شمار واقعی مبتلایان کرونا در آمریکا می تواند تا 10 برابر رقم فعلی باشد

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت، آمار ها نشان می دهد که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور می تواند تا 10 برابر رقم اعلام شده فعلی باشد.

شمار واقعی مبتلایان کرونا در آمریکا می تواند تا 10 برابر رقم فعلی باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا داده های جدیدی منتشر کرد که بر اساس آن، تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا می تواند تا 10 برابر آمار فعلی باشد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رابرت ردفیلد مدیر این مرکز روز جمعه گفت، بهترین برآورد حاکی از این است که به ازای هر مورد گزارش شده، در حقیقت 10 مورد دیگر آلودگی نیز وجود داشته است.

وی با اشاره به نمونه های خون جمع آوری شده از سرتاسر آمریکا گفت، از آنجا که در ابتدا تعداد تست های گرفته شده از افراد جوان تر و فاقد علائم ناکافی بودند، به نظر می رسد مهم است این را درک کنیم که احتمالاً بین ماه های مارس، آوریل و مه، تنها 10 درصد از افراد مبتلا را شناسایی کرده ایم.

بر اساس گفته های ردفیلد، این برآورد نشان می دهد تا کنون 6 درصد از کل جمعیت آمریکا ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

با این که آمریکا بیش ترین تعداد تست کرونا در میان کشور های جهان را انجام داده است، این تعداد نسبت که کل جمعیت اندک و در ایالت های مختلف به صورت ناهمگن اجرا شده اند.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش بینی کرد که تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به 200 هزار نفر برسد.

آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید نیز چندی پیش با بیان اینکه آمریکا هنوز در موج اول کرونا قرار گرفته است، گفت افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را نمی توان با افزایش آزمایش ها توجیه کرد.

جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امسال، روز پنجشنبه در انتقاد از شیوه مدیریت کرونا توسط دولت آمریکا گفت: ترامپ مثل بچه ای است که نمی تواند باور کند این اتفاق برای او افتاده است. خب، این همه گیری برای او اتفاق نیفتاده، برای همه ما اتفاق افتاده و وظیفه او ناله و شکایت کردن نیست؛ وظیفه او این است که کاری در این خصوص انجام دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1170

به "شمار واقعی مبتلایان کرونا در آمریکا می تواند تا 10 برابر رقم فعلی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار واقعی مبتلایان کرونا در آمریکا می تواند تا 10 برابر رقم فعلی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید