فرهنگ و تمدن تاریخی نقطه اتصال ایران و چین است

به گزارش فروشگاه کوچک، پکن- خبرنگاران- سرپرست دفتر میراث فرهنگی و گردشگری ایران در چین با اشاره به روابط نزدیک و محبت آمیز ایران و چین تاکید نمود فرهنگ و تمدن تاریخی و برخورداری دو کشور از روابط دیرینه، نقطه اتصال ایران و چین است.

فرهنگ و تمدن تاریخی نقطه اتصال ایران و چین است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

حسین خلیفی روز پنجشنبه در اجلاس بین المللی گفت و گوی تمدن ها در پکن از گفت و گوی تمدن ها به عنوان فرصتی برای نزدیکی تمدن ها به یکدیگر و برطرف مسائل یاد کرد و گفت: شرایط ایجاب می نماید فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر، زمینه همگرایی و نزدیکی را فراهم کنند و از تحمیل عقیده ها بر دیگران خود داری کنند.

وی گفت: ارتباطات تمدن ها و فرهنگ ها با یکدیگر و گفت و گو میان آنها، همیشه به پیشبرد صلح و جلوگیری از جنگ یاری نموده است.

خلیفی اضافه نمود: تمدن های مختلف به وسیله روابط با یکدیگر می توانند بیاموزند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند آینده روشنی برای دنیا معاصر راحی کنند.

حسین خلیفی درباره حضور ایران در نشست گفت و گوی تمدن های آسیایی نیز اظهار امیدواری کرد در این کنفرانس بتوانیم ایران را به چین و چین را به ایران به طور صحیح معرفی کنیم و بتوانیم فرهنگ کشور خودمان را با فرهنگ دیگر کشورهای آسیایی نزدیکتر کنیم.

اجلاس بین المللی گفت و گوی تمدن های آسیا با حضور مقامات، مسئولان و گروه های فرهنگی و هنری از 47 کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران از روز چهارشنبه در پکن پایتخت چین شروع شد.

از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز علاوه بر محمد کشاورز زاده سفیر ایران در چین، مجید مجیدی کارگردان نامدار ایرانی در بخش هفته فیلم آسیا، گروه موسیقی روناک در بخش موسیقی، رییس موزه ملی ایران در بخش تمدن های کهن آسیا، دکتر اسماعیلی استاد دانشگاه شهید بهشتی در بخش حفاظت از تمدن ها و حسین خلیفی کننده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در چین نیز در بخش مردم به مردم شرکت نموده اند.

موضوع اصلی این اجلاس مبادلات و درک متقابل تمدن های آسیایی و جامعه بشری با سرنوشت مشترک است.

هدف این اجلاس انتقال و پخش دستاوردهای درخشان تمدن های کشورهای آسیا و دنیا، ایجاد سکوی یادگیری متقابل و توسعه مشترک تمدن ها و افزایش اطمینان در فرهنگ های آسیایی است.

یاری به اعتماد متقابل و هماهنگی آسیا، اجماع تفاهم مشترک توسعه آسیا و تحریک استعداد نوآوری آسیا با هدف ایجاد جامعه آسیا با سرنوشت مشترک و جامعه بشری با سرنوشت مشترک و پشتیبانی معنوی از دیگر اهداف این اجلاس است.

در حاشیه این اجلاس نیز چندین نمایشگاه و جشنواره فرهنگی در موضوعات مختلف توسط وزارت فرهنگ و گردشگری چین از جمله نمایشگاه گردشگری و فرهنگی آسیایی، نمایشگاه تمدن های آسیایی و نمایشگاه هنر دیجیتال آسیا دایر شده است.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 202

به "فرهنگ و تمدن تاریخی نقطه اتصال ایران و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ و تمدن تاریخی نقطه اتصال ایران و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید