محرومیت و جریمه سنگین سرمربی استقلال ، رای کمیته انضباطی در مورد ساپینتو اعلام شد

به گزارش فروشگاه کوچک، کمیته انضباطی حکم خود در مورد سرمربی استقلال را بیان کرد.

محرومیت و جریمه سنگین سرمربی استقلال ، رای کمیته انضباطی در مورد ساپینتو اعلام شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی پس از آنالیز تخلفات سرمربیان دو تیم لیگ رجحان، رای خود را صادر کرد.

در مورد تخلف انتسابی جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان مبنی بر نشر اکاذیب به وسیله مصاحبه پس از انتها بازی با تیم نفت آبادان در هفته اول و در کنفرانس خبری با توجه به مجموعه اوراق و محتویات پرونده، تخلف وی محرز و مسلم تشخیص داده شد.

وی مستند به ماده 71 مقررات انضباطی و با رعایت ماده 94 و 93 این مقررات، به پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده این رای قطعی و قابل اجراست.

لازم به ذکر است در ملاقات ملوان بندر انزلی و استقلال تهران در هفته دوم رقابت های لیگ برتر تخلفاتی از سوی ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم استقلال در جریان بازی مبنی بر لگد زدن به برانکارد مسئولین هلال احمر رخ داد که این امر باعث ایجاد تشنج شده است.

ضمن تذکر به باشگاه ملوان به جهت معین نمودن جایگاه مناسب برای خدمتگذاران عرصه فوتبال، این حرکت سرمربی استقلال تخلف و مصداق رفتار غیر ورزشی و نقض اصول کلی رفتار و مشمول مواد 51 و 64 مقررات انضباطی محسوب می گردد. لذا اعضای کمیته انضباطی ریکاردو ساپینتو را طبق مواد 93 و 94 و به جهت عذرخواهی ایشان پس از بازی، به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت تعلیقی از مسابقات رسمی به فوتبال و به مدت یک سال محکوم کرد و در صورتی که در مدت زمان تعلیق مرتکب هرگونه تخلف دیگری گردد محرومیت تعلیقی وی به اجرا درخواهد آمد.

رای صادره در مورد محرومیت تعلیقی قطعی و درخصوص جریمه تعیینی، ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نظر کمیته استیناف است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2197

به "محرومیت و جریمه سنگین سرمربی استقلال ، رای کمیته انضباطی در مورد ساپینتو اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت و جریمه سنگین سرمربی استقلال ، رای کمیته انضباطی در مورد ساپینتو اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید