عرضه مسکن ملی پایین تر از نرخ بازار

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر پیگیری سیاست جداکردن بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسکن، از عرضه واحدهای مسکونی ملی با قیمتی کمتر از قیمت کنونی بازار به متقاضیان مسکن، اطلاع داد.

عرضه مسکن ملی پایین تر از نرخ بازار

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد برنامه ها و سیاستگذاری های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن، کنترل قیمت ها و کاهش آن به میزانی که برای مصرف کنندگان واقعی قابل معامله باشد، گفت: قوانینی که در جریان تصویب است، چه پیشنهادهای دولت و چه طرح هایی که در مجلس در حال آنالیز است، چنانچه زودتر عملیاتی و ابلاغ شوند حتماً روی بازار مسکن و کنترل قیمت ها، تأثیر می گذارد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این مطلب که بازار مسکن در شرایط فعلی مالی متأثر از بازارهای مجاورش همچون طلا و ارز است، شرح داد: استراتژی دولت و مشخصاً وزارت راه و شهرسازی، جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری است.

محمودزاده توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی در راستای جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه، روی این موضوع متمرکز است تا واحدهایی را که در قالب طرح ملی با مشارکت بخش خصوصی در دست ساخت واقع شده است را با قیمت مناسب تر از قیمت های فعلی بازار به متقاضیان واقعی مسکن، عرضه کند.

لازم به ذکر است، میانگین قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی مسکونی پایتخت در تیر سال جاری نسبت به خرداد افزایش در حدود 2 میلیون تومانی را تجربه کرد. خرداد سال جاری هر مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در پایتخت با قیمت بیش از 19 میلیون تومان معامله شد که این رقم در تیر به حدود 21 میلیون تومان، افزایش یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1124

به "عرضه مسکن ملی پایین تر از نرخ بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه مسکن ملی پایین تر از نرخ بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید