هرآنچه باید درباره کمربندهای رسمی و غیررسمی و تفاوت هایشان بدانید

به گزارش فروشگاه کوچک، با شناخت تفاوت های بین کمربند رسمی و غیررسمی مدل مناسب خود را برای استفاده در موقعیت های مختلف انتخاب کنید. به همین منظور بهتر است با انواع مختلف این کمربندها و اکسسوری هایی که می توانید همراه آن ها بهره ببرید آشنا شوید.

هرآنچه باید درباره کمربندهای رسمی و غیررسمی و تفاوت هایشان بدانید

اختلاف و تفاوت بین کمربندهای رسمی و غیررسمی در کمربندهای مردانه مهم تر از کمربندهای زنانه است. کمربندهای رسمی و غیررسمی از نظر موقعیت، مقدار، جنس، رنگ و مدل سگک با هم تفاوت دارند. یک کمربند رسمی اکسسوری ای است که آقایان با شلوار یا کت و شلوار رسمی استفاده می نمایند. به عنوان مثال این کمربندها برای استفاده در مراسم عروسی مناسب هستند. کمربندهای غیر رسمی بیشتر مطابق مد هستند و می توانند مطابق سلیقه شما ساده، زیر یا خلاقانه باشند.

کمربند هر استایلی را کامل نموده و باعث می گردد شیک و زیبا به نظر برسد. همانطور که گفته شد، بهتر است هر کمربند را بر اساس موقعیت و شرایط انتخاب کنید. اما تفاوت کمربند رسمی و غیر رسمی در چیست؟

تفاوت بین کمربندهای رسمی و غیررسمی

پنج تفاوت اصلی در انتخاب کمربندهای رسمی و غیررسمی وجود دارد:

  • موقعیت: کمربندهای رسمی مناسب موقعیت های رسمی و پوشیدن به همراه کت و شلوار یا کاپشن و شلوارهای رسمی بوده اما کمربندهای غیررسمی برای پوشیدن به همراه شلوارهای جین و کتان کاربردی هستند.
  • مقدار: کمربندهای رسمی هیچگاه پهنایی بیش از 2/5 سانتی متر ندارند در حالی که کمربندهای غیررسمی می توانند متناسب با شلوار خیلی پهن یا خیلی باریک باشند.
  • نوع چرم: کمربندهای رسمی اغلب از چرم طبیعی که برترین نوع چرم است تهیه می شوند. کمربندهای غیررسمی هم می توانند از جنس چرم و هم انواع دیگر جنس ها مانند پلاستیک، برزنت، قیطان یا حتی ریسمان هم باشند.
  • رنگ: کمربندهای رسمی اغلب به رنگ های مشکی یا قهوه ای هستند اما کمربندهای غیررسمی در رنگ های متنوعی فراوری می شوند.
  • سگک: کمربندهای رسمی اغلب سگک ساده و صافی دارند اما سگک کمربندهای غیررسمی می توانند به هر شکل و مقدار ای باشند.

کمربند رسمی چیست؟

کمربندهای رسمی، انواع خاصی از کمربند هستند که آن ها را به همراه کت و شلوار برای محل کار یا یک موقعیت اجتماعی رسمی مانند مراسم عروسی استفاده می کنید. از آنجایی که کمربند در معرض نمایش است ارزش آن را دارد که روی خرید یک کمربند با کیفیت که از جنس چرم است سرمایه گذاری کنید. استایل کمربند رسمی کلاسیک، ساده و شیک است.

  • راهنمای کامل خرید کمربند مردانه برای عید 1401

جنس کمربندهای رسمی

جنس ایدئال برای کمربندهای رسمی، چرم طبیعی است. چرم استاندارد برای کمربندهای رسمی، چرم گاوی است که اغلب کمربندها هم از آن ساخته می شوند. سعی کنید با کیفیت ترین چرم و ترجیحا چرم تاپ گرین را خریداری کنید. چرم فول گرین گوساله یک جایگزین نرم تر برای چرم گاو تاپ گرین است.

چرم های عجیب مانند پوست مار یا کروکودیل هم ترند شده اند اما باید آن ها را برای موقعیت های خیلی رسمی بهره ببرید.

رنگ های کمربند رسمی

آقایان شیک پوش هنگام انتخاب رنگ کمربند رسمی به چند نکته دقت می نمایند. کمربندهای رسمی باید ساده و ظریف باشند و بر کل استایل غلبه ننمایند.

ست کردن کمربند با کفش

رنگ کمربند رسمی را با رنگ کفش هایتان ست کنید. برای موقعیت های رسمی باید کمربند و کفش مشکی، کمربند و کفش قهوه ای یا کمربند و کفش قرمز تیره را بهره ببرید. کفش هایی به رنگ های روشن تر مناسب استفاده به همراه کمربند رسمی نیستند. سعی کنید پرداخت چرم کمربند هم با کفش ها ست باشد. به عنوان مثال در صورتی که کفش هایتان چرم ورنی هستند از کمربند ورنی و اگر کفشتان از جنس چرم سوسمار است، کمربند مشابه آن را بهره ببرید.

کمربند رسمی خود را با اکسسوری هایتان ست کنید

توصیه می گردد که رنگ همه فلزهای موجود در استایل خود شامل سگک کمربند، ساعت و سرآستین ها را با هم ست کنید. همه آن ها باید طلایی یا نقره ای باشند.

مدل سگک کمربندهای رسمی

کمربندهای رسمی ساده هستند بنابراین سگک آن ها هم باید ساده باشد. سگک کمربندهای رسمی همواره از جنس فلز و طلایی یا نقره ای است. ساده ترین، صاف ترین و کلاسیک ترین سگکی که مستطیل شکل و ضامن دار است را برای استفاده با ساده ترین استایل خود انتخاب کنید.

پهنای کمربند رسمی

یک کمربند رسمی باید 2.5 تا 3.8 سانتی متر پهنا داشته باشد. کمربندهای پهن تر مربوط به استایل غیر رسمی هستند و به خوبی در حلقه کمربند شلوار قرار نمی گیرند. برترین جایی که می توانید کمربند خود را خریداری کنید مغازه یا خیاطی ای است که کت و شلوار خود را از آن جا تهیه نموده اید یا فروشگاهی که کفش خود را از آن می خرید.

  • 5 قانون اکسسوری های مردانه از کمربند چرم تا دکمه سر دست

کمربند غیررسمی چیست؟

کمربندهای غیررسمی را بر خلاف کمربندهای رسمی با شلوارهای کتان، جین یا شلوارک می توان استفاده کرد. در دنیای مد امروز کمربندهای نازک ترند نیستند و باید در پی کمربندهای پهن تر باشید.

جنس کمربندهای غیررسمی

کمربندهای رسمی از اغلب از چرم تهیه می شوند اما کمربندهای غیررسمی را می توان از جنس های مختلفی فراوری کرد. یک کمربند چرم غیررسمی به ویژه در ترکیب با شلوار جین استایل کلاسیکی را ایجاد می نماید. یک چرم نرم دارای انعطاف یا جنس جیر را به این منظور انتخاب کنید. برترین کمربندهای grosgrain یا نواری که مناسب استایل پرپی هستند در پشتشان چرم وجود دارد.

کمربندهای برزنتی برای استفاده به همراه شلوارک یا شلوارهای چند جیب مناسب هستند. سگک این کمربندها اغلب به شکل جعبه ای، کلیکی یا حلقه D شکل است. کمربندهای نایلونی بافته شده برای ورزشکاران یا کوه نوردانی که به یک کمربند انعطاف پذیر و جذب نماینده عرق که وسایل را نگه دارد احتیاج دارند کاربردی است. سگک این کمربندها اغلب از جنس پلاستیک است.

کمربندهایی از جنس پلاستیک و چرم مصنوعی مطابق مد بوده و برای استفاده در موقعیت هایی که رسمی نیستند به کار می فرایند.

انواع کمربند غیررسمی

برای هر موقعیت و استایلی چند مدل کمربند غیررسمی وجود دارد که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. مقدار، رنگ و سگکی که متناسب با رنگ کفش هایتان یا هر رنگی از سفید تا سورمه ای را انتخاب کنید.

کمربندهای قیطانی

کمربندهای قیطانی اغلب از چرم تهیه می شوند اما انواع مختلف آن ها در جنس های حصیری یا نخ پنبه هم وجود دارد. این کمربندها زیبایی، رنگ و طرح را به استایل اضافه می نمایند. این مدل کمربند برای استایل های اسمارت کژوال مانند کت و شلوار کتان تابستانی مناسب هستند اما با کفش راحتی و شلوارک هم پوشیده می شوند.

کمربندهای وسترن یا کابوی

کمربندهای مدرن کابوی مشابهت کمی با کمربندهای زبر و سفت دارند. برترین کمربندهای وسترن از جنس چرم فول گرین برای افزایش جذابیت، پهن و گلدوزی شده هستند. سگک بخش اصلی یک کمربند وسترن است که ممکن است حکاکی شده باشد یا از جواهرات برای طراحی آن استفاده گردد. کمربند کابوی را با شلوار جین مشکی می توانید ست کنید.

در سرانجام

کمربندها بر اساس شرایط و موقعیت استفاده، رنگ، طرح و مقدار آن ها به دو دسته رسمی و غیر رسمی تقسیم شوند. شما بیشتر از کدام مدل کمربند استفاده می کنید؟

منبع: ThreadCurve

منبع: دیجی استایل
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2142

به "هرآنچه باید درباره کمربندهای رسمی و غیررسمی و تفاوت هایشان بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرآنچه باید درباره کمربندهای رسمی و غیررسمی و تفاوت هایشان بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید