لطمه ای که کرونا به تئاتری ها می زند خبرنگاران

به گزارش فروشگاه کوچک، کارگردان نمایش سگک عنوان نمود با تعطیلی دوباره سالن های تئاتری محتمل است در گروه بازیگران نمایش تغییر به وجود آید.

لطمه ای که کرونا به تئاتری ها می زند خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، رضا بهرامی کارگردان نمایش سگک که قرار بود این اثر نمایشی را از 22 فروردین ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرد، اما به دلیل قرمز شدن شرایط تهران فعلاً به تعویق افتاده است، در این باره گفت: ابتدا قرار بود نمایش سگک از 16 فروردین به صحنه برود، اما با تعطیلی سالن های تئاتری این اجرا به 22 فروردین موکول شد که این بار هم به دلیل قرمز شدن شرایط تهران اجرا به تعویق افتاده است. البته ما آماده هستیم که هر زمان فضا و بستر مناسب اعلام گردد، نمایش را به صحنه ببریم.

وی ادامه داد: متأسفانه شرایط امروز کشور به دلیل مدیریت کلان نامناسبی است که جریان دارد. زمانی که در ایام نوروز فضا برای مسافرت مردم باز است مسلماً انتقال و جابجایی ویروس را شاهد هستیم. طبق اعلام خود دولت تا امروز 3 میلیون از افراد شاغل آسیب دیده اند که هنرمندان تئاتر هم جزوشان هستند. سه میلیون در جامعه عدد کمی نیست و می تواند به آسیب و زیان خانواده ها و گروه های زیادی منجر گردد.

بهرامی درباره تغییرات احتمالی که تعویق اجرا ممکن است در گروه بازیگران نمایش به وجود بیاورد، اعلام کرد: بازیگران تئاتر هم مانند همه مردم خرج و مخارج دارند و به وسیله بازیگری ارتزاق می نمایند در حالی که شرایط تئاتر بیش از یک سال است که با مشکل روبرو شده بازیگران نیز ترجیح می دهند جذب سریال های نمایش خانگی و فضای مجازی شوند، چون در این فضا بستر خوبی برای حضور بازیگران فراهم شده است بنابراین نمی توان انتظار داشت که بازیگران چد ماه معطل اجرای نمایشی شوند که روی صحنه رفتن یا نرفتنش معین نیست.

وی در خاتمه صحبت هایش اعلام کرد: درباره نمایش ما نیز همین مساله صدق می نماید، چون 2 نفر از بازیگران نمایش قرارداد دارند و اواخر اردیبهشت ماه باید سر پروژه های دیگری بروند بنابراین احتمالاً تعطیلی دوباره سالن های تئاتر به نمایش ما لطمه می زند و مجبور به تغییر بازیگران خواهیم شد. در هر حال فعلاً باید منتظر تصمیمات مدیران باشیم و ببینیم کی قرار است سالن ها مجدداً باز شوند.

نمایش سگک نوشته کهبد تاراج برگزیده هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت است که روایتگر زندگی شهید شاهرخ ضرغام از دوران کودکی تا شهادت است. در این نمایش، پریسا مقتدی، تینو صالحی، محمدرضا ایمانیان، لبخند بدیعی، سهیل ملکی، مهتاب شکریان و امیر عدل پرور به ایفای نقش می پردازند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1653

به "لطمه ای که کرونا به تئاتری ها می زند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطمه ای که کرونا به تئاتری ها می زند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید