مصرف زیاد ویتامین B خطرناک است

به گزارش فروشگاه کوچک، یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی مصرف بیش از حد ویتامین های B6 و B12 را باعث کاهش جذب کلسیم، پوکی استخوان و افزایش50 درصدی احتمال شکستگی لگن در زنان دانست.

مصرف زیاد ویتامین B خطرناک است

به گزارش گروه رسانه های فروشگاه کوچک، زهرا احدی در گفت و گو با ایسنا توضیح داد: مطالعات جدید نشان داده که مصرف زیاد ویتامین های B6 و B12 با افزایش خطر شکستگی استخوان لگن مرتبط است.

وی افزود: در این آنالیز ها اطلاعات 75 هزار و 864 زن یائسه مورد ارزیابی قرار گرفته است که در مدت زمان 20 سال حدود 2304 مورد شکستگی لگن گزارش شد که به سرطان یا آسیب دیدگی جدی از قبیل سانحه رانندگی مرتبط نبود.

احدی توضیح داد: آنالیز محققان نشان داده احتمال شکستگی لگن در زنان که از هر دو نوع ویتامین مصرف نموده بودند؛ حدود 50 درصد بیشتر بوده است.

این کارشناس ارشد تغذیه، مصرف زیاد ویتامین B6 را باعث ایجاد آتاکسی (شلی دست وپا) مطرح نمود که احتمال عدم تعادل و افتادن وشکستن لگن را درزنان بیشتر می نماید.

وی افزود: همچنین به دلیل کاهش تاثیر استروژن برگیرنده های استروئیدی و در نتیجه کاهش جذب کلسیم، باعث پوکی استخوان و افزایش احتمال شکستگی لگن می گردد.

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 608

به "مصرف زیاد ویتامین B خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف زیاد ویتامین B خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید