزه در نزدیکی کاخ شروان شاهان قرار گرفته است و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

دیوارهای شهر

همان طور که گفته شد دور شهر قدیم باکو حصاری بوده است. این حصار یا دیوارها هنوز باقی هستند و بین شهر قدیم و جدید قرار گرفته اند. در سفر به باکو اگر به موزه کتاب های کوچک رفتید، در نزدیکی آن، این دیوارها را می توانید ببینید.

شهر قدیمی

باکو توسط حصاری که در داخل شهر وجود دارد و متعلق به گذشته است دارای دو قسمت شهر قدیمی و جدید است. به شهر قدیمی شهر درونی نیز گفته می شود. بیشتر آثار قدیمی و تاریخی در این بخش از شهر قرار دارند. در سفر به باکو از شهر قدیمی که از دیگر جاهای دیدنی باکو است هم سری بزنید.

موزه ملی هنر

در کشور آذربایجان بزرگ ترین موزه هنر، این موزه است و برای بازدید از این موزه توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل است و در روزهای کاری بین ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر تعطیل است. اگر در نزدیکی شهر قدیمی هستید به این موزه هم سری بزنید.

یادبود میرزا الاکبر سبیر

از جمله مشاهیر کشور آذربایجان میرزا الاکبر سبیر است. او فیلسوف، مدرس و شاعر قرن 18 این کشور بود. مجسمه او در سال 1985 در شهر باکو نصب شد.

کارگاه نقاشی شمسی

یکی از هنرمندان و نقاشان آذربایجان، علی شمسی است که در این شهر کارگاهی از آثار خود دارد. اگر به هنر علاقه مند هستید حتما از این کارگاه دیدن کنید.

قلعه دختر

یکی از بناهای تاریخی و باارزش شهر باکو، قلعه دختر است که به سمت یونسکو نیز رسیده است. این قلعه 6 متر عرض و 29.5 متر ارتفاع دارد. قدمت این قلعه به زمان ساسانیان بر می شود. اگر به باکو سفر کردید حتما از این بنای ارزشمند و زیبا دیدن کنید. توجه داشته باشید این مکان همه روزه به غیر از روزهای شنبه و یکشنبه بین ساعت 9 و ربع صبح تا 6 و 45 دقیقه بعد از ظهر و در روزهای شنبه و یک شنبه از 10 صبح تا 6 و 45 دقیقه بعد از ظهر باز است.

کافی شاپ چای باغ

یکی از کافی شاپ های خوب شهر باکو چای باغ است که به صورت 24 ساعته و هر روز آماده پذیرایی است. اگر در نزدیکی قلعه دختر به سر می برید و به دنبال کافه ای هستید، این کافی شاپ گزینه مناسبی برای شما است.

رستوران باغ تراس

از جمله رستوران های خوب این شهر باغ تراس است. اگر در نزدیکی قلعه دختر هستید و به دنبال رستوران خوبی می گشت، به این رستوران سری بزنید.

خانه فیلت

یکی از رستوران های خوب این شهر خانه فیلت است که می توانید استیک کبابی بسیار خوشمزه ای را در آن میل کنید.

فست فود Baccanale

از جمله فست فودهای خوب این شهر که در نزدیکی یکی از مراکز خرید باکو به نام پورت باکو مال قرار گرفته است، فست فود باکانل است. ساعت کاری این رستوران از 10 صبح تا 10 شب است و همه روزه آماده پذیرایی از شما عزیزان است.

رستوران زالکا

بعد از پارک داگوستا اگر مایل به صرف غذا باشید، رستورانی در نزدیکی آن قرار گرفته است که با حدود 20 دقیقه پیاده روی به آن دسترسی پیدا خواهید کرد. البته می توانید از اتوبوس نیز بهره ببرید. این رستوران انواع غذاهای اروپایی و غذاهای محلی این منطقه را ارائه می نماید. رستوران زالکا به غیر از روزهای شنبه و یکشنبه، 24 ساعته آماده پذیرایی است.

کافی شاپ اوکغ

یکی از کافی شاپ هایی که می توانید در طول روز برای استراحت به آن مراجعه کنید کافی شاپ Ocaq Art است. این کافه همچنین در زمانی که در محدوده شهر قدیمی باکو هستید گزینه مناسبی است. دقت داشته باشید این کافه شنبه ها تعطیل است و در روزهای کاری بین ساعت 10 تا 7 شب آماده پذیرایی است.

رستوران زافرانو

از جمله رستوران های خوب شهر باکو، رستوران Zafferano است. این رستوران دارای غذاهای مدیترانه ای، اروپایی و ایتالیایی است. اگر در تراس این رستوران بنشینید، می توانید از منظره بسیار زیبایی لذت ببرید. اگر در نزدیکی شهر قدیمی هستید، این رستوران گزینه مناسبی برای صرف غذا برای شما است.

مرکز خرید پارک بولوار

یکی از مراکز خرید باکو که در بلوار آذربایجان قرار گرفته است، پارک بولوار است. این مرکز خرید 17 هزار مترمربعی دارای 6 طبقه به همراه 2 طبقه زیرزمین است. این مرکز خرید دارای پارکینگ اختصاصی است که 550 خودرو را در خود جای می دهد. برای دسترسی به این مرکز خرید، متروی Sahil در فاصله 5 دقیقه ای آن قرار گرفته است. این مرکز خرید از بهترین مراکز خرید باکو است و بین ساعت 12 ظهر تا 1 بامداد هر روز باز است.

مرکز خرید پورت باکو مال

از دیگر مراکز خرید باکو می توان به مرکز خرید پورت باکو مال اشاره نمود. این مرکز خرید 32 هزار متر مربعی شامل 3 طبقه و دارای برند های مختلفی است. در این مرکز خرید می توان رستوران و کافه های بسیاری را پیدا کرد. از نظر دسترسی متاسفانه در راستا ایستگاه های اتوبوس نیست. از مرکز خرید پارک بولوار که از دیگر مراکز خرید باکو است تا این مرکز خرید تنها 12 دقیقه پیاده روی است. مرکز خرید پورت باکو مال در سال 2014 افتتاح شد. این مرکز خرید از 9 صبح تا 10 شب و همه روزه باز است.

مجتمع Mall 28

از جمله بهترین های مراکز خرید باکو، مجتمع 28 است که برند های بین المللی مختلفی در آن یافت می شود. این مجتمع شامل سینما، کافه و رستوران نیز هست. نام این مرکز خرید از ایستگاه مترو آن گرفته شده است. این مجتمع در فاصله 20 دقیقه ای از یکی دیگر از مراکز خرید باکو به نام پورت باکو مال قرار گرفته است. این مجتمع از 9 صبح تا 10 و همه روزه باز است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 706

به "سفر به باکو ، به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به باکو ، به محبوب ترین جاهای دیدنی باکو برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید