میگل فان دام درگذشت

به گزارش فروشگاه کوچک، میگل فان دام در پنج سال اخیر نه تنها برای فوتبال بازی کردن تلاش می کرد، بلکه در حال رقابت با بیماری سرطان خون بود که در بدنش رشد می کرد. این نبرد نابرابر افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار داد خصوصا چون نشانه جسارت و خوش بینی این بازیکن 28 ساله بود.

میگل فان دام درگذشت

فان دام فوتبال را به عنوان مهاجم شروع کرد اما در نهایت تصمیم گرفت که در درون چارچوب دروازه قرار بگیرد. او اولین بازی خود را به صورت رسمی در سن 17 سالگی انجام داد و دو سال بعد به سرکل بروژ ملحق شد. یک سال بعد به ترکیب اصلی این تیم راه پیدا کرد، هرچند در چند فصل اول تعداد دفعاتی که فرصت بازی پیدا کرد بسیار محدود بود. این باشگاه در نهایت به لیگ دسته دوم سقوط کرد و فان دام فرصت قرار گرفتن در دروازه را به دست آورد.

زمانی که به نظر می رسد او در بهترین شرایط ممکن قرار گرفته است، فاجعه رخ داد. فان دام در جریان تست های پیش فصل متوجه شد که به سرطان خون مبتلا شده است. او به جای رفتن به اردوهای سخت تمرینی، تحت شیمی درمانی قرار گرفت. شرایط فان دام بهتر شد و حتی اعلام شد که او درمان شده است اما این بازیکن تنها پنج بار دیگر فرصت قرار گرفتن در زمین بازی را پیدا کرد. آخرین بار در جریان پلی آف سال 2019 بود. این هیولا بار دیگر در بدن او نمایان شد و علیرغم روحیه بالایی که این بازیکن نشان داد، او را شکست داد. فان دام در ماه سپتامبر بالاخره به آخر خط رسید و به او گفته شد که درمان دیگر فایده ای ندارد. این در حالی بود که دو روز پیش از آن به او گفته شده بود که قرار است برای اولین بار طعم پدر شدن را تجربه کند.

او در آخرین ماه های زندگی اش با تمام وجود در پی لذت پدر شدن بود: هرکاری می کنم تا بتوانم این بچه را در دستانم نگه دارم. در نهایت این رخ داد و کامیل، دختر او، در ماه می سال گذشته میلادی به دنیا آمد اما این خوشحالی کمتر از یک سال دوام داشت.

کیانا، همسر این بازیکن، با انتشار تصویری از دستان خودش، میگل و دخترشان که در هم گره خورده بود با او خداحافظی کرده و نوشت: تو خیلی زود ما را ترک کردی. با این حال این کار را به شیوه خودت انجام دادی... بسیار قدرتمندانه.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2145

به "میگل فان دام درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میگل فان دام درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید