مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی

به گزارش فروشگاه کوچک، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی اطلاع داد و گفت : سال جاری برای نخستین بار است که در سطح وسیعی مبارزه اجرا شده است.

مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی

شریفی مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه محصولات هدف ما گوجه فرنگی، ذرت و نخود است گفت : مبارزه برای از بین بردن دو آفت هلیوتیس و سزامیا انجام شد.

وی اعلام کرد: در این مبارزه نتیجه خوبی حاصل شد ومورد استقبال کشاورزان نهاده شد و تا 80 درصد کنترل آفات تحقق پیدا کرد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان داشت: با استفاده از مبارزه بیولوژیک از مصرف 60 تن انواع سموم شیمیایی جلوگیری شد.

شریفی ادامه داد: با مبارزه بیولوژیک هر هکتار 70 تا 80 هزار تومن هزینه در بر دارد، ولی در مبارزه شیمیایی هر هکتار بالای 700 هزار تومان هزینه می گردد یعنی مبارزه بیولوژیک یک دهم مبارزه شیمیایی هزینه دارد و در مقابل محصولات سالم تر وارد بازار می گردد.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار و 800 هکتار مبارزه انجام شد اضافه کرد: 20 میلیون عدد زنبور هابروبراکون کار مبارزه با آفات را انجام دادند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در مبارزه بیولوژیک استان کرمانشاه از نظر سطح ابلاغی در رتبه نخست کشور قرار گرفته است .

خبرنگاران کرمانشاه کرمانشاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2223

به "مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید