مقام های آمریکایی مانع ورود مسلمانان کانادایی به خاک آمریکا شدند

به گزارش فروشگاه کوچک، در دو هفته گذشته آمریکا دست کم مانع ورود شش مسلمان کانادایی به خاک خود از محل مرز مشترک دو کشور شد؛ گزارش های غیررسمی حاکی از تشدید رویه مقامهای آمریکا در جلوگیری از ورود مسلمانان این کشور به خاک این کشور حکایت دارند.

مقام های آمریکایی مانع ورود مسلمانان کانادایی به خاک آمریکا شدند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته خبرگزاری آناتولی، دو تن از این مسلمانان از جمله چهره های شناخته شده شامل یک امام جماعت در شهر تورنتو که با یک نیروی پلیس منطقه ای همکاری داشته و دیگری یکی از رهبران جامعه محلی ترکمان های عراق که بستگانش در جنگ علیه گروه تروریستی داعش در خاورمیانه همکاری داشته اند، هستند.

آنها جداگانه همراه با خانواده هایشان مشغول سفر به آمریکا بوده اند و در گذرگاه های مرزی مجزا نیز جلوی ورود آنها به آمریکا گرفته شده است.

هیچ یک از آنها متعلق به آن کشورهای مسلمانی نبودند که بر مبنای دستور اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ورود اتباعشان به آمریکا ممنوع شد.

مقامهای آمریکا اطلاعات چندانی به این مسلمانان برای شرح علت ممنوع شدن ورودشان به آمریکا ندادند اما آنها را ملزم به دریافت ویزا از کنسولگری آمریکا در شهر تورنتو کردند؛ پروسه ای که معمولا برای دارندگان گذرنامه کانادایی معمول نیست.

چند وکیل کانادایی حوزه مهاجرت گفتند، اخیراً موارد جلوگیری از ورود مسلمانان کانادایی به آمریکا از مرز دو کشور تشدید شده است.

داوود علی، یکی از این وکلای حوزه مهاجرت که در حوزه تورنتو فعال است اظهار کرد: ما در چند هفته گذشته موارد زیادی را در این خصوص مشاهده نموده ایم و نمی دانیم که دلیل آن را چه چیزی بدانیم.

وی تاکید نمود: ما می دانیم فضا در آمریکا تغییر نموده و کمی متفاوت شده است، اما همزمان یک سری پروسه ها و فرآیندها وجود دارد و باید به مردم فرصت به چالش کشیدن پرونده خود را بدهند.

داوود علی می گوید که تنها شرکت حقوقی خود وی موسوم به شرکت CFIL وکالت شش نفر از این اتباع مسلمان را در این پرونده ها به عهده دارد.

یک سخنگوی سازمان حفاظت مرزی و گمرک آمریکا گفت، هیچ گونه تغییر سیاسی جدیدی از سوی مقامهای این کشور در این خصوص وجود نداشته است.

از سوی دیگر، شهروندان کانادایی نیز به طور اتوماتیک واجد شرایط ورود به خاک آمریکا نمی شوند. تصمیم گیری در این خصوص بر عهده افسران گمرک آمریکا است و آنها اهرمهای زیادی برای جلوگیری از ورود هر کسی که غیرقابل پذیرش تشخیص بدهند دارند.

علی تاکید نمود، این که این شش نفر همگی مسلمان هستند آزاردهنده است.

او مطرح کرد: این حقیقت که همگی آنها مسلمان هستند این نگرانی را در مورد این که آیا مقامهای آمریکا نوع جدیدی از ممنوعیت را اعمال می نمایند افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 410

به "مقام های آمریکایی مانع ورود مسلمانان کانادایی به خاک آمریکا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام های آمریکایی مانع ورود مسلمانان کانادایی به خاک آمریکا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید